içinde , , ,

Meland.ai (MELD) Nedir?

Meland.ai, topluluk odaklı, çığır açan ve merkeziyetsiz bir GameFi platformu olmaya kendini adamış bir Learn-to-Play platformudur.

Meland.ai

Meland.ai, oyuncuların quizler oluşturabileceği, quizler ile birbirine meydan okuyabileceği, Polygon blok zincirindeki oyun deneyimlerini oluşturabileceği, sahiplenebileceği ve bunlardan para kazanabileceği Learn-to-Earn yani Öğren-Kazan iş modeline sahip ilk merkeziyetsiz platformdur.

Meland.ai, kullanıcıların öğrenmesine, oluşturmasına ve oynamasına olanak tanıyan devasa bir oyunlaştırılmış bilgi içeriği platformu oluşturmayı hedefliyor.

Platform, platforma katkıda bulunan herkesi, diğer kullanıcılara, sevgiyle bir şey yaratmaları ve oyunu kendileri için mutlu bir deneyim haline getirmeleri için ödüllendiriyor.

Platformun topluluk olmadan geliştirilemeyeceğine ve yalnızca birlikte bir platform oluşturarak zengin bir öğrenme ve yaratma oyun deneyimi sunabileceğine inanan Meland, bu yüzden ilk etapta “merkeziyetsiz gücü” seçmiş durumda.

Meland.ai platformunun trailer’ını buradan izleyebilirsiniz:

Meland.ai sosyal medya hesaplarını aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz:

Meland.ai Nasıl Oynanır?

Kullanıcılar, toprak savaşına katılmak için en az bir NFT arazisine sahip olmalıdır ve quiz savaşları ile bölgelerinizi genişletebilirsiniz. Bir soruya verilen her doğru cevap ödüllendirilecek ve ardışık doğru cevaplar için daha fazla ödül verilecek, daha fazla bölgeniz varsa, her doğru cevap için daha fazla ödül alabilirsiniz.

Meland.ai

Yalnızca sahip olduğunuz, henüz işgal edilmemiş olabilecek bölgelerin veya diğer kullanıcıların bölgelerinin yanındaki bölgelere “saldırabilirsiniz”. Bölgeye kendi varlıklarınızı (bazı NFT’ler) koyabilirsiniz ve bölge başka biri tarafından işgal edildiğinde kaynaklar size iade edilecektir.

Tüm ödüller, Meland.ai’nin tokeni MELD ile bir değişim mekanizmasına sahip olacak. Oyun içi ödül Ditamin (Dijital Vitamin) olacak, ve Ditamin ile MELD takas edilebilecek.

Daha güçlü bilgiye sahip olarak daha fazla zorluğun üstesinden gelebilirsiniz, ancak her kullanıcının her gün bir enerji sınırı olacaktır, quiz savaşları enerji tüketmeyi gerektirir, bu nedenle lütfen quizlerle savaş fırsatlarınızı iyi kullanın.

Aynı zamanda Meland.ai bazı hile karşıtı mekanizmalar geliştirmiş durumda, böylece kimse haksız kazançlar elde edemez.

Meland.ai

Meland.ai, MMORPG oyunlarının özelliklerini birleştirir, çevrimiçi gerçek zamanlı çok oyunculu destekler. Arkadaşlarınız ve ailenizle quizlere girebilir ve birlikte zengin ve çeşitli macera aktivitelerini deneyimlemek için Offical Area’ya gidebilirsiniz.

Diğer kullanıcılarla iletişim kurabilir, ekipler oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda, editör ile istediğiniz zaman istediğiniz kişiyle quizler oluşturabilirsiniz.

Roadmap

Meland.ai
Meland.ai Yol Haritası

Partner ve Yatırımcıları

Meland.ai Partner ve Yatırımcıları

MELD Tokeni

Meland.ai platformunun yerel kriptografik olarak güvenli değiştirilebilir protokol tokeni MELD, Meland.ai platformunun protokolünde/kodunda belirtilen atfedilen yardımcı program işlevlerinin aktarılabilir bir temsilidir ve yalnızca üzerinde birlikte çalışabilir yardımcı program tokeni olması için tasarlanmıştır.

MELD

MELD’in tanıtılmasının amacı, merkezileştirilmiş üçüncü taraf tüzel kişi/kurum/kredi gibi herhangi bir aracı olmaksızın Meland.ai platformunda ekosistem içinde etkileşime giren (örn. ücretler için) katılımcılar arasında uygun ve güvenli bir ödeme ve yerleşim şekli sağlamaktır.

Toplam arzı 2 milyar olan MELD tokenin dağıtımı ise şu şekilde;

$MELD tokeni için IDO 6-7 Aralık tarihlerinde BSCStation, BinStarter, Poolz ve TrustFi Network platformlarında gerçekleşecek. Bu ön satışların ardından $MELD tokeni 7 Aralık tarihinde PancakeSwap’ta listelenecek. Detaylar için takipte kalın.

  • Ön Satış Fiyatı: 0.007 $
  • Toplam Arz: 2,000,000,000 MELD
  • İlk Arzı: 55,000,000 MELD

Bu da ilginizi çekebilir: Oyna-Kazan (Play-to-Earn) İş Modeli Nedir?

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Onur Özgür tarafından yazıldı.

Endüstriyel tasarım eğitimim dışında 2021'in ilk aylarından beri blockchain ve kriptoparalarla ilgileniyorum ve içerik üretiyorum. Sadece yatırım yapma ve para kazanma amacıyla başladığım bu yolda şimdi bir kariyer hedefliyorum ve bu yönde kendimi geliştirmeye ve başkalarına da elimden geldiğince yardım etmeye özen gösteriyorum.

NFT

İlk NFT’nizi Nasıl Satarsınız?

Waves (WAVES) Nedir?