MatrixETF CTO’su Alan ile AMA Etkinliği

MatrixETF projesi CTO’su Alan, 18 Eylül 2021 Cumartesi Türkiye saati ile 18.00’de KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Alan, CTO of MatrixETF project, met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram group on Saturday, September 18, 2021 at 18.00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

Raphael: Merhaba Arkadaşlar,
MatrixETF projesi CTO’su Alan, AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bugün bizlerle beraber.
Alan, proje hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Programımız 2 bölümden oluşacak:
⁃ İlk olarak proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.
⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır, Türkçe sorular ise tercümanlarımızca tercüme edilecektir. Konuğumuz, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacak.
Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweetimizi (https://twitter.com/koinsaati/status/1438375867009404928?s=20) RT’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/koinsaati ,https://twitter.com/Donatello_Defi ve https://twitter.com/MatrixETF hesaplarını takip etmiş olmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır.

Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

Hello Friends,
Alan, the CTO of MatrixETF project is with us today for the AMA (Ask Me Anything) Event.
Alan, thank you for accepting our invitation to answer the questions about the MatrixETF project!
Our event will be held in 2 sessions:
⁃ First we will ask you our own questions about the project and chat will be closed during this session.
⁃ After Alan answers our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions. Alan will cherry pick and answer 5 questions of the community. Those whose questions were answered, retweeted our event announcement (https://twitter.com/koinsaati/status/1438376158299664384?s=20) and be a follower of https://twitter.com/koinsaati, https://twitter.com/Donatello_Defi and https://twitter.com/MatrixETF Twitter accounts will be able to receive the giveaway prize.

Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

 Alan: Herkese merhaba, beni burada ağırladığınız için teşekkürler!

Hello everyone, thanks for having me here!

Raphael: Topluluğumuza hoş geldin. İlk sorumla başlıyorum hazır mısınız?

Welcome to our community. I will be starting with my first question Alan, ready?

Alan: Hazırım.

Ready.

Raphael: S1- MatrixETF projesinin ortaya çıkışında size ilham kaynağı olan motivasyonun ne olduğunu bize anlatabilir misiniz?

Q1- Can you tell us what was the motivation that inspired you to start the MatrixETF project?

Alan: Tabii, öncelikle MatrixETF’yi kısaca açıklamak istiyorum:
MatrixETF, kullanıcılar için merkeziyetsiz, otomatikleştirilmiş, kişiselleştirilmiş ve çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturmanın yanı sıra kullanıcıların uzun vadeli, istikrarlı ve verimli finansal hizmetlerden kolayca yararlanmasına yardımcı olan çapraz zinciri çalıştırmak için yeni nesil merkeziyetsiz ETF platformudur. Zincirler arası etkin platforma sahip merkeziyetsiz bir ETF’yiz.

MatrixETF’yi başlatmamızın nedeni, bir borsa yatırım fonunu (ETF) tanımamıza dayanmaktadır, bir sektör, emtia veya başka bir varlığı izleyen, ancak aynı şekilde bir borsada satın alınabilen veya satılabilen bir menkul kıymet türüdür. Normal bir hisse senedinin yapabileceği şekilde, bir ETF bir portföy için ücretsiz ve esnektir.

Bir ETF, tek bir emtianın fiyatından geniş ve çeşitli menkul kıymetler koleksiyonuna kadar her şeyi takip edecek şekilde yapılandırılabilir. ETF’ler, belirli yatırım stratejilerini izlemek için bile yapılandırılabilir. İnsanlar, token’ları araştırmaya veya piyasadaki kablosuz bağlantı noktlarını izlemeye gerek kalmadan yalnızca tek bir tıklamayla bir dizi nitelikli tokenları alabilir.

DeFi konseptini ETF’lerle birleştirmenin oldukça ilginç ve yenilikçi olduğunu düşündük. Kullanıcılar tek tek tek token satın almak yerine MatrixETF’de tek bir tıklama ile bir token sepeti satın alabilir, bu şekilde kullanıcılar için daha kolay ayrıca işlem ücretlerini düşürür. Yatırım eşiği ve karmaşık araştırma yapmadan kriptopara piyasasındaki trendi takip edebilirsiniz, ayrıca kullanıcılar için yatırım risklerini dağıtmış olacaktır.
Bu nedenle, kullanıcılar eşitlenmiş bir düzine tokenı tek bir tıklamayla etkin hale getirirler, uygun ve basit değil mi?

