in ,

Melalie (MEL) Kurucularından Jochem Verheul ile Özel Röportaj

Herkese merhaba. Bugün Itsavirus ve Melalie’nin kurucularından Jochem Verheul ile KoinSaati’ne özel bir röportaj ile karşınızdayız. Öncesinde Melali nedir öğrenmek için “Melalie Projesi Bize Ne Vadediyor?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

  •  Merhaba, KoinSaati.com adına zaman ayırıp sorularımızı yanıtladığınız için teşekkür ederiz.

Burada olmak benim için bir zevk!

  • Sizi tanımayan okuyucularımıza kendinizi tanıtır mısınız? Nerede okudun, geçmiş tecrüben neydi?

Merhaba, benim adım Jochem. Asya merkezli bir teknoloji girişimcisiyim. Küresel mobilite, blockchain ve lojistik çözümleri üzerinde çalışmayı seviyorum. 15 yıl boyunca çok sayıda büyük, genellikle karmaşık ve yenilikçi projeye liderlik ettim ve birkaç yeni girişim kurdum. Teknik ekiplere liderlik ediyorum ve sağlam şirketler kurmayı seviyorum.

Elektrik mühendisliği okudum ve ardından Ekonomik Sosyolojiye geçiş yaptım. Yüksek lisansımı Rotterdam’daki Erasmus Üniversitesi’nden aldım. Daha öğrenciyken (15 yıl önce gibi) teknolojiyle, web uygulamaları geliştirmeyle ilgileniyordum ve kendi web mağazam da vardı. 15 yıl önce bu hala yüksek teknolojiydi!

  • Melalie nedir? Nasıl çalışıyor ve fikir nasıl geldi? Melalie’yi kurarken en zor kısımlar nelerdi?

Melalie, eşler arası (P2P) bir mobilite pazarıdır. Melalie platformunda kişiler aracıya ihtiyaç duymadan birbirlerinden araç kiralayabilmektedir. Melalie platformu tamamlandı, test edildi, yayında ve Endonezya’da 400’den fazla yerel satıcının yanı sıra Hollanda’da çok sayıda araba listeliyor. İş geliştirme açısından şimdi daha fazla araç eklemeye ve daha fazla ülkede açılmaya çalışıyoruz.

Ama biz bir kiralama uygulamasından daha fazlasıyız. Temel olarak yaptığımız şey, Melalie platformunun arka ucunu ve blokzinciri ağını herkesin işbirliği yapmaya başlaması için kullanılabilir hale getirmek. Sonuç olarak, tamamen yeni bir merkeziyetsiz mobilite ekosistemi oluşturuyoruz; Melalie Hareketlilik Ağı. Bu, özellikle mobilite endüstrisi için tasarlanmış bir blok zinciri platformudur. Amacı, işbirliğini teşvik eden, iş süreçlerini kolaylaştıran ve dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanımı yoluyla bilgi akışını optimize eden açık bir platform geliştirmektir.

Mevcut uygulama yayında ve Appstore’dan (iOS) ve Google Playstore’dan (Android) indirilebilir. Şu anda tamamlanması 3 ila 4 ay sürecek büyük bir güncelleme üzerinde çalışıyoruz. Bu yeni sürüm piyasaya sürüldüğünde, uygulamanın kullanıcıları daha da fazla şekilde seyahat edebilirler.

Bir uygulama geliştirirken, ortaya çıkan çok sayıda teknoloji vardır. Ancak bu zorlukların üstesinden gelebiliriz. Uygulamanız aracılığıyla çok sayıda kullanıcınız olduğunda bu gerçekten zorlaşıyor. O halde zorluk sadece teknoloji değil, aynı zamanda operasyonlarımızın da mükemmel bir şekilde çalıştığından emin olmalıyız.

  • Melalie’yi geleneksel kiralama hizmetlerine göre kullanmanın avantajları nelerdir?

