içinde

Melania Trump, NFT Platformu Başlattı

Amerka Birleşik Devletleri’nin eski First Lady’si Melania Trump, Solana blokzincirinde NFT platformu başlatıyor. Bugün (16 Aralık 2021) yayınlanan bir basın açıklamasında Melania Trump, NFT platformunun sanata olan tutkusunun bir yansıması olduğunu söyledi.

Platformda bulunan ilk NFT, “Melania’nın Vizyonu” olarak adlandırıldı. Bu NFT’de, sanatçı Marc-Antoine Coulon’un Melania’yı tasvir eden bir suluboya eseri ve Melania Trump’ın umut mesajı içeren bir ses kaydı bulunuyor. Sınırlı sayıda üretilen bu NFT, 1 Solana (SOL) değerinde. Güncel kur (SOL/USD) üzerinden hesaplandığında yaklaşık 185.5$ karşılığında satılacak.

Melania Trump’ın NFT’leri, düzenli olarak yayınlanması bekleniyor. Ocak 2022 tarihinde ise eşi benzeri olmayan bir müzayede düzenlemeyi planlıyor. Müzayedede dijital sanat eserleri, fiziksel sanat eserleri ve eşsiz fiziksel bir aksesuar yer alacak.

Çocuklara Destek Platformu

Bu yeni NFT platformu, Melania Trump’ın sanat sevgisini yansıtmasının yanı sıra, yeni NFT platformu çocukları destekleyen “Be Best” girişimcilik platformunu da destekleyecek.

Melania Trump lansman sırasında açıklamalarda bulundu:

“Sanata olan tutkumu somutlaştıran ve “Be Best” girişimi aracılığıyla çocuklara yönelik devam eden bağlılığımı destekleyecek yeni NFT çalışmamı duyurmaktan gurur duyuyorum. Bu yeni, teknoloji tabanlı platform sayesinde çocukların yetimhaneden çıkacak yaşa geldiklerinde kendilerini geliştirmeye devam edebilmeleri için, programlama ve yazılım geliştirme gibi bilgisayar bilimlerini içeren yetenekleri kazanmalarını sağlayacağız.”

Kaynak: Finbold

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Roboots

P2E Browser Oyunu Roboots (RBO) PancakeSwap’da Listelendi

Nova Finance Projesi Kurucusu Adam Greenberg ve Tom Sichel ile AMA Etkinliği