in , ,

Mastercard, NFT Ödemeleri için Yeni Ortaklarını Açıkladı

Mastercard, NFT pazarına erişimi genişletmek ve çeşitlendirmek adına kart ödeme yöntemlerini kullanmayı planlıyor. Şirketin başkan yardımcısı Raj Dhamodharan, yayınladığı blog yazısında NFT ticaretini kolaylaştırmak için birçok şirketle işbirliği yapacağını duyurdu. Bu şirketler arasında Immutable X, Candy Digital, The Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway ve MoonPay yer alıyor.

Raj Dhamodharan konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Kullanıcıların kripto hizmetleri aracılığıyla NFT satın almalarını Mastercard kartlarını kullanarak gerçekleştirmeleri için bu şirketlerle birlikte çalışacağız. Dünya çapında dolaşımda olan 2,9 milyar Mastercard kartıyla planladığımız bu adımın NFT ekosistemi üzerinde önemli bir etkisi olacağını düşünüyoruz.”

Şu an bir kullanıcı OpenSea gibi bir pazardan NFT satın almak istediğinde bir kripto cüzdanına para yatırması ve Ethereum veya Solana gibi bir token ile ödeme yapması gerekiyor. Ancak Mastercard’ın adımı ile bu durum değiştirecekmiş gibi görünüyor. Coinbase ve Mastercard, Mastercard’ın yeni başlatılan NFT platformunda nakit ödemelere izin vermek için önceden iş birliğini kabul etmişti.

Yapılan bu iş birliğinin kriptoyu daha erişebilir hale getireceğini ileri süren Raj Dhamodharan,

“Bu iş birliği sayesinde NFT ekosisteminin genişlemeye, yenilik yapmaya ve yeni takipçiler çekmeye yardımcı olması da amaçlanıyor” dedi.

Büyük bir kitleyle yapılmış yakın tarihli Mastercard anket sonucu, katılımcıların yüzde 45’inin bir NFT satın aldığını veya satın almayı düşündüğünü ve katılımcıların neredeyse yarısının ek ödeme seçeneği için esneklik talep ettiğini gösterdi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Ethereum (ETH)’daki Hareket Neye İşaret Olabilir?

Yellen, Kripto’nun Emeklililk Tasarrufu Yapanlar için ‘Çok Riskli’ Olduğunu Belirtiyor