in , ,

Mayıs Ayının En Değerli NFT’leri

İçinde bulunduğumuz dijital dönüşüm süreci, her geçen gün hayatımıza yeni kavramlar kazandırmaya ve dünyaya yön vermeye devam ediyor. Dijital mülkiyet ve koleksiyonculuk gibi olgulara yeni bir bakış açısı kazandıran NFT de bunlardan biri. Bu yazımızda ise Mayıs ayının en değerli NFT’lerini inceleyeceğiz.

NFT, alışılagelmiş olmamasından kaynaklı insanlarda ilgi uyandırıyor. Kripto para piyasasında önemli ve renkli bir yere konumlanan NFT’ler, popülaritesini korumaya ve değer kazanmaya devam ediyor.

Bored Ape Yacht Club

Taban fiyatı nedeniyle en önemli NFT koleksiyonları arasında yerini alan Bored Ape Yacht Club, koleksiyonunda 10.000 Bored Ape barındırıyor. Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş bir NFT koleksiyonu olan Bored Ape Yacht Club’ın Mayıs ayında öne çıkan NFT’leri ise şunlardır:

CryptoPunks

CryptoPunks koleksiyonu, Ethereum (ETH) blok zincirinde geliştirilen ilk NFT koleksiyonudur. Koleksiyonun temel fikri, her Punk’ın eşsiz olmasıdır. Haziran 2017’de Larva Labs tarafından sunulan CryptoPunks, benzersiz özelliklere sahip 10.000 karakteri içeren 8-bit’lik pixel eserlerinden oluşur. CryptoPunks’ın Mayıs ayında öne çıkan NFT’leri ise şunlardır:

DeGods

DeGods; yaratıcılar, geliştiriciler, girişimciler, sporcular, sanatçılar, deneyciler ve yenilikçilerden oluşan bir dijital sanat koleksiyonu ve küresel topluluktur. DeGods’ın Mayıs ayında öne çıkan NFT’leri ise şunlardır:

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

DEXTools Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ethereum (ETH) Düşüşe Devam Edecek mi?