içinde

Meta, Facebook’ta NFT Entegrasyonunu Test Etmeye Başladı!

Bilindiği üzere Instagram’ın ana şirketi Meta, Instagram Stories’de NFT’leri test etmeye başlayacağını açıklamıştı. Meta’nın Ürün Müdürü Navdeep Singh’in aktardığına göre ise Meta, Facebook’ta seçilen bir grup yaratıcı arasında Polygon ve Ethereum tabanlı NFT’leri test etmeye başladı.

Meta, şirket tarafından tüketicilerin ve içerik oluşturucuların Instagram’da NFT’leri paylaşmalarını kolaylaştıracak dijital koleksiyon ürünlerini piyasaya sürmüştü. Müdür Navdeep Singh, Facebook kullanıcılarının NFT’leri profil sayfalarında sergilemelerine olanak tanıyan “digital collectibles” güncellemesine ait görsellerin bulunduğu ekran görüntülerini yayınladı. Böylelikle Facebook kullanıcıları ‘Digital Collectible’ etiketi ile özel NFT gönderileri oluşturabilecek ve profillerinde yayınlayabilecekler.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Meta, Instagram’da NFT entegrasyonlarını test ederek NFT’lere ilk adımını attı. CEO Mark Zuckerberg haber hakkında, “Dünya çapında daha fazla içerik oluşturucunun NFT’lerini Instagram’da gösterebilmesi için bu testimizi çeşitlendiriyoruz” açıklamasında bulunmuştu:

“Bu özelliği başlangıçta  küçük bir grup ABD’li içerik oluşturucuyla test ettikten sonra Facebook’a da getireceğiz.  Böylelikle kullanıcılar Instagram ve Facebook’ta çapraz paylaşım yapabilecekler. SparkAR ile Instagram Stories’de NFT’leri test edeceğiz.”

Şirket, web’in bir sonraki sürümünü oluşturmayı ve Metaverse için ortak bir değerler sistemi geliştirmeyi hedefleyerek Adobe, Epic Games, Microsoft, Nvidia ve Qualcomm ile iş birliği yapıyor. Kripto piyasasındaki durgunluğun etkileri NFT pazarında da hissediliyor. Dune Analytics’e aktardığı verilere göre, Haziran ayında OpenSea’deki NFT işlem hacmi 11 ayın en düşük seviyesinde seyretti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 13 Temmuz 2022

CEEKLAND Satış Detayları ve Tarihi Açıklandı!