in

Market Büyüklüğü Küçük Potansiyeli Yüksek 5 Kriptopara

Eylül

Bu yazımda sizlere market büyüklüğü 10 milyon ile 20 milyon dolar arasında olan, aynı zamanda kendi içinde büyüme potansiyeli barındıran 5 kriptopara projesinden bahsedeceğim.

Stone Token (STN)

Ston Defi Token olarak da bilinen Stone Stoken, bir DeFi projesidir. Likidite sağlayıcılarına sağlam bir pasif gelir elde etme vaadinde bulunuyor.

Crypto Discover

Bunu bir getiri toplama platformu ile başarmaya çalışıyor. Ethereum 2.0 ve Polkadot gibi PoS varlıklarını dahil ederek zincirlerarası bir varlık toplama ve getiri pazarı elde etme misyonunu üstleniyor. Oluşturduğu varlık havuzlarıyla getiriyi maksimize etmenize olanak tanıyor.

Dora Factory (DORA)

Dora Factory, günümüz açık kaynak teknolojisi topluluklarının da yönetişime ihtiyacı olduğunu, bunu yönetmek için bir token yaratılması gerektiğine inanıyor. Geliştirici topluluğunun yönetimi için bir DAO gereksinimini karşılayan Dora Factory, hacker’ların potansiyellerini tam olarak keşfedebilmelerine olanak sunuyor.

Dora Factory (DORA) - Price, Chart, Info | CryptoSlate

Peki bunu nasıl yapıyor? Sayısız hackhaton’lar ve ödüllü hack yarışmaları düzenleyerek yapıyor. Dora Factory, Polkadot ve Ethereum üzerinde layer-2 altypısı ile tasarlanmıştır. DORA ise bu sistemin utility token’i olarak hizmet veriyor. Yönetişimde kullanıldığı gibi, madenciliği de yapılıyor ve stake hizmeti ile kullanıcılarına pasif gelir imkânı yaratıyor. DORA şu anda 13.2 milyon dolar piyasa değeri ile işlem görüyor.

Polkamarkets (POLK)

Polkamarkets, Polkadot üzerinde inşa edilen bir tahmin piyasası projesidir. Bu şu demek: gerçek dünya ile ilgili konularda tahminlerde bulunup bunun üzerine bu piyasada işlem yapabiliyorsunuz. Kullanıcılar gerçek dünya ile ilgili öngörülerini bu tahmin piyasasında satışa çıkarabiliyorlar.

Polkamarkets (POLK) - Price, Chart, Info | CryptoSlate

Tahmin piyasası bizim ülkemizde futbol basketbol gibi spor alanlarından ibaret. Aslında tahmin piyasasında her şey alınıp satılabilir. Hava durumu hakkında bile bir tahminde bulunup bunun ticaretini yapabilirsiniz işte Polkamarkets’in Polkadot üzerinde yaptığı şey budur.

Unicrypt (UNCX)

Unicrypt, Uniswap’teki merkeziyetsiz finans güvenlik problemini çözmeye odaklanıyor. Uniswapta likiditenin aniden çekilme problemine karşı yatırımcıları korumayı amaçlıyor. Aynı zamanda ara yüzünde sergiledikleri token’leri özenle seçerek sergiliyorlar ve bu projeler daha fazla yatırımcı tarafından görülüyorlar.

Top 6 crypto launch pads in 2021

UNCX ise projenin utility token’i olarak öne çıkıyor. Yönetişimden işlem ücretlerine bir çok fonksiyonda görev alıyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar UNCX token’lerini kullanarak ön satışlara önceden erişerek avantaj elde edebiliyor.

Fractal (FCL)

Polkadot üzerine kurulu olan Fractal Protocol, kullanıcıların internet üzerindeki gezinme verilerini, kullanıcıların kendi kontrolüne veren bir protokol.

Fractal (FCL) - All information about Fractal ICO (Token Sale) - ICO Drops

Bunu reklam çerezlerinin yerini alacak şekilde, kullanıcı verilerini kullanıcının kontrolünü vererek yapıyor. Fractal ID ile KYC uygulamalarına hizmet verirken, bununla beraber kullanıcı verilerini şifreleyerek son derece güvenli bir şekilde koruma vaadinde bulunuyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin

Bitcoin ve Latin Amerika Arasındaki İlişki Üzerine

Değer Saklama Aracı (Store of Value) Nedir?