içinde ,

Meta, Kriptopara Reklam Politikasını Gevşetiyor

facebook

Eskiden Facebook adıyla bilinen Meta, kriptopara reklamları politikasını gevşeterek şirketlerin platformunda kripto reklamları yayınlamasını kolaylaştırdı.

Şirket yaptığı açıklamada, kriptopara sektörü ortamının son yıllarda olgunlaşmaya ve istikrar kazanmasına dikkat çekti ve sektörleri için daha net kurallar belirleyen daha fazla hükümet düzenlemesi gördüğünü ifade etti.

Meta’nın Kriptopara Reklamcılığı için Yeni Kuralları

Eskiden Facebook olarak bilinen Meta, çarşamba günü kriptopara reklamcılığı için yeni kurallar açıkladı.

Şirket, platformunda reklam vermek için “uygunluğu onaylamak için çeşitli sinyaller kullanmak” yerine, kabul ettiği düzenleyici lisans sayısını 3’ten 27’ye çıkardı. Artık işletmelerin reklam vermeye uygun olmaları için 27 lisanstan yalnızca birine sahip olmaları gerekiyor.

Meta, “Platformumuzda kriptopara birimiyle ilgili reklamları yayınlamayı kolaylaştırıyoruz” dedi ve ekledi:

Bunu yapıyoruz çünkü kriptopara birimi ortamı son yıllarda olgunlaşmaya ve istikrar kazanmaya devam etti ve sektörleri için daha net kurallar belirleyen daha fazla hükümet düzenlemesi gördü.

27 lisans, ABD, Avustralya, Avusturya, Kanada, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, Endonezya, Japonya, Lüksemburg, Malezya, Hollanda, Norveç, Filipinler, Singapur, Güney Kore, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık İsveç’teki düzenleyiciler tarafından verilenleri içeriyor.

Bazı yargı bölgelerinde, birden fazla lisans türü kabul edilmektedir. Örneğin, ABD’de işletmelerin yalnızca bir para hizmeti işletmesi olarak Financial Crimes Enforcement Network’e (FinCEN) kayıtlı olmaları veya New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından verilen bir Bitlisans almış olmaları gerekir.

Değişikliğin önceden onaylanmış reklamverenleri etkilemediğine dikkat çeken sosyal medya devi, şunları detaylandırdı:

Bu değişiklik, politikamızı daha adil ve şeffaf hale getirmeye yardımcı olacak ve küçük işletmeler de dahil olmak üzere daha fazla sayıda reklamverenin araçlarımızı kullanmasına ve işlerini büyütmesine olanak tanıyacaktır.

Meta, kripto platformları, yazılım uygulamaları ve takas, ticaret, borç verme ve ödünç alma için önceden yazılı izin alınması gerektiğini açıkladı.

 “Kriptopara birimi tokenlerini satın almalarına, satmalarına, takas etmelerine veya stake etmelerine izin veren kriptopara cüzdanları ve kriptopara madenciliği için donanım ve yazılım da dahildir.”

Reklam değişikliği duyurusu, Meta’nın yöneticisi David Marcus’un yıl sonunda istifa edeceğini ve şirketten ayrılacağını söylemesinden bir gün sonra geldi. Marcus, bir kripto cüzdanı ve daha önce Libra olan dijital para birimi de dahil olmak üzere Facebook’un kripto çabalarına öncülük ediyor.

Kaynak: news.bitcoin.com

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Theta Network, Metaverse’yi Güçlendirmek İstiyor

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Beyza Gül Yardım tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra İngilizce öğretmenliği yaptı. Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi devam ediyor. Aktif olarak Blockchain teknolojisi üzerine araştırma yapıyor ve bu konuda içerik üretiyor.

BitMart’a Hack Saldırısı: 200 Milyon Dolar Buhar Oldu

Jordan Belfort, Yatırımcıları Shiba ve Dogecoin Hakkında Uyardı