Sure, first of all I would like to explain MatrixETF briefly:
MatrixETF is the next generation of decentralized ETF platform to run the cross chain,which goal is to establish a decentralized, automated, personalized and diversified portfolio for users, as well as help users easily enjoy long-term, stable and efficient financial services. We are a decentralized ETF with cross-chain enabled platform.

The reason why we start MatrixETF, is based on we get to know an exchange traded fund (ETF) is a type of security that tracks an sector, commodity, or other asset, but which can be purchased or sold on a stock exchange the same way a regular stock can, an ETF is free and flexible into a portfolio.

An ETF can be structured to track anything from the price of an individual commodity to a large and diverse collection of securities. ETFs can even be structured to track specific investment strategies. People can get a basket of qualified token assets with only one click, no need for researching tokens or tracking the hotspots in the market.

We thought it’s quite interesting and innovative to combine DeFi conception with ETFs, Users can buy a basket of tokens with one click on MatrixETF instead of buy single token one by one, in this way it’s convenient for users and reducing the handling fees, lower the investment threshold, and you can track the trend on cryptocurrency market without doing complicated research, in addition it will distribute the investment risks for users.
Therefore users operate one click with a dozen kinds of tokens equalited, is it convenient and simple right?

Raphael: wow, MatrixETF çok iyi düşünülmüş gibi görünüyor, cevabınız için teşekkürler. Hazır olduğunuzda 2. soruma geçeceğim.

wow, it sounds like MatrixETF is very well-thought, thank you for your answer. I will move to my 2nd question when you are ready.

Alan: Cool. Ready.

Hazırım.

Raphael: S2- MatrixETF projesinin konseptinden, misyonundan ve kripto dünyasının gelişmesine sağlayacağı katkılardan bahseder misiniz?

Q2- Can you talk about the concept, mission and contributions of the MatrixETF project to the development of the crypto world?

Alan: MatrixETF, çapraz zinciri destekleyen yeni nesil merkeziyetsiz ETF platformudur.

Amacı, sıradan yatırımcılar için kriptopara piyasasının çıtasını düşürmek için merkeziyetsiz, otomatikleştirilmiş, kişiselleştirilmiş ve çeşitlendirilmiş bir ETF portföyü oluşturmak ve daha uygun operasyon süreci ve daha verimli portföy tahsisi yoluyla çeşitlendirilmiş stratejik getiriler elde etmelerine yardımcı olmaktır. -vadeli ve istikrarlı varlık büyümesi.

Kavram olarak:
MatrixETF, çapraz zinciri destekleyen yeni nesil merkeziyetsiz bir ETF platformudur.
Amacı, sıradan yatırımcılar için kriptopara piyasasının çıtasını düşürmek için merkeziyetsiz, otomatikleştirilmiş, kişiselleştirilmiş ve çeşitlendirilmiş bir ETF portföyü oluşturmak ve daha uygun operasyon süreci ve daha verimli portföy tahsisi yoluyla çeşitlendirilmiş stratejik getiriler elde etmelerine yardımcı olmaktır. -vadeli ve istikrarlı varlık büyümesi.

Misyon ve katkılar:
DeFi, GameFi, NFT gibi yeni kavramların ortaya çıkmasıyla birlikte, ETH, SOL, BSC ekosistemleri daha da zenginleşiyor, kripto piyasası yavaş yavaş önceki POW farming/ticaretinden daha fazla uygulama senaryosu ve geliştirme aşamasına geçti.

Kripto piyasası sıradan kullanıcılar için daha yüksek profesyonel gereksinimler istemektedir, bu nedenle bileşen tokenlarını paketleyerek kripto pazarını izlemek için DeFi ETF’yi tanıtıyoruz ve kullanıcılara güvenli ve uygun yatırım seçeneği sunuyoruz, bu da piyasanın önceki spekülasyonlardan değerli hale gelmesine olanak tanıyor. Tüm kripto pazarının istikrarlı gelişimini teşvik etmek için uzun vadeli, istikrarlı yatırım.

