içinde ,

Mars4 Ekibi ile AMA Etkinliği

mars4

🇹🇷 Mars4 projesinden Paul ve Caroline 9 Eylül 2021 Perşembe Türkiye saati ile 10.00’da KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

🇬🇧 Paul and Caroline from Mars4 project, met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram group on Thursday, September 9, 2021 at 10.00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

Şimşek Vombat: 🇹🇷 Merhaba Arkadaşlar,
Mars4 projesinden Paul and Caroline AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bugün bizlerle beraber.
Paul ve Caroline, proje hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Programımız 2 bölümden oluşacak:
⁃ İlk olarak proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.
⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır, Türkçe sorular ise tercümanlarımızca tercüme edilecektir. Siz, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacaksınız.
Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweetimizi (https://twitter.com/KoinSaati/status/1435588998580379649) RT’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/koinsaati , https://twitter.com/Braatuu ve https://twitter.com/mars4_me hesaplarını takip etmiş olmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır.

Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

🇬🇧 Hello Friends,
Paul and Caroline from Mars4 project are with us today for the AMA (Ask Me Anything) Event.
Paul and Caroline, thank you for accepting our invitation to answer the questions about the Moonbeam project!
Our event will be held in 2 sessions:
⁃ First we will ask you our own questions about the project and chat will be closed during this session.
⁃ After you answers our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions. You will cherry pick and answer 5 questions of the community. Those whose questions were answered, retweeted our event announcement (https://twitter.com/KoinSaati/status/1435588998580379649 ) and be a follower of https://twitter.com/koinsaati, https://twitter.com/Braatuu and https://twitter.com/mars4_me Twitter accounts will be able to receive the giveaway prize.

Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

Şimşek Vombat: 🇹🇷 S1- MARS4 Projesi ilgi çekici ve farklı bir proje olarak karşımıza çıkıyor.Topluluğumuza MARS4 Projesini kısaca tanıtabilir misiniz?

🇬🇧 Q1- MARS4 Project comes across as an interesting and different project. Could you briefly introduce the MARS4 Project to our community?

Paul: Mars4, sanal bir Mars metaverse’sini (gerçeğe yakın sanal dünya) keşfedebileceğiniz, gayrimenkul mülklerine sahip olup onları özelleştirebileceğiniz ve hatta dünyanın ilk gelir getiren NFT’sinden yararlanabileceğiniz merkezli bir ekosistemdir!

Mars4, trader’lar (tüccarlar) ve yatırımcılar için ilgi çekici tokenomics oluşturmak üzere NFT Mars Land, Oyunlaştırma ve Token Yeniden Dağıtımı’ndan yararlanan Mars’ta bir Sanal Dünya olarak ortaya çıkan Metaverse’in temel bir parçasıdır.

Mars’taki bu gerçeğe yakın sanal dünyada, kullanıcılar daha sonra gezinebilecekleri, üzerine inşa edebilecekleri ve para kazanabilecekleri arazi mülkleri satın alabilirler.

Mars4 – centered ecosystem where you can explore a virtual Mars Metaverse, own and customize your land property and even reap the rewards of the world’s first revenue-generating NFT!

Mars4 is a core part of the emerging Metaverse – a Virtual World on Mars that leverages NFT Mars Land, Gamification and Token Redistribution to create attractive tokenomics for traders and investors.

In this virtual world on Mars, users purchase plots of land that they can later navigate, build upon and monetize.

Mars4

Şimşek Vombat: 🇹🇷 S2- MARS4 projesinin, Mars’ı sanal olarak keşfetmeye yardımcı olmak gibi bir misyonu olduğunu görüyoruz.Gerçekten çok benzeri olmayan bu projenin, NFT ve Kripto dünyasına nasıl yön vermesini beklediğinizi açıklar mısınız?

🇬🇧 Q2- We see that the MARS4 project has a mission to help explore Mars virtually. Could you explain how you expect this truly unique project to shape the world of NFT and Crypto?