Belirtildiği gibi kiralamadan daha fazlasını yapmayı hedefliyoruz. Trenleri, otobüsleri ve diğer birçok şeyi dahil etmek istiyoruz.  Nereye giderseniz gidin, Melalie’yi kullanarak seyahat edebilmelisiniz.

Kiralama kısmına geri dönersek, büyük bir avantajımız var! Kiralama hizmetlerinin büyük bir filoya yatırım yapması gerekir. Anladığınız gibi bu çok pahalı ve riskli. Araçları yerel satıcılardan ve şahıslardan kullanıyoruz. Sonuç olarak, araç duruş süresini de önemli ölçüde azaltıyoruz.

  • Kısa ve uzun vadede ana pazarlama odağı ne olacak? Yeni borsalar görecek miyiz veya diğer ağlarda görebilecek miyiz?

Uygulamanın büyük bir güncellemesi üzerinde çalışıyoruz. Bu yeni sürümü piyasaya sürdüğümüzde üç şey yapmak istiyoruz. Her şeyden önce, ileriye doğru büyük bir adım olduğunu düşündüğümüz için bu güncellemenin pazarlamasına odaklanmak istiyoruz. İkinci olarak, Melalie’yi bu süre zarfında farklı borsalara da eklemek istiyoruz. Bildiğiniz gibi söz veremiyoruz ama niyetimiz kesinlikle bu. Üçüncüsü, uygulamada, kullanıcıların diğer kullanıcıları davet etmesine ve ödül almasına izin verecek bir büyüme hackleme mekanizmasına sahibiz.

O ana kadar şimdi yaptığımız şeyi yapmaya devam edeceğiz; şirketimizin tüm temellerini geliştirmek, birçok görüşme yapmak ve inşa etmeye devam etmek.

  • Melalie’nin Bali’de aktif olduğunu ve Hollanda’da piyasaya çıktığını okuduk, Melalie’nin uzun vadeli hedefi nedir ve yaklaşan en büyük Yol Haritası etkinlikleri nelerdir?

Yaklaşan yeni sürüm 😉

  • Lütfen $MEL token kullanımını açıklar mısınız? Herhangi bir sahip Ödülü (örn. Stake Mekanizması veya Yakma İşlevleri) var mı?

$MEL’in amacı, token sahiplerini ağdaki işlemler arttığında bunun için bir ödül olacak şekilde ödüllendirmektir. GAS ücretlerinin nasıl çalıştığıyla karşılaştırılabilir.

Bu da hala devam eden bir çalışma olduğundan daha fazla ayrıntı daha sonra yayınlanacak. Şu anda staking platformumuzu tamamlıyoruz. Sadık yatırımcılarımız $MEL stake edebilir.

  • Takım ne kadar büyük, takım nerede ve Takımın deneyimi nedir?

Melalie’yi ben ve Jan’ın sahip olduğu yazılım şirketinde kuluçkaya yatırdık. Yalnızca mobilite, lojistik ve blokzinciri alanındaki projelerde gece gündüz çalışan 50’den fazla geliştiricimiz var. Bu bize büyük bir rekabet avantajı sağlıyor, çünkü sektörü biliyoruz ve zaten yararlanabileceğimiz harika bir ağımız var. Hepimiz Bali’deyiz.

  • Melalie’yi kullanmak isteyenler veya yatırım yapmayı düşünenler için eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

-Platformumuza katılmak istiyorsanız www.melalie.com/join üzerinden katılabilirsiniz!

  • KoinSaati ekibi ve okuyucularımız adına teşekkür eder, size ve Melalie’ye en iyi dileklerimizi sunarız.

Benim için zevkti.

Sosyal Medya Hesapları;

Telegram: https://t.me/melalieofficial

Twitter: https://twitter.com/melalienetwork?s=21

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Majör Altcoinlerde Kayıplar Sürüyor

Bitcoin (BTC)

Popüler Analist: Trade Etmek İçin Bitcoin Volatilitesini Bekleyin