içinde

Meme Coin Dünyasında Neler Yaşanıyor? | 16 Kasım 2021

shitcoin

Bildiğiniz üzere meme tokenlere olan talep üzerine geçtiğimiz hafta meme token bülten haberleri yapmaya başlamıştık. Bu hafta ise piyasa üzerinde yine zaman zaman meme tokenler gündem olmaya devam etti. Özellikle Türk yatırımcılarının ilgisini çeken Pitbull Token (PITT) gündemde yer aldı.

Pitbull Token

%100 topluluk odaklı bir büyüme stratejisi izleyen Pitbull, kısa zaman içerisinde piyasa değerinde ciddi artış yaşadı. Hafta içerisinde Türkiye gündemine de girmeyi başaran PITT token Türk yatırımcıların oldukça ilgisini çekmiş görünüyor. PITT şu anda yaklaşık 180 milyon USD piyasa değeri ve 0.000000004358 USD fiyatı üzerinden işlem görüyor.

Pitbull

Floki Inu

Floki Inu da meme tokenler arasında oldukça popüler olan ve kayda değer miktarda holdera sahip olan projeler arasında yer alıyor. Hafta içerisinde radikal bir hareket sergilemeyen Floki Inu Elon Musk’ın imalı bir tweet’iyle her an harekete de geçebilir. Bildiğiniz üzere Elon Musk köpek cinsi meme tokenlere ilgi duyuyor ve attığı tweet’lerle piyasa üzerinde etki sahibi olabiliyor. FLOKI şu anda 1.8 milyar USD piyasa değeri ile 0.0001913 USD fiyatı üzerinden işlem görüyor.

Floki

Shiba Inu

Shiba Inu artık piyasa değeri sıralamasına göre ilk 20 kriptopara arasındaki yerini sağlamlaştırmış görünüyor. Shiba Inu yaptığı teknik gelişmeler ile de adından söz ettirirken, Shıba Swap gibi gelişmeleri ile holder’larına da umut vaad ediyor. SHIB şu anda 27 milyar USD piyasa değeri ile 0.00004906 USd fiyatı üzerinden işlem görüyor.

shiba

Akita Inu

Dogecoin’in erkek kardeşi olarak kendini tanıtan Akita Inu kayda değer seviyede piyasa değeri ve holder sayısına sahip olan bir meme token olarak çıkıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde radikal bir hareket sergilemeyen Akita Inu ise piyasanın seyrine göre hareket eden meme tokenler arasında. AKITA şu anda 12 milyon USD günlük hacmi ile 0.000002778 USD fiyatından işlem görüyor.

Akita

Dogelon Mars

ELON da meme tokenler arasında piyasa değeri olarak 3. sırada bulunuyor. Genel piyasa değeri sıralamasında ise ilk 100’e girmeye aday gösteriliyor. Bugünkü düşüş ile haftalık görünümde %15’in üzerinde düşüş yaşayan ELON 0.000001523 USD fiyatından el değiştiriyor.

dogelon

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Real Realm ($REAL), BSCStation Launchpad’de Piyasaya Çıkıyor

biden

Joe Biden, Kriptopara Altyapı Tasarısını Yasalaştırdı