Paul: Mars4, trader’lar (tüccarlar) ve yatırımcılar için ilgi çekici tokenomics oluşturmak üzere Oyunlaştırma ve Token Yeniden Dağıtımı’ndan Yararlanan Mars’ta ortaya çıkan Metaverse – Sanal Dünya’nın temel bir parçasıdır. Gelecekte, VR ve 3D model ile gezinim deneyimini geliştirmek istiyoruz.

Metaverse (gerçeğe yakın sanal dünya) sektörü, Decentraland ve Sandbox gibi birkaç yüksek kaliteli blok zinciri projesinin güçlenerek güçlenmesi ve hatta Facebook gibi bu sektöre dahil olmak isteyen geleneksel teknoloji şirketleri ile popülaritesini artırıyor.

Mars4 projesinin dünyanın dört bir yanındaki insanların hayal gücünü yakaladığına inanıyoruz ve binlerce bireysel Mars Land (Mars Toprağı) alıcılarımız, bilim kurgu aromalı sanal deneyimimize katılmaktan heyecan duyuyor.

Mars4 is a core part of the emerging Metaverse – Virtual World on Mars that Leverages Gamification and Token Redistribution to create attractive tokenomics for traders and investors. In the future we want to improve the navigation experience with VR and 3D model.

The Metaverse sector is exploding in popularity with several high quality Blockchain projects like Decentraland and Sandbox going from strength to strength and even traditional technology companies like Facebook seeking to get involved.

We believe Mars4 has captured the imagination of people around the world and our thousands of individual buyers of Mars Land are excited to participate in our science fiction flavoured virtual experience.

Şimşek Vombat: Mars4 ile Metaverse’de heyecan verici şeyler olacağı belli. Cevaplarınız için teşekkürler.

Exciting things are sure to happen in the Metaverse with Mars4. Thanks for your answers.

Paul: Harika sorular için teşekkürler!

Thanks for wonderful questions!

Mars4

Şimşek Vombat: 🇹🇷 S3- MARS4 projesinin temelinde, VR cihazlar yardımıyla kullanıcıları sanal ortamda MARS’ı keşfetmeye teşvik ediyorsunuz. Bu deneyimin detaylarından bahsedebilir misiniz?

🇬🇧 Q3- On the basis of the MARS4 project, you encourage users to discover MARS in a virtual environment with the help of VR devices. Can you talk about the details of this experience?

Paul: MARS4 projesinin neyi başarmak istediğini hayal etmenin en kolay yolu, Mars’taki Google Earth deneyimidir. Bir kişinin Google Streetview’i kullanabilmesi, Mars4 projesi için bir hedeftir. Şu anda her bir kullanıcının keşfedebileceği Mars’ın sanal bir temsiline sahibiz! Buradan daha ayrıntılı bakabilirsiniz: https://app.mars4.me/.

Hayata geçirmek istediğimiz bir sonraki adım, Google Maps (Haritalar)’da olduğu gibi “Streetview” özelliğidir. İnsanlar daha sonra Mars yüzeyinde “yürüyebilir” ve kendilerini bir Marslı olarak hayal edebilirler!

The easiest way for you to imagine what MARS4 seeks to achieve is Google Earth experience on Mars. The ability for a person to use Google Streetview is a goal for the Mars4 project. At the moment we have a virtual representation of Mars that each of you can explore! Find it here: https://app.mars4.me/.

The following step that we want to implement is “Streetview”, like it is on Google Maps. People then could “walk” on the surface of Mars and imagine themselves being Martians!

Şimşek Vombat: Harika bir tecrübe olacak gibi görünüyor. Gerçekten heyecan verici.

It looks like it will be a great experience. It’s really exciting.

Caroline: Biz de heyecanlıyız!

We are excited ourselves!

mars4

Şimşek Vombat: 🇹🇷 S4- Kullanıcılar MARS4 simülasyonunda, ne tür sürprizlerle ya da yeniliklerle karşılaşacaklar?

🇬🇧 Q4- What kind of surprises or innovations will users encounter in the MARS4 simulation?

