içinde ,

Marion Laboure: Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükselecek!

Bitcoin (BTC)

Marion Laboure, Bitcoin (BTC) fiyatının insanların algısına göre yükselmeye devam edeceğini söyledi. Laboure, kripto alanındaki düzenlemelerin piyasaya likidite getireceğini, daha fazla insanı çekeceğini ve bunun da volatiliteyi azaltmaya yardımcı olacağına inanıyor.

Deutsche Bank Research’te analist ve Democratizing Finance’in yazarı Marion Laboure, Bitcoin’in (BTC) değerinin, insanların değer algısına göre artmaya devam edeceğini söylüyor.

Laboure bir röportajda; BTC hakkında konuşurken mücevherlerin değerini de dikkate almak gerektiğini söyledi. Pırlanta fiyatlarının son 50 ila 70 yılda arttığına ve mücevher etrafındaki değer algısının nasıl değiştiğine dikkat çekti.

Marion Laboure, sadece insanlar inandığı için var olduğu düşünülen şeyleri tanımlayan Tinkerbell etkisinin, BTC ve diğer kriptoların değerini belirlemede önemli bir rol oynadığını söylüyor.

BTC Değerini Etkileyen Faktörler

Marion Laboure, BTC’nin fiyatını yıllar içindeki değerinin dört faktör tarafından belirlendiğine inanıyor. Laboure’a göre; ilk faktör psikolojidir. Laboure, elmas durumunda olduğu gibi BTC ve diğer kripto paraların fiyatının, insanların değer algısına bağlı olarak artacağına inanıyor.

İkinci faktör talep ve arzdır. Marion Laboure, 21 milyon token’lık sabit bir üst sınıra sahip olan BTC’ye olan talep arttıkça Bitcoin fiyatının yükselmeye devam edeceğine inanıyor. 28 Mayıs itibariyle BTC arzının %90’ından fazlası dolaşımda, bu da BTC’ye olan talebin katlanarak artacağına işaret ediyor.

Diğer bir yön ise Laboure’un yakında geleceğine inandığı yeni kripto düzenlemeleridir. Ayrıca; Laboure, gelişmekte olan varlık sınıfındaki net yönergelerin daha fazla kullanıcıya yardımcı olabileceğine dikkat çekti. Düzenleyiciler ve kanun koyucular daha önce, özellikle TerraUSD (UST) ve Terra (LUNA) çöküşünden sonra kripto alanının yeniden düzenlenmesi için çağrıda bulunmuştu.

Son olarak, kripto piyasasının uzun yıllardır volatil olduğunu ve bunun yakında değişmesinin muhtemel olmadığını belirtti. Laboure, düzenlemelerin kripto alanının likiditesini arttırmaya yardımcı olacağına ve böylece volatiliteyi azaltacağına inanıyor.

Laboure, kapanış konuşmasında finansal okuryazarlığın gelişen bir kripto ekonomisi için de gerekli olduğunu söyledi. Piyasanın çok fazla veriye ihtiyacı olduğuna ve insanların çeşitli kripto projeleri arasındaki farkları öğrenmesi gerektiğine dikkat çekti. Laboure, özellikle piyasa değerine göre en eski ve en büyük kripto olan BTC’yi ve yeni girenleri ayırt etmenin çok önemli olduğunu söyledi.

Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde son 24 saatteki %0.18 düşüşle 28878.63 $’dan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Vitalik, Ethereum

Vitalik Buterin, DeFi Sektörünün İncelenmesini Talep Ediyor

Tron Ağı, 7,7 Milyar TRX Token’ı Yaktı!