in ,

Mayıs Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler

Token kilidi açma, herhangi bir fon turu veya projenin diğer fon toplama programlarının şartları altında bloke edilen tokenlerin kilidini açma sürecini ifade eder. Bu yazımızda Şubat ayı içerisinde kilidi açılacak önemli projeleri sizler için rehber haline getirdik. 

Optimism (OP)

Ethereum’un Layer-2 ölçeklendirme çözümü Optimism, Mayıs ayı içerisinde kilidi açılacak olan varlıklar arasında yer alıyor. 324.7 milyon dolarlık kilitli varlığı bulunan Optimism’in 31 Mayıs tarihinde varlıkların kilidini açması planlanıyor. Bu kapsamda, toplam arzın %3.6’sına denk gelen 154,618,822 token serbest bırakılacak. 

Avalanche (AVAX) 

Bu ay içerisinde kilitli varlıklarını serbest bırakacak olan bir diğer proje ise Avalanche. Toplam arzın %1.33’ünü oluşturan 9.541.800 kilitli AVAX’ın 28 Mayıs tarihinde serbest bırakılması planlanıyor. Kilitli AVAX’ların dolar cinsinden karşılığı ise 158.5 milyon dolar civarında bulunuyor. 

BitDAO (BIT)

Merkeziyetsiz finans (DeFi) odaklı işleyen özerk bir yapı olan BitDAO’nun yerel kripto varlığı BIT, Mayıs ayı içerisinde kilidi açılacak olan varlıklar arasında yer alıyor. 90.2 milyon dolar değerinde kilitli bulunan BIT tokenlerin kilidi, 15 Mayıs tarihinde açılacak. Açılması beklenen kilitli varlıklar, toplam arzın %1.95’ini oluşturuyor. 

Apecoin (APE)

Web3 ekosisteminin önde gelen platformlarından biri olan Apecoin’in toplam arzının %1.56’sını oluşturan yaklaşık 60 milyon dolar değerindeki kilitli APE, 17 Mayıs tarihinde serbest bırakılacak. 

Aptos (APT) 

Dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir blok zinciri ağı sağlamaya odaklanan Aptos, bu ay içerisinde kilidi açılacak varlıklar arasında yer alıyor. Toplam arzının %0.45’ini oluşturan bu varlıkların 44.8 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. 12 Mayıs’ta serbest bırakılacak olan APT miktarı ise 4,543,478. 

ImmutableX (IMX) 

Immutable X (IMX), Ethereum blockchain ağındaki NFT’ler için ilk Layer-2 protokolü ve ölçeklendirme çözümüdür. Bu ay içerisinde kilit açılımı gerçekleştirecek olan Immutable, toplamda 16.9 milyon dolar değerinde 18.075.990 adet kilitli varlık bulunduruyor. 20 Mayıs tarihinde serbest bırakılması beklenen bu varlıklar toplam arzın %0.90’ını oluşturuyor. 

Galxe (GAL) 

Önde gelen bir Web3 kimlik bilgisi veri ağı olan Galxe, 12.9 milyon dolar değerinde 7.614.266 adet kilitli varlık bulunduruyor. 5 Mayıs’ta kilidi açılacak olan bu varlıkların toplam arzın ise %3.8’ine denk geldiği biliniyor. 

Kilitli token miktarının açılması varlığın fiyatında düşüş ve yükselişler yaşanmasına sebep olabilir. Eğer ilgili kripto para yeni dolaşıma girecek arz için gerçek bir çözüm üretmemişse dolaşım arzının yeni kilit açılışlarıyla artması talebin aynı hızda artmadığı senaryolarda fiyat düşüşüne neden olur.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Sui

Sui (SUI) Nasıl Satın Alınır?

DAO Nedir?