in , , ,

Messi, Sorare’ye Yatırımcı ve Marka Elçisi Olarak Katıldı

Sorare

Arjantin’in başarılı futbol yıldızlarından biri olan Lionel Messi, NFT oyunu olan Sorare’ye yatırımcı ve marka elçisi olarak katıldığını duyurdu. Sorare, Messi’nin varlığının şirketin taraftarlar ile olan ilişkisine olumlu katkı sunacağına inanıyor. 

Sorare, resmi ve lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz ve her hafta ödüller kazanabileceğiniz küresel bir fantezi futbol oyunudur. Ekonomik detayları açıklanmayan anlaşmanın ortaklığın bir parçası olarak Messi’ye Sorare platformunda hisse sahibi olmasını sağlıyor. Sorare’ye göre Messi’nin ortaklığı bu endüstride ilerlemek için önem arz ediyor.

Messi’nin iş birliği, platformda yeni deneyimlerin gerçekleşmesine de olanak tanıyacak. Bu gelişme hakkında Sorare’nin CEO’su ve kurucu ortağı Nicolas Julia;

“Messi’nin platformda yeni standartlar belirlememize yardımcı olacağına inanıyoruz. İş birliği yaptığımız yeni içerikleri ve taraftar deneyimlerini yakında paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Messi’nin kripto endüstrisine ve NFT konusuna ilgisi yeni olmadığı gibi Sorare’de ilk defa iş birliği bağlamında Messi ile ortaklık kurmuyor. Sorare daha önce futbolcu Kylian Mbappe ve tenisçi Serena Williams gibi spor yıldızları ile de benzer ortaklıklar kurdu. Platform, Eylül 2021’deki B Serisi fundrasing turunda 680 milyon dolar topladı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

IBW

IBW NFT Day Etkinliğinde Neler Konuşuldu?

Bu Hafta Takip Edilecek Önemli Gelişmeler