in ,

Memetic/PepeCoin (MEME) Nedir? Nasıl Alınır?

Bu yazımızda, son günlerde yaşadığı yükselişlerle dikkatleri üzerine toplayan meme token dünyasının yeni ismi PepeCoin nedir ve nasıl alınır gibi konu başlıklarını inceleyeceğiz. 

Memetic yada PepeCoin, Mart 2016’da başlatılan açık kaynaklı ve eşler arası bir kripto para birimidir. Projenin simgesi MEME’dir. Memetic, Kekdaq platformunun temelidir. Memetic, 2017’de daha çok masternode olarak bilinen Master Toads özelliğini ağa ekledi. MasterToads, ağın güvenliğini artırmaya yardımcı olur. 

Kekdaq Nedir? 

Kekdaq, Memetic’in bir ürünüdür ve Counterparty DEX’in ilk Proof of Stake çatalıdır. Kekdaq ile en sevdiğiniz meme’leri MEME veya KDAQ ile oluşturabilir, paylaşabilir ve takas edebilirsiniz. Kekdaq, kullanıcılarına düşük ücretler, işlem kolaylığı ve güvenli ticaret gibi birçok özellik sunmaktadır. 

PepeCoin Özellikleri 

Kekdaq: PepeCoin’in özellikleri arasında Kekdaq platformunun yer alması gösterilebilir. Kullanıcılar bu platform sayesinde NFT’ler yaratabilir ve bunları merkeziyetsiz borsa üzerinden satabilirler. 

Master Toads: MasterToads ile kullanıcılar kendi düğümünü çalıştırabilir ve PepeCoin blok zincirini güçlendirmeye ve güvenceye almaya yardımcı olabilir. Yeni çıkarılan bloğun %37.5’i MasterToads’a ödenir. 

Proof of Meme: Qt cüzdanı üzerinde bulunan bir özelliktir. Proof of Meme hashing’i işlevseldir. PepeCoin, blok zincire karşı kriptografik olarak doğrulanan görüntüleri ve diğer medyaları depolamak için IPFS ile birlikte çalışmaktadır.

Holokek’de geliştirilmeye devam eden proje, sevdiğiniz meme’leri taşımanın yanı sıra onları görüntüleyebilmenin mobil bir yolu olarak hizmet edecektir.

MEME İstatistikleri

Toplam arzı 30 milyon 241 bin 75 olan MEME’nin dolaşımdaki arzı ise 29 milyon 873 bin 823’tür. MEME, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 1.89 dolar seviyesini 19 Nisan 2023’te görürken gördüğü en düşük fiyata dair veriler CoinMarketCap üzerinde yer almamaktadır. 

MEME Nasıl Alınır?

MEME, Bittrex ve Txbit platformları üzerinde listelenmektedir. Varlığı almak isteyen yatırımcılar yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alım satım işlemi gerçekleştirebilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

CheersLand’in Yaklaşan Yeni INO Duyurusu

Sui

SUI Token Hangi Borsalarda Listelenecek?