in , ,

Mayıs Ayının Öne Çıkan Fundrasing Etkinlikleri

2023 ile birlikte kripto para piyasasında başlayan yükselişler funding round etkinliklerinin de önünü açtı. Mayıs ayı içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik. 

Worldcoin

OpenAI CEO’su Sam Altman’ın kurucu ortaklarından olduğu Worldcoin, ilk gerçek küresel kripto para birimi olmayı hedefliyor. Layer-2 ağını kullanarak Ethereum’un temel katmanının üzerinde çalışan Worldcoin, Mayıs ayında en çok yatırım alan projelerin başında geldi. 

Worldcoin; Blockchain Capital, Andreessen Horowitz (a16z) ve Bain Capital’ın katıldığı finansman turunda 115 milyon dolarlık fon topladı. 

Auradine

Gizlilik odaklı blockchain girişimi Auradine, Mayıs ayında 81 milyon dolarlık fon topladı. 

Celesta Capital ve Mayfield liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital Holdings, Stanford University, Cota Capital ve DCVC katılım sağladı. 

Magic

Ethereum’un Layer-2 ölçeklendirme çözümlerinden biri olan Arbitrum üzerinde yer alan merkeziyetsiz NFT ekosistemi Magic, 52 milyon dolar fon topladı. 

funding round

Magic’in gerçekleştirdiği finansman turuna PayPal, Northzone, Synchrony gibi önemli yatırım şirketleri katılım sağladı. 

NewLimit

Hücreleri manipüle ederek yaşlanmayı tersine çevirmeyi hedefleyen bir girişim olan NewLimit, A serisi finansman turunda 40 milyon dolar topladığını duyurdu. 

Finansman turuna katılım sağlayanlar arasında Kleiner Perkins, Founders Fund, Dimension gibi önemli şirketler ve bireyler yer aldı. 

River

Bitcoin teknolojisi ve finansal hizmetler şirketi River, milyarder yatırımcı Peter Thiel’in katılımıyla yatırım şirketi Kingsway Capital liderliğindeki B serisi turunda 35 milyon dolar fon topladı. 

funding round

Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Kingsway Capital, Cygni, Goldcrest gibi yatırım şirketleri yer aldı. River en son 2021’de A serisi finansman turunda 12 milyon dolar fon toplamıştı. 

Story Protocol 

Web3 anlatı girişimi Story Protocol, girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz liderliğindeki tohum finansman turunda 29.3 milyon dolarlık fon topladı. 

Tohum finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Andreessen Horowitz dışında Hashed ve Mirana’da yer aldı. 

Anoma 

Üçüncü nesil blok zinciri Anoma Foundation, amaç merkezli protolünü geliştirmeye devam etmek için 25 milyon dolarlık fon topladı. 

İsviçre merkezli Anoma Foundation’ın finansman turuna CMCC Global, Delphi Digital ve NGC Ventures gibi önemli yatırım şirketleri katılım sağladı. 

Transak 

Web3 ödeme girişimi Transak, erken aşama risk sermayesi şirketi CE Innovation Capital liderliğindeki A serisi finansman turunda 20 milyon dolar fon topladı. 

funding

A serisi finansman turuna katılım sağlayan yatırımcılar arasında Sygnum, Animoca Brands ve Axelar gibi projeler katılım sağladı. 

Blockworks

Kripto medya şirketi Blockworks, 10T Holdings’in liderliğindeki finansman turunda 12 milyon dolar fon topladı. 

Topladığı fondan sonra değerini 135 milyon dolara çıkaran Blockworks’ün finansman turuna 10T’nin yanı sıra Framework de katılım sağladı. 

AlienSwap

Topluluk tabanlı bir NFT pazar yeri olan AlienSwap, 12 milyon dolarlık bir stratejik finansman turunu tamamladı. 

NEXT Leader Capital ve C2 Ventures’ın liderlik ettiği finansman turuna OKX Ventures, Araceae Capital, BIP32 Venture, Hyper10n Capital, Eureka Trading, Mission Street Ventures ve Phyrex katılım sağladı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ethereum (ETH) Düşüşe Devam Edecek mi?

Çin Coin’leri Listesi