in ,

Mastercard Kripto Adımını Hızlandırıyor

Mastercard, 2023 yılının başlarında kripto para alanında yerini aldı. Fakat kripto paraların ani çöküşlerinden kaynaklanan korkular ve giderek artan düzenleyici incelemeler nedeniyle bir süre beklemede olmalarına rağmen, sektördeki ilerlemeleri devam ediyor. 

Ticari marka avukatı Michael Kondoudis, 19 Haziran’da yaptığı duyuruda, kısa bir süre önce kripto para birimi ve blok zincir işlemleri için yazılım sunmak ve kripto işlemleri için sanal varlık hizmet sağlayıcıları ile bağlantılar oluşturabilmek adına ticari marka başvurusunda bulunduklarını açıkladı. 

12 Haziran’da 98038563 seri numarasıyla Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) yapılan başvuru, üç uluslararası sınıftan (IC) oluşuyor.

Mart ayı başlarında Finbold, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Bybit’in, Moorwand tarafından çıkarılan ve Mastercard ağı tarafından desteklenen bir banka kartının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu kart ile beraber kullanıcılar, kripto ve fiyat dünyaları arasında kolayca geçiş yapabilir ve ATM’lerden nakit çekebilirler. 

Nisan ayı sonunda ise Mastercard kripto ödeme kartı programını genişlettiğini açıkladı. Binance, Gemini ve Nexo gibi çok sayıda büyük kripto borsalarının ardından daha fazla şirket ile ortaklık kurmayı planladıklarını ve birçok ülkede kripto ödeme kartları sunmalarına izin verdi. 

Mastercard Nisan 2022’de, Circles logosu ve Priceless sloganını tescil ettirmek için on beş yeni ticari marka başvurusunda bulunmuştu. 

Son hamle, NFT destekli medya, metaverse’de ödeme işlemleri, e-ticaret ve daha fazlası için yeni planlara işaret ediyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Binance Labs, Kuluçka Programı Kapsamında 5 Projeye Yatırım Yaptı

Ethereum (ETH) Boğaları 1.900 Doları Hedefliyor