MatrixETF is the next generation of decentralized ETF platform supporting cross chain.

Its aim is to establish a decentralized, automated, personalized and diversified ETF portfolio to lower the bar of the cryptocurrency market for ordinary investors, and help them obtain diversified strategic returns through more convenient operation process and more efficient portfolio allocation, so as to achieve long-term and stable wealth growth.

the concept:

MatrixETF’s aim is to establish a decentralized, automated, personalized and diversified ETF portfolio to lower the bar of the cryptocurrency market for ordinary investors, and help them obtain diversified strategic returns through more convenient operation process and more efficient portfolio allocation, so as to achieve long-term and stable wealth growth.

mission and contributions :

Along with the new concepts such as DeFi, GameFi, NFT showing up, the ecosystems of ETH, SOL, BSC are becoming richer and richer, the crypto market has gradually transitioned from the previous POW farming/trading to more application scenarios and development stages.

The crypto market asks higher professional requirements to ordinary users, this is why we promote DeFi ETF to track crypto market by packing the component tokens and bring the safe & convenient investment choice to users, which allows the market to gradually shift from previous speculation to valuable, longterm, stable investment, to promote the steady development of the entire crypto market.

Raphael: MatrixETF ayrıca iyi tasarlanmış gibi görünüyor, teşekkürler. Şimdi sıradaki sorumu soracağım.

MatrixETF also sounds like well-designed, thanks. Now I will be asking my next question.

Alan: Sıradaki lütfen.

Next one please.

Raphael: S3- Geleneksel ETF’ler ve MatrixETF arasındaki farkın ne olduğunu, benzer türde hizmet veren rakiplerinize göre artı özelliklerinizin neler olduğunu anlatabilir misiniz?

Q3- Can you tell us what the difference is between traditional ETFs and MatrixETF, and what are the pluses compared to your competitors providing similar services?

Alan: Tabii ki, riskin getiri ile orantılı olduğu mantığına uyan geleneksel ETF’lerle karşılaştırıldığında. Well MatrixETF, profesyonel bir yatırım kurumu tarafından yönetilen bir tür aktif ETF portföyü olup, kullanıcıların varlık riskinden korunma ve yüksek frekanslı ölçüm gibi daha esnek yatırım geliri elde etmelerine yardımcı olabilir.

Ayrıca MatrixETF, ek ürün türleri ve toplam gelir modelleri de sağlar. Örneğin yukarıda bahsedilen aktif ETF, bir diğer örnek ise NFT fonlarıdır. MatrixETF, yıldız NFT’ler için endeks fonları yayınlayacak. Pazar etkin noktalarını takip ederken, sıradan kullanıcıların geleneksel ETF dünyasında hiç yaşanmamış olan NFT pazarına katılmasını da kolaylaştırır.

PieDao/PowerIndex/NFTX gibi diğer kripto ETF platformlarıyla karşılaştırıldığında, ortak nokta, Toplam Kasa gelirini desteklemek için gerçek varlıklar tarafından desteklenen bir ETF’dir.
Ancak MatrixETF’nin avantajları şunlara odaklanmaktadır:
1. Etkinleştirilmiş çapraz zincir
Bildiğimiz gibi, her zincirin hızlı hız, düşük Gaz ücreti ve zengin DeFi ekosistemi gibi Solana’da bir ETF satın alma deneyimi, çeşitli varlıklar ve Ethereum’da bir ETF satın alma deneyimi gibi kendi karakteri vardır.
MatrixETF, farklı zincirlerde çapraz zincir işlevine izin verir, amaç, kullanıcılara daha fazla pazar seçeneği ve gelir sağlamanın yanı sıra farklı kamu zincirlerinde yüksek kaliteli varlıkları yakalamaktır. Günümüzde MatrixETF, Solana ve Ethereum üzerinde akıllı sözleşmeler uyguladı ve ürünlerimiz üzerinde başarılı bir şekilde açık test gerçekleştirdik. Yol haritamız hem Solana hem de Ethereum’da en az 2 ETF ürünü piyasaya sürmeyi planlıyoruz.
Gelecekte, her türlü kullanıcının yatırım talebini karşılamak için BSC, Polygon, Near, Heco gibi daha fazla halka açık zincirde daha fazla ETF ürünü piyasaya süreceğiz.

