Memecoin Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Memecoin, şaka temalı kripto para birimlerine verilen isimdir. Bu yazımızda son bir hafta içinde memecoin dünyasında yaşanan gelişmeleri kaleme alacağız.

ChatGPT’nin Memecoin’i AstroPepeX Ciddi Talep Gördü

Geçtiğimiz günlerde bir Ethereum geliştiricisi, ChatGPT’nin Uniswap’te en çok işlem gören tokenlerden elde edilen verilerden yola çıkarak modellenen kendi ERC-20 tokeni AstroPepeX’i (APX) piyasaya sürdü. ChatGPT’nin memecoin’i AstroPepeX, ilk işlem gününde 12 milyon dolarlık hacme ulaştı. Memecoin AstroPepeX’in bu yükselişi çoğu yatırımcı ve fenomeni şaşırtırken APX coin’in önemli bir piyasa değerine sahip olacağı öngörüldü.

Kripto Para Borsası OKX, Yeni Bir Memecoin Listeledi

OKX 26 Eylül tarihinde resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, meme coin Wall Street Memes’i (WSM) listeleyeceğini bildirdi. Para yatırma işlemlerinin TSİ dün saat 21.00 itibarıyla başladığını belirtenkripto para borsası WSM’yi spot işlemlerde WSM/USDT işlem çiftiyle 26 Eylül saat 13.00’de alım-satıma açtı. Bununla birlikte OKX, WSM para çekme işlemlerinin 27 Eylül saat 13.00‘de başlayacağını belirtirken meme coin’in web3 ve cüzdan uygulamasında ise 26 Eylül saat 17.00‘de alım-satıma açılacağını duyurdu.

Floki, Sahte Airdrop Dolandırıcılığı Hakkında Topluluğu Uyardı

Floki Inu, paylaştığı gönderide kullanıcı fonlarının kaybına yol açabilecek bu dolandırıcılıklara katılmanın içerdiği potansiyel riskleri vurguladı.

Floki Inu, 24 Eylül’de yaptığı Twitter paylaşımında, Floki topluluğuna bir uyarıda bulunarak, şüphelenmeyen kullanıcıları aldatmaya ve sömürmeye çalışan kötü niyetli aktörlerin varlığı konusunda bilgilendirdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Floki, Sahte Airdrop Dolandırıcılığı Hakkında Topluluğu Uyardı

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?