içinde ,

Meliora (MORA) Nedir?

Meliora

Meliora (MORA), merkeziyetsiz, trustless ve non-custodial yani velayetsiz bir dApp evidir. Meliora, dApp tarayıcısı aracılığıyla cüzdandan cüzdana, güven gerektirmeyen, izinsiz ve güvenli transferler ve takaslar sağlar.

Meliora; Bitcoin, Ethereum, Binance Smart Chain, Polygon, Avalanche ve MultiVAC blok zincirlerini desteklemekte ve çok zincirli DeFi işlemleri için tek durak çözüm olmayı hedefliyor.

MeliWallet

Meliora’nın ürünlerinden biri olan MeliWallet, kullanıcıların DeFI deneyimini güçlendiren güvenilir bir çok zincirli cüzdandır. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB), MultiVAC (MTV), Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC) gibi coinleri kolayca saklayabilir, gönderebilir ve alabilirsiniz.

Güçlü bir web3 tarayıcısı ile, dApp’ler ile etkileşime girebilir ve ERC20 ile BEP20 tokenlerinizi DEX’lerde yani merkeziyetsiz borsalarda takas edebilir, DeFi platformlarında farm yapabilir, ödünç verebilir veya ödünç alabilir, doğrudan cüzdanın içinde blok zinciri oyunları oynayabilirsiniz.

MeliWallet

Yani, MeliWallet ile kripto varlıklarınızı kolaylıkla ve güvenle yönetme imkanına sahip olabilirsiniz.

  • %100 non-custodial’dır yani hassas kişisel verilerinizin hiçbiri sunucularda istenmiyor ve saklanmıyor.
  • Güçlü ama basit, çoklu para birimi destekli kullanımı kolay bir cüzdandır.
  • Bitcoin, Ethereum ve diğer tokenleri istediğiniz zaman istediğiniz yerde gönderip alabilirsiniz. Ayrıca tam işlem geçmişine erişim ve bildirimler alma gibi özellikleri de mevcuttur.
  • Doğrudan uygulamada yeni bir cüzdan oluşturabilir veya seed phrase’lerinizi yani tohum kelimelerinizi kullanarak mevcut cüzdanınızı kullanabilirsiniz.
  • Gerçekten özel, üst düzey güvenlik göz önünde bulundurularak yapılmıştır. TouchID gibi biyometrik kimlik doğrulama desteğine sahip güvenli bir cüzdandır.
  • Uniswap, Sushiswap, Pancakeswap, Quickswap, TraderJoe ve Pangolin gibi AMM’lerde cüzdandan çıkmadan işlem yapabilirsiniz.
  • Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB BEP-2 ve BNB BEP-20), MultiVAC (MTV), Avalanche (AVAX), Polygon (MATIC); Tether USDT (USDT ERC-20), DAI (ERC-20), Binance USD (BUSD BEP-20), USDC gibi popüler stablecoinler dışında tüm ERC-20 ve BEP-20 tabanlı tokenleri desteklemektedir.
  • Desteklenen tokenlerin QR kodları aracılığıyla gönderilmesini ve alınmasını desteklenmektedir.

En popüler kriptopara birimleri için daha geniş destek imkanı vardır. Aşağıdakiler için ayrı cüzdanlar oluşturabilir ve yönetebilirsiniz:

– Bitcoin (BTC)
– Ethereum (ETH) ve tüm ERC-20 tabanlı tokenler
– Avalanche (AVAX) ve tüm Avalanche C-Chain tokenleri
– Binance Coin (BNB) BEP-2
– Binance Coin (BEP-20) ve tüm Binance Smart Chain (BEP-20) tabanlı tokenler
– Polygon (MATIC) ve tüm Polygon POS tokenleri
– MultiVAC (MTV) ve tüm MRC20 tokenleri

Meliora ve MultiVAC Kasım ayının sonunda partnerliklerini duyurmuştu ve bu partnerlik ile MeliWallet, yerel $MTV tokenini ve MRC20 tokenlerini destekleyen ilk ve tek blockchain cüzdanı oldu.

Meliora Ekosistemi’nin diğer elemanları ise şu şekilde;

MeliNFT: NFT’leri basabileceğiniz, satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz merkeziyetsiz bir NFT pazarıdır. Platform bir süredir Testnet’te ve yakında ana ağda da mevcut olacak.

MeliPad: herkesin birkaç tıklamayla token satışını oluşturabileceği çok zincirli, merkeziyetsiz ve izinsiz bir launchpad platformudur.

MeliLabs: projelerin uzun vadede projeleri desteklemek isteyen yatırımcılar tarafından finanse edildiği topluluk destekli bir yatırım kulübüdür.

MeliSwap: Cardano üzerine kurulacak bir AMM’dir. Yatırımcılar tokenlerini anında değiştirebilecekler.

Meliora’nın 2022’nin ilk çeyreği için Roadmap’i ise şu şekilde;

Meliora
Meliora 2022 Q1 Roadmap

MORA Token

Meliora Ekosisteminin para birimi olan MORA, bir ERC20 tokenidir. MORA, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve blok zinciri teknolojisinin en iyisini harmanlayan bir yardımcı program tokenidir.

MORA, ekosistemin benimsenmesi ve kullanılması yoluyla daha da kıt hale gelen sağlam bir para sistemi tarafından desteklenen iyi tasarlanmış tokenomiye sahiptir.

Meliora
MORA Tokenomisi

Son token yakım işleminin ardından maksimum toplam arz şu anda 3,900,000’dir. Ancak planlanan token yakım işlemleri ile bu miktar önümüzdeki aylarda 3,500,000’e düşecektir. Şu an dolaşımdaki arz ise sadece 2,300,000’dir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

KoinSaati tarafından yazıldı.

Artılarıyla Eksileriyle 6 Büyük NFT Pazar Yeri

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 28 Ocak 2022