2. Özelleştirilmiş ETF
İlk aşamada MatrixETF, blockchain ve DeFi alanında yüksek nitelikli Token’ı izlemek için çeşitli kavramsal ETF’ler başlatacak.
MatrixETF bu ETF’leri oluşturmuş olsa bile, topluluğa yönetim hakları sağlayacağız. Aynı zamanda profesyonel fon yöneticilerine, yatırım kuruluşlarına ve etkileyicilere kendi ETF’lerini oluşturmaları için SDK araç takımları sağlayacağız.
SDK, ETF yaratıcılarının fonları esnek ve verimli bir şekilde yönetebildiği ve ayrıca varlıklardan ve DeFi ekosisteminden ekstra gelir elde edebildiği fon özgürlüğünü büyük ölçüde artırabilir.

Sure, compared to the traditional ETFs,which conforms to the logic that risk is proportional to return. Well MatrixETF is a kind of active ETF portfolio, which is managed by a professional investment institution, can help users achieve more flexible investment income such as asset hedging and high-frequency quantification.

In addition, MatrixETF also provides additional product types and aggregate revenue models. For example, the active ETF mentioned above, Another example is NFT funds. MatrixETF will issue index funds for star NFTs. While tracking market hotspots, it also makes it easier for ordinary users to participate in the NFT market, which never happened in the traditional ETF world.

Compared with other crypto ETF platforms such as PieDao/PowerIndex/NFTX, the common point is an ETF backed by real assets to support Aggregate Vault income.
However the advantages of MatrixETF are focusing on:
1. Cross-chain enabled
As we know each chain has its own character such as the fast speed, low Gas fee and good experience purchasing an ETF on Solana, such as the rich DeFi ecosystem, various assets and good experience purchasing an ETF on Ethereum.
MatrixETF allows cross-chain function on different chains, the goal is to catch high-qualified assets on different public chains in addition to providing more market choices and incomes to users. Nowadays MatrixETF has deployed smart contracts on Solana and Ethereum, and we have successfully done open test on our products. In our blue picture we plan to launch at least 2 ETF products on both Solana and Ethereum.
In future we will launch more ETF products on more public chains such as BSC、Polygon、Near、Heco in order to meet all kinds of user’s investment demands.

2. Customized ETF
In the initial phase MatrixETF will launch a variety of conceptual ETFs for tracking high-qualified Token in the field of blockchain and DeFi.
Even MatrixETF created these ETFs, however we will provide governance rights to the community. At the same time, we will provide SDK toolkits to professional fund managers, investment institutions and influencers in order to create their own ETFs.
SDK can greatly increase the fund freedom, from where ETF creators can manage funds flexibly and efficiently, as well as gain extra incomes from assets and DeFi ecosystem.

Raphael: Belli ki rakiplerinizi ve pazarın ihtiyaçlarını çok iyi analiz etmişsiniz ve bu kadar güçlü bir proje yapmışsınız, harika ???????? 4. sorumuz için hazır mısınız?

Obviously you analyzed your competitors and the market needs very well and making such a strong project, well done ???????? ready for our 4th question?

Alan: Lütfen.

Please.

Raphael: S4- MatrixETF olarak, bir projeyi seçerken nasıl bir seçim aşamasından geçiriyorsunuz? Uzman bir kurul tarafından mı seçiliyor, yoksa topluluk içinde oylamaya mı sunuluyor?

Q4- As MatrixETF, what kind of selection process do you go through when choosing a project? Is it chosen by a panel of experts or is it put to a vote in the community?

Alan: Dürüst olmak gerekirse, yolumuza, başlangıçta uzmanlarımız ve yatırımcılarımız tarafından şekil veriyoruz, her şey başladığında profesyonel tavsiyelere ihtiyacımız olduğunu biliyorsunuz.

Ancak yakın gelecekte, özellikle MDF’ye (yönetim token’ımız) sahip olan sıradan kullanıcılar, topluluğumuzu Oy Kullanma ve Yönetme hakkına sahip olacaklar, yani ne tür bir ETF ürünü olduğuna karar vermek gibi topluluk yönetimine ve karar alma süreçlerine katılabilecekler. MatrixETF oluşturacak, ETF yatırım stratejileri ve varlık sınıfları vb.

