in ,

Mayıs Ayında Beklenen Önemli Gelişmeler

Kripto piyasası uzun süredir devam eden durgun ve sıkıntılı günleri geride bırakmış gibi görünüyor. Bu yazımızda Mayıs ayı boyunca gerçekleşmesi beklenen önemli gelişmeleri sizler için derledik.

Phantom

Solana (SOL) ekosisteminde önde gelen bir self-custody cüzdanı olan Phantom, Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC) zincirlerini desteklemek için çalışmalar yürütüyor.

Phantom, TechCrunch’a 1 Mayıs’tan itibaren hem iOS hem de Android cihazlarda Ethereum ve Polygon blok zincirlerini desteklemeyi planladığını söyledi.

Sui

Sui, yaratıcıların ve geliştiricilerin Web3’teki bir sonraki milyar kullanıcıya hitap eden deneyimler oluşturmasını sağlamak için sıfırdan tasarlanmış ilk izinsiz Layer-1 blok zinciridir. Mainnet’in 3 Mayıs 2023’te resmi olarak başlayacağı duyuruldu.

VeChain

Vechain topluluğu 4 Mayıs’ta VechainThor mobil cüzdan yükseltmesini gerçekleştirecek.

Topluluk güncelleme konusunda “Yeni mobil cüzdanımızı 3. Çeyrek’te piyasaya sürmeden önce arka uç unsurlar üzerinde çalıştığımız için mobil cüzdan bu süre boyunca kullanılamayacak.” açıklamasında bulundu.

Solana

Popüler blok zinciri teknolojisi Solana‘nın arkasındaki geliştirici ekip Solana Labs, kendi ‘kripto akıllı telefonunu’ piyasaya sürdü. Saga adlı yeni cihaz, Android’in en son işletim sistemi Android 14 tarafından desteklenecek ve 8 Mayıs’ta satışa çıkacak.

Chiliz

Chiliz, spor için yerel L1 blok zincirini kullanıcılara sunmayı planlıyor. Chiliz Chain 2.0, daha kısa blok süresini, daha düşük ücretleri ve daha az enerji kullanımını destekleyen bir PoS konsensüs mekanizması üzerinde çalışan BNB Zincirinin bir fork’udur. Ağ hala Ethereum ile uyumludur ve yerel CHZ tokeni tarafından desteklenir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

blockchain

Zero-Knowledge Proofs (ZKPs) Nedir?