in

Merkeziyetsiz Borsa (DEX) Platformu 1inch, Kendi Tokenini Piyasaya Sürdü

Yatırımcıları arasında Binance ve Pantera Labs’ın bulunduğu, Sergej Kunz ve Anton Bukov tarafından geliştirilen; bir borsa toplayıcısı görevi gören 1inch platformu kendi governance (yönetişim) tokenini piyasaya sundu. Bu token hızlı bir şekilde Binance, Kucoin, Uniswap, Okex gibi borsalarda listelendi. Ayrıca bu governance platformu eski kullanıcılarına airdrop yapıyor.

Airdrop şartları şunlardır:

  • 15 Eylül 2020 öncesi en az bir işlem yapmış olmak veya toplamda en az dört işlem yapmış olmak ve 20 dolarlık hacim sağlamak

Şu anda yüksek hacimle al-sat imkanı veren bu platform, birden fazla borsaya bağlanıp; tüm teklifleri size sunmakta ve en uygun tekliften işlem yapmanızı sağlamakta. Platformun tokeni 1inch token’e likidite sağlayanlar token arzının %0.5’u ile ödüllendirilecek. Böylece platformun likiditesinin arttırılması hedeflenmekte.

Merkeziyetli borsaların hacklenme, işlem durdurma, bakım gibi sebeplerle zaman zaman al-sat işlemlerinin aksaması sebebiyle merkeziyetsiz (DEX) platformları öne çıkmakta. Bu yılın flaş borsası Uniswap’ın yüksek hacminden pay almak isteyen 1inch borsası da ilerleyen dönemde adından daha sık söz ettireceğe benziyor. Hacimlerini merkeziyetsiz borsalara hızla kaptıran merkeziyetli borsalar ise çeşitli promosyonlar, komisyon indirimleri ve de Launchpool vs gibi hizmetlerle kaybettikleri kullanıcıları çekme telaşında.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Caner Ok tarafından yazıldı.

Kocaeli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olduktan sonra uzun süre turizm alanında yöneticilik ve danışmanlık hizmetleri yürüttü. Sosyal medya ve dijital yayıncılık deneyiminin ardından blockchain teknolojisi alanına yöneldi. Son dört yıldır blockchain alanında editörlük, komunite yöneticiliği, sosyal medya yönetimi, marketing ve inovatif gelişimler alanlarında çalıştı. Koinsaati'nde Takım Lideri görevlerini sürdürüyor.

Bitcoin (BTC) Neden Yükselmiyor?

Binance, Trust Wallet Token (TWT) Airdrop Dağıtımını Bitirdi