in ,

Mastercard, Kripto Dünyasına Bir Adım Daha Atıyor!

Mastercard, finansal kurumların müşterilerine kripto para ticareti sunmasına izin veren bir program başlatacağını duyurdu. Şirket, PayPal’a benzer bir hizmet sunmayı planlıyor. Mastercard kripto ticaret platformu olan Paxos ile bankalar arasında bir köprü görevi görecek.

Mastercard’ın Dijital Pazarlama Müdürü Jorn Lambert, anketlerin hâlâ sanal olmayan varlıkların lehine olduğunu söyledi. Ancak katılımcıların yaklaşık %60’ının mevcut bankalara destek imkanı sunarsa sanal varlıklara şans vermeyi düşündüklerini de ekledi.

Piyasayı gerçekten takip eden ve kriptoya ilgi duyan çok sayıda müşterimiz var ancak bu hizmetler finansal kurumlar tarafından sunulursa çok daha güvende hissedecekler. Düzenlemeler devam ettikçe kripto para platformlarının güvenliği artıyor ve önümüzdeki yıllarda mevcut sorunların çoğunun çözüldüğünü göreceğimize eminim.

Mastercard’ın yanı sıra Visa da kripto piyasasında ortaklıklar kurmaya devam ediyor. Mastercard, ağındaki bankaların ve satıcıların kripto ile ilgili hizmetler sunmasına izin vermek için Coinbase ile bir iş birliği yaptığını duyurmuştu. Visa ise geçtiğimiz hafta 40 ülkede kripto banka kartları sunmak için FTX ile ortaklık kurdu ve şimdiden 70’ten fazla kripto ortaklığına sahip durumda.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Sportzchain, Asya’daki Önemli Partnerleri ile Öne Çıkıyor

Aptos

Aptos Mainnet’i Yayınlandı!