Memecoin Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Memecoin, şaka temalı kripto para birimlerine verilen isimdir. Bu yazımızda son bir hafta içinde memecoin dünyasında yaşanan gelişmeleri kaleme alacağız.

Shiba Inu Yatırımcıları Artıyor

Kripto para dünyasının en popüler meme coin’lerinden biri olan Shiba Inu, son zamanlarda oldukça dikkat çekiyor. SHIB token sahipleri arasında önemli değişikliklere yol açarken IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, Shiba Inu trilyoner adreslerinde son 30 günde belirgin bir artış yaşandı. Özellikle 1 trilyon ile 10 trilyon SHIB arasında hesaba olan kişilerin sayısında dikkat çekici bir artış yaşanıyor.

Shiba Inu (SHIB)

Baby Doge Yeni Projesini Duyurdu

Baby Doge Coin, kripto dünyasında dikkat çeken bir memecoin. Platformun resmi Twitter hesabının son duyurusuna göre 4 Eylül’de yapay zeka projesinin başlatılacağı duyuruldu. Henüz projenin ayrıntılarına dair bilgiler verilmemiş olsa da bu projenin kripto dünyasının geleceğini şekillendirebileceği ileri sürülüyor. Baby Doge Coin projesinin ekibi ise kripto dünyasında yer alan ve ileride piyasaya sürülecek olan projeler ile daha da gelişeceğini düşünüyor.

Shibarium Token (SHIBARIUM) Hack Saldırısıyla Karşı Karşıya

Shibarium olarak bilinen Shiba Inu’nun blockchain ekosistemi, Pawswap projesine bağlı hackerların saldırısına uğradı. Bu açıklama, SHIB topluluğu içinde DaVinci olarak bilinen önde gelen bir Shiba Inu yöneticisinin bir gönderisiyle geldi. Hackerların amacı, Shibarium’u ve kullanıcı tabanını hedef alan yanlış bilgiler yayarak mevcut PawZone projesini taklit etmek.

Shiba Inu (SHIB)

DefiLlama’dan gelen son verilere göre Shibarium şu anda platformda kilitli yaklaşık 801.000 dolar değerinde varlık bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Aptos

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi