in ,

Memecoin Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Memecoin, şaka temalı kripto para birimlerine verilen isimdir. Bu yazımızda son bir hafta içinde memecoin dünyasında yaşanan gelişmeleri kaleme alacağız.

Yeni Memecoin BALD, Rekor Artışlar Yaşadı

Coinbase’in Layer-2 çözümü Base blockchain üzerinde yer alan BALD, piyasaya sürülmesinin ardından yaklaşık %4.000.000 yükseliş yaşadı.

Bu artış, varlığın herhangi bir resmi web sitesi veya faydası olmamasına rağmen gerçekleşti. Daha sonra bir kişi Telegram üzerinden token için ETH topladı ve daha sonra tüm fonları alıp hesabı sildiği görüldü. Dolandırıcı kandırdığı yatırımcılar için şu ifadeleri kullandı: “Herkesin parasını fazlasıyla geri vereceğim ancak önce kendim bu parayı katlamam lazım.” Bu yüzden memecoin’lerin riskleri ve herhangi bir içsel değeri bulunmaması nedeniyle kripto para kullanıcılarının bu varlıklara yatırım yaparken çok dikkatli olması gerekiyor.

Shiba Inu (SHIB)

Shytoshi Kusama Önemli Bir Gelişme Duyurdu

Shiba Onu geliştiricilerinden Syhtoshi Kusama, geçtiğimiz günlerde kripto para ekosistemi için önemli bir gelişme duyurdu.

Kusama, yaklaşmakta olan Layer-2 blok zinciri Shibarium’un operasyonlarını sağlamlaştırmayı amaçlayan bir hareketle kalan BONE token arzını mint edeceklerini ve ardından BONE sözleşmesinden vazgeçeceklerini açıkladı. Kusama’ya göre BONE, geleceğe yönelik bir pasaport görevi görecek ve token delegelerin ödüllerden pay almak için kullandıkları token olacak.

Shiba Ekosistemindeki Varlıklar Yükseliş Yaşadı

Shiba Inu ekosisteminde yer alan BoneShibaSwap (BONE), son bir haftada %41 artış yaşadı.

1,23 dolar seviyesinden yükselişe geçen BONE, kısa sürede %41.78 oranında artış gösterdi. Son olarak 1,74 dolar direncine takılan BONE, burayı aşamayarak bir miktar geri çekilme yaşadı. BONE, bu yükseliş ile birlikte tekrar adından söz ettirirken, SHIB ekosistemi yatırımcıların ve memecoin meraklılarının ilgisini topluyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ethereum (ETH) Fiyatındaki Düşüş Devam Eder mi?

Metaverse ve Gaming Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?