Paul: Terraforming (Dünyalaştırma); başlangıçta uzay istasyonları, oksijen üretim tesisleri, yiyecek yetiştirmek için seralar ve Mars’ı daha yaşanabilir hale getirirken hayal edebileceğiniz her şey ile arazileri geliştirmek ve genişletmek anlamına gelmektedir. Çalışmalar ilerledikçe yerleşimlerin kendi kendine yeterli ekonomileri, bölgeler arası ticaret, finansal hizmetler, eğlence, sanat ve kültürel tesisler, uzay ve bilim akademileri ile kasabalara ve topluluklara (nihayetinde şehirlere!) dönüşmesini bekliyoruz. Mars’ta bilimkurgu temasıyla…ve tokenomics’imize dahil edilen araziden elde edilen gelir nedeniyle ilk günden itibaren gerçek bir yüksek likit ekonomi olarak merkezsiz bir bölge hayal edebilirsiniz. Arazi ve topraklar ender ve değerliyken, çatışmaların ve siyasi rekabetlerin bir şeyleri alevlendirdiğini hayal edebilirsiniz!

Ender ve Süper Ender lokasyonları sürekli olarak ayrıcalıklarla dolduracağız ve bazı temel ödül kurası çekimlerinde (kimse hangisinde olduğunu bilmeyecek) Marslılar cevher, demir, bakır ve daha fazlası gibi gizli kaynakları bulabilecekler. Bu şekilde bazı NFT’ler diğerlerinden daha değerli hale gelecek!

Mars Land NFT’leriniz için yükseltmeler, Mars$ için dünya içi varlıklar olarak pazar yerimiz aracılığıyla satılacaktır. Tüm oyun içi yükseltmelerin ve varlıkların NFT’ler (veya yalnızca özel öğeler) olarak basılacağına karar verilmeli, ancak o zaman piyasadan yeni öge satın almak veya ticaret yapmak için kabul edilecek YALNIZCA kriptopara birimi Mars$ tokenleri olacaktır. (Mars Doları). Ekonomik istikrarın ve gayrimenkul sahiplerinin ve diğer katılımcıların pasif ve aktif gelir elde etme yeteneğinin öncelikli olduğundan ve tüm kararların bu akılda tutularak alınacağından emin olabilirsiniz! Sonrasında bu kararlar ekibin elinden alınacak ve Mars vatandaşları (toprak sahipleri) tarafından demokratik bir DAO tarzında kararlaştırılacaktır.

Terraforming refers to initially developing and enhancing the land with space stations, oxygen production facilities, greenhouses to grow food and everything else you can imagine as Mars becomes more liveable. As the work progresses we expect settlements to grow into towns and communities (eventually cities!) with self contained economies, inter region trade, financial services, entertainment, art and cultural facilities, space and science academies. You can imagine a decentraland on Mars, but with a decidedly sci-fi theme … and a real highly liquid economy from day 1 due to the income from the land that’s built into our tokenomics. With land scarce and valuable you can imagine that conflict and political rivalries will spice things up!!

We are going to continuously imbue Rare and Super Rare locations with privileges and in some basic lots (no one will know in which) Martians will be able to find hidden resources, such as ores, iron, copper and more. In this way some of the NFTs will become more valuable than others!

Upgrades for your Mars Land NFTs will be sold through our marketplace as in-world assets for Mars$. It remains to be decided will all in-game upgrades and assets be minted as NFTs (or only special items ) but the ONLY currency that will be accepted for purchasing then new from the marketplace or trading them in the world will be the Mars$ tokens (Mars Dollars). Rest assured that economic stability and the ability for landowners and other participants to earn passive and active income are the priority and all decisions will be taken with that in mind! Eventually these decisions will be taken out of the hands of the team and decided in a democratic DAO fashion by Mars citizens (landowners).

Şimşek Vombat: Çok iyi detaylar. Güzel sürprizler bizi bekliyor. Harika!

There are very good details. Nice surprises await us. Great!

Mars4

Şimşek Vombat: 🇹🇷 S5- MARS4 projesi kendine özgü NFT’ler ile kripto dünyasına merhaba diyor. Piyasada pek çok NFT projesi mevcutken, benzer hizmet veren projelere göre farklarınızın neler olduğunu anlatır mısınız?

