içinde

Meta, Metaverse’den İlham Alan İlk Fiziki Mağazasını Açıyor

Meta, “metaverse” için donanım ürünleri satmak üzere fiziki bir mağaza açıyor. 9 Mayıs’ta açılacak olan mağazada Ray-Ban Stories güneş gözlükleri, Meta’s Portal cihazı ve sanal gerçeklik kulaklığı Quest 2 gibi cihazlar yer alacak. 

Eski adıyla Facebook olarak bilinen Meta, VR ve AR cihazlarını satmak için ilk fiziki mağazasını açıyor.

9 Mayıs’ta açılacak olan mağaza Meta Burlingame kampüsünde yer alacak. Aynı zamanda, şirketin metaverse’ye odaklanan bir bölümü olan Reality Labs’ın bulunduğu yerdir.

Şirket Meta Store için şu açıklamalarda bulundu:

“Meta Store’da tüm donanım ürünlerimizle uygulamalı deneyim elde edebileceksiniz. Her şeyle etkileşime geçmenizi istiyoruz. Eşyaları toplamanı istiyoruz. Bunu hissetmenizi istiyoruz.”

Mağazada Ray-Ban Stories akıllı güneş gözlükleri gibi cihazlar yer alacak. Müşteriler, Meta’nın görüntülü görüşmeye izin veren Portal cihazını kullanarak perakende satış ortaklarını arayabilecekler. Ayrıca sanal gerçeklik kulaklığı Quest 2’nin bir demosu da olacak.

Meta Mağaza Başkanı Martin Gilliard yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Mağazamızda metaverse satmıyoruz, ancak umarım insanlar ürünlerimizin kendilerini onlara nasıl bağlayacağına dair biraz daha bilgi sahibi olarak gelir ve giderler.”

Şirkete göre mağazanın amacı, halka “Metaverse olarak gelecek hayat buluyor” hakkında bir fikir vermek.

Apple, Google ve Microsoft’ta görüldüğü gibi, kendi fiziksel mağazalarını açan teknoloji şirketleri yeni değil. Ancak bu, daha önce New York City’deki pop-up’larda Best Buy ve Oculus ürünleri gibi fiziksel mağazalarda VR kulaklıkları satmayı deneyen Meta için bir ilk.

Şirket, 2021’de Meta olarak yeniden markalandığından beri sözde “metaverse” etrafında çok fazla hype yarattı. Hype’a rağmen, Meta’s Reality Labs 2021’de 10 milyar dolardan fazla kaybetti.

New York Times’ın 2021 tarihli bir raporuna göre, fiziksel bir mağaza planı görünüşe göre 2020’den beri yürürlükteydi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

NEAR Stablecoin’i USN Resmi Olarak Piyasaya Sürüldü! USN Nedir?

Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Holo (HOT) Fiyat Analizleri I 26.04.2022