in ,

Memecoin Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Memecoin, şaka temalı kripto para birimlerine verilen isimdir. Bu yazımızda son bir hafta içinde memecoin dünyasında yaşanan gelişmeleri kaleme alacağız.

Sonik Coin (SONIK) Ön Satışa Sunuldu

Topluluk odaklı yeni bir meme coin olan SONIK, halka açık ön satış aşamasını başlattı.

Ön satış aşaması için 0,000014 dolar seviyesinden fiyatlandırılan SONIK’in ön satış üst sınırı ise 2 milyon dolar olarak belirlendi. Ön satış aşamasına katılım sağlamak isteyen yatırımcılar ETH veya USDT kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilecekler. Ön satış etkinliğine oldukça hızlı başlayan proje, daha ilk haftasında 100 bin dolar fon toplamayı başardı.

Shibarium Token (SHIBARIUM) %96 Değer Kaybetti

Kısa süre önce Shibarium lansmanını gerçekleştiren Shiba Inu (SHIB), fiyatında yaşadığı düşüşler ile yatırımcılarında paniğe sebep olmuştu.

Lansman gerçekleşmeden önce büyük fiyat artışları yaşayan birçok memecoin de hızlı bir şekilde düşüşe geçti. Bu düşüşlerden en çok etkilenen varlıklardan biri de SHIBARIUM oldu. SHIBARIUM, bir gün içinde %95,90 değer kaybederek neredeyse sıfırlanmış oldu.

Yatırımcılar Dogecoin’i (DOGE) Terk Ediyor

Tesla, X ve SpaceX gibi şirketlerin sahibi olan Elon Musk’ın desteğiyle astronomik artışlar yaşayan Dogecoin, yatırımcıların ilgisini kaybediyor.

Dogecoin ölçümleri, memecoin yatırımcılarının Shiba Ina etrafındaki olaylara özellikle çok yatırım yapmaları nedeniyle ağırlıklı olarak ilgisiz bir pazar olduğunu gösteriyor. BoneShibaSwap (BONE) gibi memecoin’lerin yükselişte olduğu süreçte DOGE’nin işlem hacmi dikkat çekici seviyede geriledi. Ancak varlık, bu düşüş ortamına rağmen piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında yer almaya devam ediyor.

Yeni Memecoin Piyasaya Meydan Okuyor

Geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen ve kısa sürede çift haneli yükselişler yaşayan El Hippo (HIPP), ayı sezonuna meydan okumaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta lansmanını gerçekleştiren ve kısa sürede 1000’den fazla yatırımcıya ulaşan HIPP, yeni yol haritasını yayınladı. Projenin yol haritasında 1 milyon kullanıcıya ulaşma hedefi yer alıyor. 17 Ağustos’ta çıkış yapan memecoin, başlangıç fiyatı olan 0,000000000036 dolar seviyesinden kısa sürede %2000 artış yaşayarak 0,000000000739 dolara kadar çıktı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

kripto

Glassnode Verileri, Kısa Vadeli Bitcoin Sahiplerinin Zararda Olduğunu Gösteriyor

Merkeziyetsiz Sosyal Medya Protokolü, Optimism Ağına Taşınacak