🇬🇧 Q5- The MARS4 project says hello to the crypto world with its unique NFTs. While there are many NFT projects in the market, can you tell us what your differences are compared to projects that provide similar services?

Paul: Eşsiz rekabet avantajımız birkaç açıdan ele alınabilir: Mars4, dünyamızdaki her MARS$ Token (Mars Doları) işleminin tokenleri NFT sahiplerine yeniden dağıtmasını ve böylece sadece holder olaraktan pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan bir getiri üretme sistemine sahiptir. NFT’leri satmak isteyenler, gelir getirici NFT’lerini Rarible ve Open Sea gibi tüm ana pazarlarda satabilecekler. Ayrıca Mars Land NFT bölgelerini kişiselleştirmelerine ve Terraform dünyalaştırma yapmalarına izin vereceğiz ve Decentraland oyunlaştırma/simülasyon özellikleri geliştikçe dünya ekonomisinde gelişmeyi kolaylaştırmak adına ebay alt kiralama ve Mars Land varlıklarını inşaatçılara, mimarlara, işletme sahiplerine ve sanatçılara kiralayarak ek gelir elde edebilecekler.

Our unique competitive advantage lies in a few aspects: Mars4 has a yield generating system that ensures each transaction of MARS$ Tokens (Mars Dollars) within our world redistributes tokens to the NFT holders so they earn a passive income just from holding. If they do wish to sell, they will be able to sell their income generating NFTs on all the main marketplaces like Rarible and Open Sea. We will also allow them to customise and Terraform their Mars Land NFT territory and as the Decentraland gamification/simulation elemanes evolve they will be able to earn additional income ebay subletting and renting out their Mars Land holdings to builders, architects, business owners and artists, facilitating a thriving in world economy.

Şimşek Vombat: Mars4’ün farklı yönleri olması harika!

It’s great that Mars4 has different aspects!

Şimşek Vombat: 🇹🇷 S6- MARS4 platformuna ait tokenleri ya da NFT’leri elinde tutan Holderlar, ne tür avantajlara sahip olacaklar?

🇬🇧 Q6- What kind of advantages Holders of tokens or NFTs of the MARS4 platform will have?

Paul: Etkileşimli Mars arazisi 3D dünyası parsellere bölünmüştür. Her Mars4 NFT’si, bu alanların dijital bir temsilidir. Bu NFT’ler, projenin likidite madenciliği özelliği aracılığıyla getiri elde edebilecek.

Her bir arazi parseli 559 mil karedir. Arazinin (toprakların) dünyalaştırılması değerini artıracaktır. Sahipler, oyun içi varlıklar özelliğinden ek değer artırıcı avatarlar, sertifikalar ve logolar satın alabileceklerdir.

MARS$ tokenleri, meta veri deposunun işlem süreçlerinde önemli bir rol oynayacaktır. Kullanıcılar her işlem gerçekleştirdiğinde, Mars4 NFT sahipleri bir getiri elde edecekler. Projenin protokolleri, NFT sahiplerini birimlerini elinde tuttukları için onları ödüllendirecek.

Interactive Mars terrain 3D world is subdivided into plots. Each Mars4 NFT is a digital representation of these plots. These NFTs will earn yield via the project’s liquidity mining feature.

Each land parcel measures 559 square miles. Terraforming the land will increase its value. Owners will be able to purchase additional value-enhancing avatars, certificates, and logos from its in-game assets feature.

MARS$ tokens will play a key role in the metaverse’s transaction processes. Each time users perform a transaction, the Mars4 NFT holders will earn a yield. The project’s protocols will reward NFT owners for holding their units.

Şimşek Vombat: 🇹🇷 Açıklamaların için teşekkürler, Paul! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız. Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz

🇬🇧 Thanks for your explanations, Paul! Now I will ask my last question. After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions. Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to pick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

Mars4

Şimşek Vombat: 🇹🇷 S7- MARS4 ekosisteminde 2 adet Token olduğunu görüyoruz. Kullanıcılar açısından faydaları ve kullanım alanları hakkında bilgi verebilir misiniz?

