içinde

Meta, 100 Ülkede NFT Özelliğini Kullanıma Sunuyor!

Bilindiği üzere Instagram’ın ana şirketi Meta, Instagram Stories’de NFT’leri test etmeye başlayacağını açıklamıştı. Bu projeyi başlangıçta küçük bir grup ABD’li içerik oluşturucuyla test eden Meta, şimdilerde Instagram’ın NFT desteğini 100 ülkeye daha genişletmeye çalışıyor. 

Meta, şirket tarafından tüketicilerin ve içerik oluşturucuların Instagram’da NFT’leri paylaşmalarını kolaylaştıracak dijital koleksiyon ürünlerini piyasaya sürmüştü. Facebook kullanıcılarının NFT’leri profil sayfalarında sergilemelerine olanak tanıyan “digital collectibles” güncellemesi eklenmiştir. Böylelikle Facebook kullanıcılarına ‘Digital Collectible’ etiketi ile özel NFT gönderileri oluşturabilme ve profillerinde yayınlayabilme fırsatı sunuldu.

Meta, Instagram’da barındırılan dijital koleksiyon özelliğinin 100 ülkede kullanıma sunulacağını duyurdu. Meta’nın getirmeye çalıştığı özellik dijital bir cüzdan bağlamayı, dijital koleksiyonları paylaşmayı ve yaratıcı ile koleksiyoncuyu otomatik olarak etiketlemeyi içeriyor. Şirket ayrıca Ethereum, Polygon ve Flow blok zincirlerini destekleyen belirli Web3 cüzdanlarıyla etkileşim içerisinde olacaklarını da açıkladı.

Hatırlanacağı üzere Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, kurumsal metaverse girişimlerini eleştirerek “Facebook’un metaverse alanında kurmaya çalıştığı tüm projeler yanlış ilerleyecek” diye öngörüde bulunmuştu. Bu eleştirilerin yöneltildiği tarihlerde Meta’da “Instagram’da dijital bir koleksiyon yayınlama veya paylaşma ile ilgili herhangi bir ücret ödenmeyecek” açıklamasında bulundu.

Şirket ayrıca Metamask, Rainbow, Coinbase Wallet, Dapper Wallet ve Trust Wallet gibi cüzdanlarla üçüncü taraf cüzdan bağlantılarını desteklediğini açıklayarak detaylandırdı. Çoğu ülke Flow blok zincirinde basılmış dijital koleksiyonları yayınlama yeteneğini destekliyoruz diye açıklamada bulundu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

KoinSaati ile Bybit Copy Trading Nasıl Yapılır?

MetaMask’a AVAX Ağı Eklemek