To be honest, in the beginning we decide the path by our experts and investors, you know we need professional advice when everything starts.

However in the near future, the ordinary users, especially who is holding MDF( our governance token)will have the right to Vote and Governance our community, meaning they can participate in community governance and decision-making such as deciding what kind of ETF product MatrixETF will create, ETF investment strategies and asset classes etc.

Raphael: Kulağa çok hoş geliyor ???????? sıradaki soru geliyor.

Sounds pretty nice ???????? here comes the next question.

Alan: Lütfen.

Please.

Raphael: S5- Geniş bir kesime ulaşabilmek ve sesinizi duyurabilmek için, ne tür aksiyon planlarınız olduğunu bize anlatabilir misiniz?

Q5- Can you tell us what kind of action plans you have in order to reach a wide audience and make your voice heard?

Alan: ErkanG gibi çok sayıda yüksek takipçili influencerlarla ve Spark Digital Capital, CMS Holdings, Morningstar Ventures, Ascensive Assets, Divergence Ventures, GBV Capital, Solana Eco Fund ( MXC & OKEX), Moonrock Capital, AU21 Capital gibi tanınmış yatırımcılar ve yatırım kurumlarıyla iş birliği yapmaktayız.

MatrixETF, kullanıcıların istikrarlı ve uzun vadeli karlar elde etmelerini ve DeFi ekosisteminin keyfini çıkarmasını sağlayan yenilikçi teknoloji ve konsepte sahip ETF ürünlerine odaklanmaya devam edecek.

Ayrıca Airdroplar, Testnet, NFT Koleksiyonları ve gizemli işlevler gibi çekici ödüllendirici faaliyetlerle baştan başlayan güçlü bir Pazarlama ekibimiz ve Teknik ekibimiz var. Ortak pazarlama konusundaki tüm sıkı çalışmaları sayesinde, tüm dünyadan haberimiz var ve geniş bir kitle kazanıyoruz.

We have cooperated with quite a number of high volume influencers such as @ErkanG1, and with several well-reputed investors & investment institutions include Spark Digital Capital, CMS Holdings, Morningstar Ventures, Ascensive Assets ,Divergence Ventures ,GBV Capital, Solana Eco Fund(Established by MXC & OKEX), Moonrock Capital, AU21 Capital.

MatrixETF will keep focusing on ETF products with innovative technology and concept, which allows users to gain stable and long-term profits and enjoy the DeFi ecosystem.

In addition we have a strong Marketing team and Technical team who started over with attractive rewarding activities such as Airdrops, Testnet, NFT Collections and mysterious functions etc. Thanks to all of their hard work on co-marketing, we can be heard from the world and gain a wide audience.

Raphael: Güçlü projeler güçlü iletişime sahiptir ???????? 6. soruya hazır mısınız?

Strong projects have strong communication ???????? Ready for 6th?

Alan: Lütfen.

Please.

Raphael: S6- MatrixETF, finans dünyasında bize nasıl bir güvenlik sunuyor? Güvenilir bir projeyi tercih edebilmek için hangi güvenlik adımlarını kullanıyorsunuz?

Q6- What kind of security does MatrixETF offer us in the financial world? What security steps do you use to choose a reliable project?

Alan: Her şeyden önce, bir ETF fonu seçmek, riskleri dağıtmanın bir yöntemidir.

İkinci olarak, MatrixETF tarafından belirlenen benzersiz bir ağırlıklandırma yöntemine dayalı olarak oluşturulan ETF’leri birleştirmek için kendi benzersiz ve titiz yöntemimiz var ve fon payları bir token varlık sepeti tarafından destekleniyor.

Resim DeFi ETF konsept kompozisyon örneğidir. Bileşen token’larını, tüm kullanıcılar için güvenli ve güvenilir olan katı bir seçim ve puanlama sistemi ile seçiyoruz.

Gelecekte ETF yönetim haklarını topluluğumuza taşıyacağız, daha nitelikli topluluk kullanıcıları önemli ekolojik bileşenler (faiz oranı, yeni varlıkların tanıtımı, işlem ücretleri vb. dahil) gibi ürün yönetimine katılabilir.