🇬🇧 Q7- We see that there are 2 Tokens in the MARS4 ecosystem. Can you give information about the benefits and usage areas for users?

Paul: Mars4 iki token türünü kullanmaktadır: MARS$ (ERC-20) ve Mars Land NFT’leri (ERC-721, hem ETH hem de MATIC ağı üzerinde).

MARS$, Metaverse işlemlerinin %4’ü yeniden dağıtıldığı için dengeli bir likiditeye sahiptir: %2 NFT sahiplerine dağıtılır, %2 likidite ve stake programlarına kilitlenir. Toplam MARS$ arzı 4.000.000.000, toplam Mars Land NFT’leri ise 99.888 adettir.

Token ticaretinin yanı sıra Mars4, orada geçirilen zamanı eğlenceli hale getirmek üzere toprağınızla sahip olduğunuz bir sertifikayı alıp paylaşmak, bir ilan panosu koymak, adı değiştirmek, avatarları ve diğer NFT’leri koymak ve daha sonra daha fazla oyun özelliği gibi birçok şeyi yapmanıza olanak tanır.

Mars Land NFT sahipleri gayrimenkullerini (topraklarını) kiralayabilirler (ender veya basit olmaları fark etmeksizin), özgürlükçü bir toplum hedefiyle tüm ekonomik faaliyetlere izin verilir, tek kısıtlayıcı faktör, Mars Land ile ilgili tüm işlemlerin (kiralar ve alt kira dahil) Mars$ (Mars doları) cinsinden olması gerektiğidir. Böylece gayrimenkul üzerinde her türlü yapı veya bina oluşturulabilir, ancak bunun Mars$ ile yapılması gerekir.

Mars4 uses two tokens: MARS$ (ERC-20) and Mars Land NFTs (ERC-721, both on ETH and MATIC).

MARS$ has balanced liquidity, as 4% of Metaverse transactions are redistributed: 2% distributed to NFT holders, 2% locked to liquidity and staking programs. Total supply of MARS$ is 4,000,000,000 while of Mars Land NFTs are 99,888.

Besides Trading with token you will be able to do a lot of things in Mars4 with your Land, like get and share certificate of your ownership, put billboard, change name, put Avatars, other NFT’s, and later will be more and more gamification developed to make entertaining time spending there.

Mars Land NFT owners can rent out their land plots (no matter if they are rare or simple) – it’s a libertarian society so all economic activity is permitted, the only restraining factor is that all transactions related to Mars Land ( including leases , rent and sub-rent) must be in Mars$ (Mars dollars). Thus, any type of structures or buildings can be created on land plots, but it has to be done with Mars$.

Şimşek Vombat: 🇹🇷 Tüm cevaplarınız için teşekkürler! Son sorumuzu sormuş olduk.

Şimdi sohbeti 5 dakika açacağız ve topluluğun sorularını sormasına izin vereceğiz.

Türkçe sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplayacaksınız. İngilizce konuşan üyelerimizi sorularını İngilizce sormaya şiddetle teşvik ediyoruz.

Başka AMA etkinliklerinden ve kullanıcılardan kopyalanan sorulara kesinlikle müsamaha gösterilmeyecektir!

🇬🇧 Thanks for all of your answers! That was our final question.

Now we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions.

Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to cherrypick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

People who ask questions that asked before in different AMA’s or by different members will be banned immediately!

Gamze Çelik: SandBox ve Decentraland ile metaverse ekosisteminde büyük bir rekabetle karşı karşıyasınız, bu büyük projelerle rekabet etmek ve Mars4 projesi için daha başarılı bir proje olarak adınızı duyurmak için ne tür stratejiler geliştirmeyi planlıyorsunuz?

You are facing a huge competition in the metaverse ecosystem with SandBox and Decentraland, what kind of strategies are you planning to compete with these big projects and make your name as a more successful project for the Mars4 project?

