in , ,

Mantle Network Testnet ile Nasıl Etkileşime Girilir

Modüler bir tasarıma, düşük ücretlere ve yüksek güvenilirliğe sahip Ethereum Layer-2 ağı olan Mantle, testnet’ini duyurdu. Bu yazımızda sizlere, Mantle Testnet ile nasıl etkileşime girileceğine anlatacağız. 

Mantle Network, Ethereum’u ölçeklendirmek için kullanılan EVM uyumlu bir teknoloji ağıdır. EVM uyumlu olmak Ethereum üzerinde çalışan tüm sözleşmelerin ve araçların minimum değişiklikle Mantle ile de çalışması anlamına gelir. Peki, Mantle Testnet ile nasıl etkileşime girilir? 

 • Testnet ile etkileşime girmek için “Quest” bölümünde yer alan görevleri gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu bölümde yer alan görevleri periyodik olarak kontrol etmeli ve sürekli güncellenen görevleri yerine getirmelisiniz. 

 • Bir sonraki adım olarak ihtiyacımız olan “Mantle-Testnet” bölümünü açmalısınız. 
 • Test ETH’lerimizi talep ettiysek bir sonraki adım olarak Mantle faucet’a gitmeliyiz. “https://faucet.testnet.mantle.xyz/“ linki üzerinden bu sayfaya erişim sağlayabilirsiniz. Sayfa açıldıktan sonra yapmanız gereken ilk adım cüzdanınızı bağlamak olacak. Sayfanın sağ üst bölümünde yer alan “Connect Wallet” butonuna tıklayarak cüzdanınızı bağlayabilirsiniz. 

 • Bir diğer adım olarak “Tweet” butonuna basın ve otomatik olarak açılan Twitter sayfasındaki hazır metni tweet’leyin. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra tekrar Mantle Faucet sayfasına dönerek Tweet butonunun yanında yer alan “Verify” butonuna basmalısınız. 
 • Diğer bir adım olarak açılan sayfada Mint Adresi kısmına cüzdan adresinizi ve altına token sayınızı belirtecek şekilde formu doldurun. Formu doldurduktan sonra en altta yer alan “Mint Token” butonuna basın. 

 • Bir sonraki adımda ise “https://bridge.testnet.mantle.xyz/“ linki üzerinden Mantle Bridge sayfasına gidiyoruz ve cüzdanımızı Goerli Network ile entegre ediyoruz. 
 • Sayfaya gidip cüzdanımızı Goerli Network ile entegre ettikten sonra bir token seçiyoruz ve miktarı belirleyerek onayla butonuna basıyoruz. 

 • Sonraki adımda ise karşımıza çıkan “Deposit” butonuna basarak depozitoyu onaylıyoruz. 
 • Şimdi geldik para çekme kısmına. Bu sefer ise “https://bridge.testnet.mantle.xyz/withdraw” linki üzerinden Mantle ağını cüzdanınıza kurun ve “Mantle Testnet’e Geç” butonuna tıklayın. Cüzdanınızdaki kurulumu onayladıktan sonra Mantle ağına geçiş yapabilirsiniz. 

 • Bu işlemin ardından çekilecek token sayısını belirtin. Fakat gas ücreti ödemek için bir miktar BIT token bıraktığınızdan emin olun. Token sayısını belirttikten sonra “Withdraw” butonuna basın.

 • Açılacak olan yeni pencerede yazan “Start Withdraw Process” butonuna basarak para çekmeyi onaylayın. 

İşte hepsi bu kadar. Mantle Network Testnet ile etkileşime girmek için yapmanız geren tüm adımları sizler için sıraladık. 

Testnet’lerde spam-scam projeler ve içerikler olabilir. Bu yüzden yeni bir Google Chrome profili açıp, üzerine cüzdan eklentisi kurup ve boş bir cüzdan oluşturup testnet’lere katılmalısınız. Bu yazı sadece bilgi amaçlıdır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler

Flare Network (FLR) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?