in

Merkeziyetsiz Borsa dYdX’e Bir Şans Vermeniz için 3 Neden

Merkeziyetsiz finans (DeFi), akıllı sözleşmeye dayalı blok zincirlerin üzerine inşa edilen merkezi otoritelerin kontrolünde olan ekonominin aksine alternatif bir finansal alt yapıyı ifade eder. DeFi, mevcut finansal hizmetleri daha açık, birlikte çalışabilir ve şeffaf bir şekilde çoğaltan ve yenileyen protokoller oluşturmak için akıllı sözleşmeler kullanır.

dYdX, algoritmik akıllı sözleşmelerle desteklenen açık, izinsiz ve sansüre dayanıklı bir merkeziyetsiz sürekli borsadır. dYdX aracılara ve merkezi finansal kuruluşlara ihtiyaç duymaz, bu sayede kullanıcılara daha düşük komisyonlarla işlem açma olanağı tanır. Bunların yanı sıra sadece kendinize ait bir cüzdanla kullanabileceğiniz dYdX, temelde 3 farklı fayda sağlar: güven, sınırların olmaması ve token kazancı.

1- Anahtarlar Senin Değilse, Token Senin Değildir!

Kripto ile ilgilenip Mt.Gox hack’ini duymayan yoktur. Ne yazık ki hacker’lar ve art niyetli kurumlar gelişmekte olan sektörlerin bir gerçeği ve kripto da bundan nasibini alıyor. Ama sen almak zorunda değilsin.

Merkezi borsalarda tuttuğun token’lar borsaların cüzdanlarında saklanır, bu da olası bir hack veya borsanın kripto paraları alıp gitmesi durumunda token’larının da kaybolmasına sebep olur. Merkeziyetsiz borsa dYdX’i kullanıp token’larını kendi cüzdanında saklar, art niyetli kurumların ve hacker’ların token’larına el koymasının önüne geçebilirsin. Tekrar edelim, anahtarlar sizin değilse token’lar da sizin değildir.

2- Her An, Her Yerde İşlem Aç

Geleneksel borsaların aksine kripto borsaları 7/24 aktif olan borsalardır. Dolayısıyla her yerden, her zaman işlem yapabiliyor olmak gerekir. dYdX’i ister cebindeki mobil uygulamadan (yakında Android uygulamamız da gelecek), ister bilgisayarından dilediğin gibi kullanabilirsin. dYdX’i kullanman için merkezi borsaların aksine kim olduğunun hiçbir önemi yok. Kimliğini doğrulamadan rahatlıkla işlem yapabilirsin.

3- Ücretsiz Trade Yapmak Çok Eğlenceliyken, Pozisyon Açarken Token Kazanmak Daha Da Eğlenceli

Bu zamana kadar işlemlerin için ne kadar komisyon ücreti ödediğini biliyor musun? Neden bütün işlemleri sen yaparken karı sadece borsa alsın ki? Merkezi borsaların aksine dYdX kullanıcılarını önemser ve onlardan $100.000 hacime kadar komisyon ücreti almaz. Eğer işlem hacmin $100.000’ın üzerinde ise sana açtığın her işlemle DYDX token kazandırır. dYdX için önemli olan kar değil komünite maksimizasyonudur.

dYdX

dYdX için DeFi sadece bir iş modeli değil merkezi finans tekeline karşı bir başkaldırıdır. Merkezi finansın aksine dYdX komünitesine önem verir. Merkezi borsalar istedikleri zaman senin varlıklarını dondurabilir, el koyabilir ve hatta kaçabilirler. Sen de token’larına sahip çıkmak için merkeziyetsiz borsa dYdX ile işlem yapmaya başla. Finansal devrimin bir parçası ol ve aracılara para ödemeyi bırak. Düşük komisyon ücretleri ve işlem açarken token kazanmak için hemen bugün dYdX’e kayıt ol.

#KriptoHazineAvıhttps://md5decrypt.net/en/Sha1/1 Kelime.
Bir sonraki bulmaca yarın Layka DAO’nun YouTube kanalında paylaşılacaktır. Diğer avcılardan hızlı davranmak için şimdiden abone olup bildirimleri açmak size bir avantaj sağlayabilir.
Layka Youtube

Kampanyalardan ve gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Discord’dan takip edebilirsin:

* dYdX’te işlem yaparken kullandığın cüzdanlar, üçüncü taraflarca geliştirilen ve kullanıma sokulan cüzdanlardır. dYdX’in üçüncü taraf cüzdanlar üzerinde herhangi bir kontrolü veya yetkisi bulunmamaktadır. Bu cüzdanların nitelik ve özellikleri geliştiricileri tarafından belirlenmektedir. Lütfen kullanmak istediğiniz cüzdanı belirlerken özenle araştırma yapınız ve karar veriniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Cardano (ADA) Ekosistemine Genel Bakış | Bölüm 3

2023’te Takip Edilmesi Gereken 4 Layer-1 Kripto Projesi | Bölüm 2