Paul: Metaverse sektörü, Decentraland ve Sandbox gibi birkaç yüksek kaliteli blok zinciri projesinin güçlenmesi ve hatta Facebook gibi dahil olmak isteyen geleneksel teknoloji şirketleri ile popülaritesini artırıyor. Mars4’ün dünyanın dört bir yanındaki insanların hayal gücünü yakaladığına inanıyoruz ve binlerce bireysel Mars Land alıcımız, bilim kurgu aromalı sanal deneyimimize katılmaktan heyecan duyuyor.

Eşsiz rekabet avantajımız birkaç açıdan ele alınabilir: Mars4, dünyamızdaki her MARS$ Token (Mars Doları) işleminin tokenleri NFT sahiplerine yeniden dağıtmasını ve böylece sadece hodl olarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan bir getiri üretme sistemine sahiptir. NFT’leri satmak isterlerse, gelir getirici NFT’lerini Rarible ve Open Sea gibi tüm ana pazarlarda satabilecekler. Ayrıca Mars Land NFT bölgelerini kişiselleştirmelerine ve Terraform yapmalarına izin vereceğiz ve Decentraland oyunlaştırma/simülasyon özellikleri geliştikçe ebay alt kiralama ve Mars Land varlıklarını inşaatçılara, mimarlara, işletme sahiplerine ve sanatçılara kiralayarak ek gelir elde edebilecekler.

The Metaverse sector is exploding in popularity with several high quality Blockchain projects like Decentraland and Sandbox going from strength to strength and even traditional technology companies like Facebook seeking to get involved. We believe Mars4 has captured the imagination of people around the world and our thousands of individual buyers of Mars Land are excited to participate in our science fiction flavoured virtual experience.

Our unique competitive advantage lies in a few aspects: Mars4 has a yield generating system that ensures each transaction of MARS$ Tokens (Mars Dollars) within our world redistributes tokens to the NFT holders so they earn a passive income just from holding. If they do wish to sell they will be able to sell their income generating NFTs on all the main marketplaces like Rarible and Open Sea. We will also allow them to customise andTerraform their Mars Land NFT territory and as the Decentraland gamification/simulation elemanes evolve they will be able to earn additional income ebay subletting and renting out their Mars Land holdings to builders, architects, business owners and artists, facilitating a thriving in world economy.

GF: Sanal Mars’tan NFT arazileri takas edeceklerini anlıyorum, ancak bu arazilerden yararlanabileceğim yardımcı programları gerçekten açıklayabilir misiniz? Gerçekten son derece karlı olabilirler mi ve yatırımı hızlı bir şekilde geri almama izin verilir mi?

I understand that they are going to trade NFT lands from a Virtual Mars, but could you really tell us the utilities that I will be able to take advantage of from those lands?Could they really be extremely profitable and allow me to recover the investment quickly?

Caroline: Mars Land’imiz geleneksel NTF tokenleri olduğundan, normal bir NFT gibi herhangi bir pazar yerinde alınıp satılabilirler. Ayrıca içlerine yerleştirdiğimiz ve yeni sahibine aktarılan getirisinin (pasif gelir) onları daha da ilgi çekici kıldığına inanıyoruz.

Bir sonraki aşama kiralama / leasing ve alt kiralama olacak, ardından arazinizin daha küçük parsellerini yeni, ayrı NFT’ler olarak yeni sahiplerine satabilmeniz için bölme ve alt bölümlere ayırma olacaktır.

MARS4, gelecek için, uzay istasyonları, oksijen üretim tesisleri, yiyecek yetiştirmek için seralar ve Mars daha yaşanabilir hale gelirken hayal edebileceğiniz diğer her şey ile araziyi başlangıçta geliştirmeye ve zenginleştirmeye atıfta bulunan terraforming (dünyalaştırma) özelliklerini görselleştiriyor.

Çalışmalar ilerledikçe yerleşimlerin kendi kendine yeterli ekonomileri, bölgeler arası ticaret, finansal hizmetler, eğlence, sanat ve kültürel tesisler, uzay ve bilim akademileri ile kasabalara ve topluluklara (nihayetinde şehirlere!) dönüşmesini bekliyoruz.

Umarım bu cevaplarım, Mars Land NFT’lerinin değeriyle ilgili düşüncelerinizi yanıtlamaya yardımcı olur!

