in

Matrixport: “Bitcoin, ETF Onayından Sonra 56.000 Dolar Seviyesine Ulaşabilir”

Analiz şirketi Matrixport, paylaştığı son raporda BlackRock’ın Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması halinde Bitcoin’in (BTC) 56 bin dolara ulaşabileceğini belirtti.

Rapor bu artışı, düşük ABD enflasyonu ve elverişli makroekonomik koşullar gibi faktörlerin etkisiyle pazara 50 milyar dolarlık bir akışın öngörülmesine bağlıyor. Rapor, ETF onayının Bitcoin’i temkinli bir şekilde 42.000 dolara ya da 50 milyar dolarlık önemli bir piyasa girişinin gerçeklemesi halinde 56.000 dolara ulaştırabileceğini öne sürüyor.

Yapılan araştırmaya göre GBTC (Grayscale Investments Bitcoin Trust), Bitcoin’in %71’ine kıyasla yılbaşından bugüne %167’lik kayda değer bir büyüme ile Bitcoin’den önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi. Net varlık değeri (NAV) iskontosu, yılın başında -%45’ten -%43’e düşerek bir miktar iyileşme göstermiştir.

Rapor, 5 trilyon doları denetleyen 15.000 kişilik ABD kayıtlı yatırımcı danışmanı (RIA) topluluğunun önemli potansiyelinin de altını çiziyor. Bu gruptan Bitcoin için %1’lik mütevazı bir tahsisat tavsiyesi bile 50 milyar dolarlık önemli bir girişe neden olabilir.

Rapor, değerli metal ETF’leri ile paralellik kurarak, bu yatırımcıların %10-20’sinin portföylerini bir Bitcoin ETF’i ile çeşitlendirmeyi düşünebileceğini ve bunun da piyasaya potansiyel olarak 12-24 milyar dolar arası giriş sağlayacağını tahmin ediyor.

ETF girişleri için bir aracı olarak hareket eden Tether için 24 milyar dolarlık potansiyel bir piyasa değeri artışı göz önüne alındığında, Bitcoin’in fiyatı 42.000 dolara ulaşabilir. 50 milyar dolarlık bir giriş olması durumunda, lider kripto para birimi 56.000 dolar seviyesine yükselebilir ve BlackRock Bitcoin ETF onayının ardından yükseliş tahminini yansıtabilir.

Kaynak: https://www.bsc.news/post/bitcoin-might-hit-56k-after-blackrock-etf-approval-report

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

NFT 2.0 Nedir? Yeni NFT Token Standartları Gündemde!

Bitcoin, Ayı,

Ayı Piyasasını Avantaja Çevirmek için 7 İpucu