in ,

McDonald’s, Elon Musk’ın Dogecoin Kabul Etme Teklifini Değerlendiriyor

Dogecoin

Tesla’nın CEO’su ve Dogecoin’in bir destekçisi olan Elon Musk, popüler yemek şirketine teklif sundu. Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmesi teklif edilen McDonald’s ise Tesla’yı hayali bir kripto para olan “Grimacecoin”i benimsemeye çağırdı. 

Fast food devi McD “Neyi kaçırdım?” sorusunu resmi Twitter hesabından paylaşmasıyla olaylar gelişti. Bu paylaşıma “Oh, merhaba, lol,” diyerek cevap veren Tesla CEO’su Elon Musk,  McDonald’s’a Dogecoin’i kabul etme konusundaki fikrini sordu. Bu gelişmelerin ardından fast food restoranının Dogecoin ile ödeme kabul etme olasılığı Twitter gündemini meşgul etti.

Ocak 2022’de Musk, McDonald’s Dogecoin’i kabul ederse reklam konusunda destekçi olacağını söyledi. McDonald’s; çocuklar için ana yemek, garnitür ve içecekten oluşan “happy meal” adı verilen bir kombinasyon sunar. Musk’ın bu girişimine karşılık olarak McDonald’s, Tesla’yı hayali bir kripto para olan “Grimacecoin”i benimsemeye çağırdı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Premier League, Sorare ile NFT Anlaşması İmzaladı

dYdX 2022 Ekosistem Faaliyet Raporunu Yayımladı