As our Mars Land are traditional NTF tokens they can be traded on any market place just like a normal NFT. Moreover, we believe that the yield we have built into them (passive income) that transfers to the new owner makes them even more attractive.

The next stage will be renting / leasing and subleasing, then splitting and subdividing so you can sell off smaller parcels of your land as new, separate NFTs to new owners

For the future, MARS4 visualises terraforming features that refer to initially developing and enhancing the land with space stations, oxygen production facilities, greenhouses to grow food and everything else you can imagine as Mars becomes more liveable.

As the works progresses we expect settlements to grow into towns and communities (eventually cities!) with self contained economies , inter region trade , financial services , entertainment, art and cultural facilities, space and science academies.

I hope this helps to answer your thoughts regarding value of Mars Land NFTs!

Mike Riuchy: Web sitenizi ziyaret ediyorum ve plan yaptığınızı görüyorum

(Mars4’e oyunlaştırma özelliği.)

Daha fazlasını anlatabilir misiniz?

I visit Your website and see that you plan

(Gamification feature to Mars4.)

Can you Tell more about it?

Paul: Şu anda oyun stüdyolarıyla buluşuyoruz ve Mars4 oyununu yılın sonuna kadar/en son 2022’nin 1. çeyreğine kadar piyasaya sürdüğümüzden emin olmak için şimdiden 2’yi kısa listeye aldık. Doğru zaman olduğunu düşündüğümüzde kesinlikle daha fazla bilgi paylaşacağız! Sizin için gerçekten önemli bir not: Şu anda Oynamak için Kazanmak stratejisi üzerinde çalışıyoruz! Daha fazla detay çok yakında geliyor!

At the moment we are meeting game studios and already have shortlisted 2 to ensure we launch the Mars4 game till end of the year/latest 1Q 2022. We will surely share more information when we feel it is the right time! And really important note for you, that we are working now on Play to Earn strategy! More details coming soon!

Burak: Proje sloganı ve proje adını seçmenin özel bir anlamı var mı? ve proje adı ve sloganı seçmenin arka planını anlatır mısınız?

Is there a special meaning in choosing the project slogan and the name of the project and can you tell us the background of choosing the project name and slogan?

Caroline: Mars’ın yanındaki 4, Mars’ın güneşten dördüncü gezegen olduğunu gösterir!

4 next to Mars indicates that Mars is the fourth planet from the Sun!

Mr Watson: NFT Ön Satışını 10 Eylül’e kadar 3 gün daha uzattığınızı okudum. Bu, platformunuzun popülaritesini kanıtlıyor, yeni yatırımcıların satın alma şansı olup olmadığını bilmek istiyorum ve kullanıcıların bir bölüm Mars arazisine sahip olduktan sonra kullanım durumları nasıl olmaktadır?

I read that you’ve extended the NFT Presale for 3 more days until September 10th. This proves the popularity of your platform, I’d like to know if there’s still a chance for new investors to buy, and what are the use cases users have after owning a piece of Mars land?

Caroline: Bu soruyu sorduğunuz için teşekkürler! Mars4 gerçekten çok fazla aboneye sahip ve yatırımcıların ilgisine boğulmuş durumda!

Müşterilerin işlemlerinin zamanında bitmesi ve herkesin istediği araziye sahip olabilmesi için Mars Land NFT’lerinin Özel Satışını uzatmak zorunda kaldık! Ayrıca, NFT’lerimizi mümkün olan en düşük fiyata almak için herkesin son şansı, çünkü 10 Eylül’den sonra bunlar sadece MARS$ birimiyle geçerli olacak.

Bu Özel Satışla ilgili tüm bilgileri burada https://www.mars4.me/private-sale bulabilirsiniz! Herhangi bir

Thank you for asking this question! Mars4 is really oversubsribed and overwhelmed with investors attention!

We had to extend Private Sale of Mars Land NFTs so that transactions of customers could be finished on time and everyone could own their desired lands! It is also the last chance for everyone to get our NFTs at the lowest possible price as after September 10th these will be available only for MARS$.