Sonunda ürünlerimiz, kod güvenliğini ve güvenilirliğini sağlayacak bir kod denetim şirketi aracılığıyla denetlenecektir.

First of all, choosing an ETF fund is a method to distribute risks.

Secondly, we have our own unique and rigorous method to composite ETFs, which is generated based on a unique weighting method set by MatrixETF, and the fund shares are supported by a basket of token assets.

The picture above is the DeFi ETF concept composition example. We choose the component tokens by a strict selection and scoring system, which is safe and reliable for all users.

In future we will move the ETF governance rights to our community, more qualified community users can participate in the product governance such as important ecological components (including interest rate, introduction of new assets, handling fees, etc).

In the end, our products will be audited through a code audit company, which will ensure the code security and reliability.

 

Raphael: Açıklamalarınız için teşekkürler! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız. Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

Thanks for your explanations! Now I will ask my last question. After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions. Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to pick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

Raphael: S7- MatrixETF tokeni olan MDF Tokenin ekosistemdeki rolü nedir? Kullanıcılar arasında MDF token sahibi olanlara ne tür avantajlar ve ayrıcalıklar sunmaktasınız?

Q7- What is the role of the MatrixETF token, the MDF Token, in the ecosystem? What kind of advantages and privileges do you offer to users who have MDF tokens?

Alan: MDF, Ethereum ve Solana’da konuşlandırılacak olan MatrixETF’nin yönetim tokenlarıdır, en büyük MDF arzı 1.000.000.000’dir. Lansman öncesi aşamada, piyasada sadece birkaç MDF var. MDF tutmanın faydaları aşağıdaki gibidir:

1.Governance MatrixETF (DAO topluluk yönetimi)
MDF’ye sahip olanlar MatrixETF topluluğunda Oylama haklarına sahiptir, yani MatrixETF’nin ne tür bir ETF ürünü oluşturacağına, ETF yatırım stratejilerine ve varlık sınıflarına karar verme gibi topluluk yönetimine ve karar alma süreçlerine katılabilirler.

2. ETF ürünlerini satın alma
MatrixETF, Solana/Ethereum’da pasif ETF, ortak kurumlar tarafından yayınlanan aktif ETF, NFT ETF ve Eylül’de piyasaya sürülecek olan gizemli işlev gibi farklı ETF ürünlerini piyasaya sürecek… Tümü MDF’ye dayalıdır.

3. Toplu Kasa geliri
MatrixETF gelecekte bir Vault akıllı havuzu kuracak, kullanıcılar MDF yatıracak ve otomatik ETF gelirleri elde edecek.

4. Likidite madenciliği ve diğer gelirlere katılım
MatrixETF, kullanıcıları token ekonomik modeliyle ETF/MDF, ETH/MDF, SOL/MDF gibi likiditeye katılmaya motive edecek, MDF tutarak madencilik geliri elde edebilirsiniz.

5. Kullan ve Yok Et
MatrixETF’nin gelirinin bir kısmı MDF sahiplerine geri dönecek, ayrıca MatrixETF kârın bir kısmını MDF’yi kullanmak ve yok etmek için kullanacak.

MDF is the governance token of MatrixETF which will be deployed on Ethereum and Solana, the biggest supply of MDF is 1,000,000,000. In the pre-launch phase, there are only a few MDF in the market. The benefits of holding MDF are as below:

1.Governance MatrixETF (DAO community governance)
Those who own MDF have Voting rights in MatrixETF community, meaning they can participate in community governance and decision-making such as deciding what kind of ETF product MatrixETF will create, ETF investment strategies and asset classes etc.

2.Purchasing ETF products
MatrixETF will launch different ETF products such as passive ETF on Solana/Ethereum, active ETF released by co-institutions, NFT ETF and mysterious function which will be launched in Sep…All based on holding MDF.

3.Aggregate Vault revenue
MatrixETF will establish a Vault smart pool in future, users will deposit MDF and gain automatic ETF incomes.

4.Participate in Liquidity mining and other incomes
MatrixETF will motivate users to participate in liquidity such as ETF/MDF, ETH/MDF,SOL/MDF by token economic model,you can earn mining income by holding MDF.

