in

Matrix AI Network (MAN) Nedir? Nasıl Alınır?

Matrix AI Network, yapay zeka ve blok zinciri birleştiren açık kaynaklı, dağıtılmış bir bilgi işlem platformudur. 

Matrix AI Network, blok zincirlerin hızını, esnekliğini ve güvenliğini artırmak amacı ile 2016 yılında kurulmuştur. 50 bin işlemi bir saniye içerisinde gerçekleştirebilen Matrix AI Network, Hybrid PoS + PoW konsensüs mekanizması kullanır. Konsensüs mekanizması, Markov Zinciri Monte Carlo (MCMC) hesaplamalarının kullanımı yoluyla katma değerli hesaplamayı kullanır. 

Matrix AI Network Ekibi 

MATRIX’in yapay zeka, iletişim ve çip bilimciler tarafından yönetilen Ar-Ge ekibi üyeleri, Tsinghua ve Pekin Üniversitelerinden mezundur. MATRIX’teeki çekirdek bilimciler, Dünya Yapay Zeka (AI) yarışmasında şampiyonluk olmuşlardır ve ayrıca 4.5G/5G Uluslararası İletişim Standardı’nı kurmuşlardır. Takımın çekirdek mühendisleri daha önce Microsoft, Facebook ve Google gibi birinci sınıf IT şirketlerinde çalışmışlardır. Şirketin CEO’luk görevini ise Owen Tao yürütmektedir. 

Matrix AI Network Nasıl Çalışır? 

Matrix AI, kendisini büyük ölçekli ticari uygulamları destekleyebilecek hale getirmek için işlem hızını iyileştirmeyi ummaktadır. Proje, yeşil madencilik konseptiyle madencilik çabalarını daha az talepkar hale getirmeyi planlıyor. 

Blok zincir ve yapay zeka teknolojisini birleştiren Matrix AI, blockchain 3.0’a ait olarak tanımlanan bir çözüm oluşturmayı da hedeflemektedir. 

Matrix Network Özellikleri 

Matrix Network platformunun kendine ait bir cüzdan uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama ile birlikte hem e-cüzdan işlevlerini hem de yapay zeka uygulamalarını aynı anda kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında projenin madencilik cihazı da bulunmaktadır. Dünyanın ilk yapay zeka destekli madencilik makinesi Apocalypse, Matrix ağında 2020 Mayıs ayı içerisinde çalışmaya başlamıştır. 

MATRIX ağında başlatılan ve başlatılacak olan çok sayıda yapay zeka uygulaması bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu özelliklere hizmet etmektedir: 

  • Aritmetik Egzersiz Yardımı
  • Karakter ve Tipografi Tanıma
  • Duygu Tanıma
  • Plaka Tanıma 
  • Kimlik Bilgilerini Tanıma 
  • Cinsiyet Tanıma 

Matrix AI Network (MAN) İstatistikler

Maksimum arzı 1 milyar olan MAN’ın dolaşımdaki arzı ise 214 milyon 302 bin 42’dir. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 1,79 doları 10 Mayıs 2018’de gören MAN, en düşük seviyesi olan 0,0044 doları ise 13 Kasım 2022’de görmüştür. 

MAN Nasıl Alınır? 

Man nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. KuCoin, Gate.io, Huobii ve HitBTC kripto varlık platformları üzerinde listelenen varlığı, yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alıp, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

DEX

V2X Testnet İle Nasıl Etkileşime Girilir?

NEAR Protocol (NEAR) Nedir? Nasıl Alınır?