in ,

Memecoin Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Memecoin, şaka temalı kripto para birimlerine verilen isimdir. Bu yazımızda son bir hafta içinde memecoin dünyasında yaşanan gelişmeleri kaleme alacağız. 

BabyDoge Yakım Planını Duyurdu

Memecoin dünyasında heyecan yaratmaya devam eden BabyDoge, Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruda 100 katrilyon token yakacağını duyurdu. 

23 Mayıs tarihinde yapılan bu teklif, BabyDoge’un projeyi yöneten merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) tarafından oylamaya sunuldu ve topluluk tarafından da büyük bir destek gördü. Proje, yakım işlemi için planlanan tarihin 1 Haziran olduğunu belirtti. 

FLOKI Büyük İlgi Topladı

Çin devlet televizyonu CCTV’de FLOKI reklamı yayınlanması yatırımcıların ilgisini çekti. 28 Mayıs Pazar günü CCTV’de yayınlanan 2023 Dünya Masa Tenisi Şampiyonası tekler finalinin canlı yayını esnasında beliren FLOKI reklamları, varlığın fiyatında ani bir yükselişi tetikledi.

Projenin metaverse oyunu Valhalla hakkında yapılan bu reklam çalışmasıyla birlikte %12 artış yaşayan FLOKI, kullanıcıların yüksek ilgisine ve talebine neden oldu. 

Dogecoin ve AiDoge Ön Plana Çıktı

Mayıs ayı içinde en çok ilgi toplayan memecoin’lerin başında Dogecoin ve AiDoge geldi. 

Memecoin’lerin büyük artışlar yaşayarak dikkatleri üzerine çektiği Mayıs ayında yatırımcılar en çok AiDoge ve Dogecoin’i tercih etti. Memecoin’lerin yaşadığı artışların ardından bazı kripto analistleri, bunun memecoin dünyasının yeniden doğuşunun habercisi olabileceğini belirtti. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kaspa, Akıllı Sözleşmeleri Değerlendiriyor

PancakeSwap Niye Açılmıyor?