You can find all information about this Private Sale here https://www.mars4.me/private-sale! If you have any questions please write to sales@mars4.me!

Mariati Dilay: Mars4’ü uzun vadede, diyelim ki 5 yıl sonra nasıl başarılı kılabilirsiniz? Metaverse popüler olacak, ama aynı zamanda uzun vadede bu projede kullanıcı olarak kalmanız da zor. Bunu nasıl yapacaksınız?

How would you make the Mars4 successful in the long term, say 5 years from now? Metaverse is on fire and will be, but also difficult for you to stay users in this project in the long term. How would you do that?

Paul: Metaverse’lerin kısa vadeli bir moda değil, insanlık hayatının daha fazlasını dijital dünyalarda geçirdiği için onlarca yıl bizimle olacak bir Mega Trend olduğuna inanıyoruz. Bu bu eğilime erken başladık, oyun ve sanal deneyimi uyarlamaya ve geliştirmeye devam edeceğiz, böylece Mars Metaverse’de oynamak, sosyalleşmek ve para kazanmak için en önemli hedef olmaya devam ediyor.

We believe Metaverses are not a short term fashion, but a Mega Trend that will be with us for decades as humanity spends more of its life in Digital worlds. We are early to this trend and will continue to adapt and improve the gaming and virtual experience so Mars remains the premier destination in the Metaverse to play , socialise, and earn money.

Mst Mitchel: Projenizde neden kadın ekip üyesi yok?

Why no female member in your project?

Caroline: Ekibimizde ben de dahil olmak üzere kadın çalışanlar var! ❤️ Daha fazlasına bakabilirsiniz: https://www.mars4.me/team

Crypto Rank: NFT #MARS Şimdi Kullanılabilir mi? Satın Alabilir miyim?

Is NFT #MARS Available Now? Can i Buy it?

Caroline: Evet alabilirsiniz! 10 Eylül’ün gelmesine az bir süre kaldı, ihtiyacınız olan her şeyi burada bulabilirsiniz https://www.mars4.me/private-sale

Yes, it is! There is till some time left till the end on September 10th, find everything you need here https://www.mars4.me/private-sale 🚀

Berke Aslan: Web sitenizde araştırma yaparken, kullanıcıların Mars’ı yaşanabilir bir gezegene dönüştürmek için yenilikçi teknolojiyi kullanabileceği ifade ediliyor, ancak bunu nasıl başarıyorsunuz, yenilikçi teknolojiden kastınız nedir?

While doing research on your website, it says that users can use innovative technology to turn Mars into a habitable planet, but how do you achieve this, what do you mean by innovative technology?

Paul: Asıl hedefimiz, insanlığın Mars yüzeyini keşfetmesini sağlamak! Bu nedenle planlarımızda Sanal Gerçeklik deneyimi yaratmak için çok büyük hedeflerimiz var.

Our ultimate goal is to enable humanity to explore the surface of Mars! Thus, in our plans we do have huge objectives to create Virtual Reality experience.

Bu kadar çok soru sorduğuz için teşekkürler!! Elimizden geldiğince cevaplamaya çalıştık!

Thank you for so many questions!! We tried to answer as many as we can!

mars4

🇹🇷 #MARS4 hakkında en yeni bilgi ve gelişmeler için:
🇬🇧 For the latest information and developments about #MARS4 :

Web site: https://www.mars4.me/
Lightpaper: https://2bf9dbcc-9954-4812-b730-74d16a9a4980.filesusr.com/ugd/a040e4_1b1ba76d228040b4b4c2639ebd5a0ae8.pdf
Telegram: https://t.me/mars4me_official
Telegram Ann.: https://t.me/mars4me_news
Twitter: https://twitter.com/mars4_me

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

KoinSaati tarafından yazıldı.

KuCoin

Hedera Hashgraph, Persistance, Flow ve Elrond Network Kucoin’de Listeleniyor: $HBAR, $XPRT, $FLOW ve $EGLD Nedir?

Cardano, Mainnet Akıllı Kontratını Piyasaya Sürüyor