5.Redeem and Destruction
Part of MatrixETF’s income will return back to MDF holders, in addition MatrixETF will use part of profits to redeem and destroy the MDF.

Raphael: Tüm cevaplar için teşekkürler Alan!

Şimdi topluluk sorularına geçeceğiz. İstediğin kadar cevaplamayı seçebilirsin ama cevapladığın ilk 5 soru ödüllendirilecek. Akıllıca seç ????

Thank you for all the answers Alan!

Now we will move on to community questions. You can choose to answer as much as you want but the first 5 questions you answered will be rewarded. Choose wisely ????

Alan: Bunun için hazırım.

Ready for this.

yasin: $MDF token yalnızca Ethereum ve Solana’da olacağını görüyorum. Ethereum’un yüksek gaz ücretleri nedeniyle gelecekte farklı ağlara geçme planlarınız var mı?

I see your $MDF token will only be on Ethereum and Solana. Does Ethereum have plans to switch to different networks in the future due to high gas fees?

Alan: Evet, her zaman yüksek eth işlem ücretleri sorununa dikkat ediyoruz. Şu anda poligon, bsc, Arbitrum vb. ile iletişim halindeyiz ve diğer ağlarda dağıtım için düşüncelerimiz ve planlarımız var.

Yes, we are always paying attention to the problem of high eth handling fees. We are currently in active contact with polygon, bsc, Arbitrum etc., and we have considerations and plans for deployment in other networks.

Someone: Projenizi oluştururken topluluk geri bildirimlerini ve taleplerini dikkate alıyor musunuz?

Do you consider community feedback and requests when creating your project?

Alan: Evet, topluluğun geri bildirimlerini ve ihtiyaçlarını dikkate aldık. MatrixETF projesi, topluluk kullanıcılarının çeşitli yatırım ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturuldu. ETF’ler aracılığıyla, kullanıcılar tek bir tıklamayla ETF’lere yatırım yaparak bir dizi şifreli varlık sepetine yatırım yapabilir, istikrarlı getirilerin ve son derece düşük işlem ücretlerinin keyfini çıkarabilir.
Ayrıca, topluluktaki kullanıcılara geri vermek için testnet herkese açık test faaliyetleri, topluluk airdrop faaliyetleri, Genesis NFT Drop vb. dahil olmak üzere çok sayıda topluluk etkinliği düzenledik.
Gelecekte, topluluk geri bildirimlerine dayalı olarak ürünlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.

Yes, we have taken into account the feedback and needs of the community. The MatrixETF project was created to meet the diverse investment needs of community users. Through the form of ETFs, users can invest in ETFs with one click to invest in a basket of encrypted assets, enjoying stable returns and extremely low processing fees.
In addition, we have organized a wealth of community activities, including testnet public testing activities, community airdrop activities, Genesis NFT Drop etc. togive back to the users in the community.
In fture we will continue to build our products based on community feedback.

Kishan Sikarwar: IDO’yu iki Platformda başlatmayı planladığınız gibi
*Bounce ve
*Solanium
Bu iki platform MatrixETF platformuna nasıl yardımcı olacak? Neden iki platform için plan yaptınız?

As You planned to launch the IDO on two of the Platforms
*Bounce &
*Solanium
How will these two platform help MatrixETF platform?
Why did you planned for two platforms?

Alan: İki IDO seçmemizin nedeni, Solana ve Ethereum üzerinde kendi kullanıcı gruplarımız olduğunu hissetmemiz ve bu iki ekosistemi de hesaba katmamız gerekiyor.
Bunların arasında Solanium bize çok sayıda Solana kullanıcı trafiği sağlıyor ve Bounce bize gelecekteki ETF ürünlerinde çevrimiçi olarak bizi destekleyecek olan Ethereum DeFi ekosisteminin bir kullanıcı tabanını sağlıyor.

IDO’ya özel detaylar için resmi 2 makalemizi takip edebilirsiniz:

https://matrixetf.medium.com/the-ido-details-of-matrixetfs-token-mdf-d5142850e1df

https://matrixetf.medium.com/matrixetf-ido-participating-guideline-708bed4e5ca2

The reason for choosing two IDOs is that we feel that we have our own user groups on Solana and Ethereum, and we need to take into account these two ecosystems.
Among them, Solarium provides us with a lot of Solana user traffic, and Bounce provides us with a user base of the Ethereum DeFi ecosystem, which will support us in the future ETF products online.

