içinde , , ,

Merge Öncesi Ethereum Rallisi Son mu Buldu?

Ethereum (ETH) Merge’e çok az bir zaman kaldı. Geçtiğimiz Salı günü Ethereum’un, Merge öncesi son upgrade’i olan Bellatrix başarıyla gerçekleşti. Peki ETH’de yön ne tarafa?

Vitalik Buterin, “Merge’ün 13-15 Eylül arasında gerçekleşmesini bekliyorum” yorumunda bulundu. Buna karşılık, ağın hash oranındaki artış, Merge’ü beklenenden daha erken bir tarihe de çekebilir. Bugün ünlü iş dergisi Forbes, Youtube kanalında, “Ethereum Merge: Biggest Thing In Crypto Since Bitcoin” başlıklı bir video yayınladı.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, gerçekleştirdiği bir röportajda, ETH’ye yönelik iyimser beklentisini dile getirdi. Hayes, Ethereum’un, makro faktörlerden minimum düzeyde etkileneceğini ve sene sonuna kadar eski ivmesini geri kazanma potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Hayes, Ethereum’un bu yılın sonuna kadar $3.000 seviyesini kolayca yakalayabileceğini söylüyor.

Buna karşılık Justin Bennet ise Twitter hesabından “Hacim düşüyor ve Ethereum gibi piyasalarda yapısal olarak yükseliş gösteren hiçbir şey yok.” yorumunda bulundu.

Bu hafta kripto analitik firması Chainalysis’den ilginç bir analiz geldi. Chainalysis son raporunda, Ethereum’un, Merge’den sonra diğer kripto paralardan ayrışma gösterebileceğini belirtti.

ETH’yi stake yapmanın, yıllık %10-15 getiri sağlayacağını öngören Chainalysis, bunun kurumsal yatırımcıları cezbedeceğini aktarıyor. Karşılaştırma için bir yıllık ABD Hazine tahvillerinin getirileri, Eylül 2022 itibarıyla %3.5 seviyesinde bulunuyor. Bu getiriler, Ethereum’u kurumsal yatırımcılar için cazip bir tahvil alternatifi haline getirebilir.

Chainalysis verilerine göre kurumsal ETH stake edenlerin sayısı, (1 milyon dolar veya daha fazla ETH stake edenler) istikrarlı bir şekilde artıyor. Ocak 2021’de 200’ün altında olan bu sayı, Ağustos  itibarıyla yaklaşık 1.100’e yükseldi.

ETH/USD 4 Saatlik Grafik

Yazı kaleme alındığı sırada Ethereum (ETH) $1.700 seviyesini geçmeye çalışıyor. İlk destek $1.680 noktasında bulunuyor. Bunun altına sarkması durumunda ise bir sonraki destekler $1.650 – $1.630 bandı ve $1.615 olarak görülüyor. Buna karşılık ilk direnç seviyeleri $1.700 ve  $1.710 – $1.725 bandı olarak görülüyor. Çıkış hareketinin devamı için bu bandın üzerinde kalıcılık sağlanması gerekecek. Bir sonraki direnç ise $1.770 noktasında görülüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Kötü Amaçlı Kripto Cüzdan Botları için Alınabilecek Önlemler

Pancakeswap İşlem Ücretleri Ne Kadar?