in

MasterCard’da Kriptopara Hazırlığı


Mastercard, APAC (Asya- Pasifik) bölgesindeki kullanıcıların, kripto destekli kredi ve banka kartlarına başvurmalarına izin veriyor.

Bu kartlar sayesinde tüketiciler ve tüccarlar, kriptopara birimlerini fiat para birimine kolayca dönüştürebilecek.

Mastercard, bu girişim için Bitkub, CoinJar ve Amber Group ile ortaklık kurdu.

mastercard
Bu yıl Mastercard, kriptopara sektöründeki büyük büyümenin ardından bu sektörde önemli yollar keşfetti. Küresel ödeme devi Mastercard, 210’dan fazla ülkede bulunuyor. Bu da ona kriptopara teklifleri için geniş bir hedef kitle sağlıyor.

APAC Bölgesine Kriptopara Teklifleri

Son gelişmelere göre MasterCard, Asya Pasifik bölgesinde kriptopara teklifleri başlatacağını duyurdu. Bu habere göre MasterCard, bu bölgedeki tüketicilerin ve tüccarların kriptopara destekli Mastercard kredi, banka ve ön ödemeli kartlara başvurmasına izin verecek.

Bu kartlar sayesinde kullanıcılar, mevcut kriptoparalarını otomatik olarak fiat para birimine çevirebilecek. Ayrıca bu kartlar, Mastercard’ın kabul edildiği 210 ülkenin herhangi birinde de kullanılabilecek.

kriptopara Binance Coin

Mastercard, bu yeni hizmeti mümkün kılmak için aralarında Tayland’da Bitkub, Avustralya’da CoinJar ve Amber Group’un yer aldığı üç büyük dijital varlık hizmeti sağlayıcısı ile iş birliği yapacak. Bu üç firma, kendi iç pazarlarında kullanıcılarına kriptopara aracılık hizmetleri sunuyor.

Bu şirketler, tüketicilerin giderek daha fazla günlük işlem finanse etmeye çalışması ile kriptopara platformlarının piyasaya güvenli, uyumlu ödeme kartlarını getirmesini daha basit ve daha hızlı hale getirmek için tasarlanan Mastercard’ın küresel Kripto Kart Programına katılan ilk APAC tabanlı şirketlerdir.

Mastercard ve Kriptoparalar

Mastercard, her zaman için kriptopara birimlerinin büyük destekçisi olmuştur. MasterCard’ın hedefleri arasında kriptopara piyasasında artan talebi karşılamak da yer alıyor. Şirkete göre APAC bölgesi kriptoparaların insanlar tarafından kabul edilmesinde büyük bir büyüme görüyor. İnsanların %45’i de önümüzdeki yıl kriptopara birimlerini daha fazla dikkate alacaklarını belirtiyor.

kriptopara
Mastercard, ekim ayının sonuna doğru hizmetlerini kullanan tüccarlara, bankalara ve fintech’lere kripto para birimleri getirmek için Bakkt ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık sayesinde Mastercard, sadakat programının bir parçası olarak kriptopara birimleri sunmaya başlayacağını belirtti.

Mastercard CEO’su Michael Miebach, yakın tarihli bir gelir çağırısında MasterCard’ın merkez bankası dijital para birimi ile fiat para birimi arasında köprü görevi görecek bir altyapı geliştireceğini belirtti. Mastercard, bu girişim ile hükümet ve özel sektörün birlikte çalışabileceği bir “güvenli alan” yaratmayı umuyor.

Kaynak: invezz.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Bitcoin

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) Teknik Analizi | 11 Kasım 2021

Dogecoin

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizi | 11 Kasım 2021