For specific IDO details, you can follow our official 2 articles:

https://matrixetf.medium.com/the-ido-details-of-matrixetfs-token-mdf-d5142850e1df

https://matrixetf.medium.com/matrixetf-ido-participating-guideline-708bed4e5ca2

metehan: 200.000 MDF MatrixETF Token Airdrop Etkinliği olduğunu duydum. Topluluğu ödüllendirmek için başka airdroplar yapmayı planlıyor musunuz? $MDF, DEX veya CEX’te ne zaman kullanılabilir olacak?

I heard there are 200,000 MDF MatrixETF Token Airdrop Events. Do you plan to do other airdrops to reward the community? When will $MDF be available on DEX or CEX?

Alan: Evet, projenin ve topluluk kullanıcılarının gelişimine göre token ve nft’nin çeşitli airdrop etkinliklerini aktif olarak gerçekleştireceğiz. Gelecekte, kullanıcılarımıza daha fazla yüksek kaliteli varlık sağlamak için daha yüksek kaliteli projeleri birleştireceğiz. Şu anda İDO faaliyetlerimizi takip edebilir ve İDO yeterliliklerini yakalayabilirsiniz. Bu ayın sonundan önce bazı DEX ve CEX’leri piyasaya süreceğiz, lütfen bizi izlemeye devam edin!

Yes, we will actively carry out various airdrop activities of token and nft according to the development of the project and community users. In the future, we will unite more high-quality projects to airdrop more high-quality assets to our users. At present, you can follow our IDO activities and snap up IDO qualifications. Before the end of this month, we will launch some DEX and CEX, pls stay tuned with us!

Ashwini: Özelleştirilmiş ETF için ETF yaratıcıları için başlıca Avantajlar nelerdir? MatrixETF onlara nasıl yardımcı olur?

What is the main Benefits for ETF creators for the Customized ETF? How does MatrixETF help them?

Alan: SET bileşenlerimiz ve DeFi araçlarımız aracılığıyla, ETF yaratıcıları özel ETF fon portföyleri oluşturabilir, ücret geliri, ETF fon yönetimi ücretleri, topluluk kullanıcı desteği ve oylama vb. elde edebilir. Özel ETF iyi performans gösterirse platform tarafından tavsiye edilir ve Yaratıcılara çeşitli iş birliği ve faydalar getirmek.
SET bileşenimiz, sıradan kullanıcılara ve profesyonel kullanıcılara kendi ETF portföylerini oluşturma, DeFi’yi bileşenler aracılığıyla birleştirme, DeFi’ye katılma ve borç verme, farming, yönetim, sigorta ve çeşitli stratejiler vb. dahil olmak üzere faydalar elde etme fırsatı vermeyi amaçlamaktadır.

Through our SET components and DeFi tools, ETF creators can build custom ETF fund portfolios, obtain fee income, ETF fund management fees, community user support and voting, etc. If the custom ETF performs well, it will be recommended by the platform And cooperation, to bring various forms of cooperation and benefits to Creators.
Our SETcomponent aims to give ordinary users and professional users the opportunity to create their own ETF portfolio, combine DeFi through components, participate in DeFi and obtain benefits, including lending, Farming, governance, insurance, and various strategies, etc.

Raphael: Toparlamak gerekirse Alan! Bu akşam sizi burada ağırlamak benim için bir zevkti ???????? size ve MatrixETF’e bol şanslar.

That’s a wrap ! It was a pleasure to host you here this evening ???????? Good luck to you and MatrixETF.

Alan: En iyi 5 soruyu cevapladım, düzenleme ve çeviri için çok teşekkür ederim! Gelecekte işbirliğimizi dört gözle bekliyoruz!

I hv answered the 5 best questions, thank you very much for the arrangement and translation! Looking forward to having our collaboration in future!

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Solana Ekosisteminde Airdrop Yapması Muhtemel Projeler

2022’de Çıkması Muhtemel En İyi Akıllı Telefonlar Listesi