in

Meta, Instagram’da NFT’lerin Basılmasını ve Satılmasını Test Ediyor

Instagram, kullanıcıların Polygon blok zincirinde NFT’ler oluşturmasına ve bunları Instagram’da satmasına olanak tanıyan bir yenilik getirmeyi planlıyor. Meta, dijital bir koleksiyon araç seti oluşturarak NFT pazarlarını yakalamaya çalışıyor.

Meta, bu uygulamanın ilk önce ABD’deki küçük bir içerik oluşturucu grubuna sunulacağını ve bu test sırasında kullanıcıların Solana, Ethereum, Polygon ve Flow blok zincirlerinden NFT’leri görüntüleyebileceklerini söyledi. Ayrıca, Twitter’ın NFT profil resimlerini gösteriş şekline benzer olarak, uygulamaya OpenSea’den meta veriler ekleyecek.

Bu haftanın başlarında Meta, “profesyonel mod”un genişletildiğini de duyurdu. Bu, içerik oluşturuculara Stars sanal para birimi de dahil olmak üzere para kazanma seçeneklerine erişim sağlayacak. Stars, kullanıcıların yaratıcıları sanal paralar aracılığıyla desteklemesine olanak tanıyan, TikTok ve YouTube tarafından benimsenen bu yaklaşımı etkin bir şekilde kullanıyor.

Geçtiğimiz ocak ayında Twitter, platforma NFT desteği getirmiş, kullanıcılar sahip oldukları NFT’leri profil resmi olarak kullanmaya başlamışlardı. Meta’nın ve Instagram’ın da böyle bir desteği kendi platformlarına entegre etmeye çalışması pek de şaşırtıcı olmadı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Kripto

Kripto Para Borsa Hacimleri Son Yılların En Düşük Seviyesinde

Gala Games’in Token’ı Neden Düşüyor?