in ,

Manta Network Testnet v3 ile Nasıl Etkileşime Girilir?

Manta Network, DeFi ekosistemine hizmet vermek için oluşturulmuş plug and play gizlilik koruma protokolüdür. 

Substrate ve ölçeklenebilir gizlilikten yararlanmak için zkSNARKs üzerine inşa edilen Manta Network, blok zincir projeleri için gizliliği sağlayan bir dizi ürün ve hizmet sunar. 

Proje, ödüllü testnet’inin üçüncü versiyonunu duyurdu ve testnet başlatıldı. Peki testnet’e katılmak için yapmamız gerekenler neler, birlikte inceleyelim. 

  • Projenin daha önceki testnet’lerine katılmadıysanız bile bu versiyona katılabilir ve ödül kazanabilirsiniz. Bunun için ilk önce Manta Signer indirip cüzdan kurmanız gerekiyor. 

  • https://signer.manta.network/“ bu link üzerinden Manta Signer’ı indirebilir ve cüzdanınızı bağlayabilirsiniz. Eğer bir cüzdana sahip değilseniz “Create New Wallet” butonuna tıklayarak yeni bir cüzdan kurabilir ve platform ile entegre edebilirsiniz. 
  • Manta Network ile etkileşime girebilmek için bir de Polkadot cüzdanına ihtiyacınız var. Buraya kadar her şey tamamsa bir sonraki adım olarak Manta Network’ün Discord kanalına giderek test tokeni talep edeceğiz. 
  • https://discord.com/invite/mantanetwork” bu link üzerinden platformun Discord kanalına gidebilir ve “mantapay-v3-faucet” kanalından “user/gimme-ksm” yazarak test token talep edebiliriz. 
  • Bir sonraki adım olarak “https://app.manta.network/dolphin/transact” sitesine giderek hem Manta Signer’ı hem de Polkadot Wallet’ı bağlayalım. Site eğer Manta Signer’ı görmez ve hata verirse kullandığınız tarayıcıyı kapatıp açarak tekrar deneyebilirsiniz. 

  • Şimdi geçelim bir sonraki aşamamıza. Bu aşamada public adresimize gelen test tokenlerini ZK tokene çevirmemiz gerekiyor. Bu aşamadaki işlemler biraz uzun sürebilir ve beklemenizi gerektirebilir. 

  • Şimdi ZK tokene çevirdiğimiz varlıklarımızı Manta Signer’e gönderelim. 
  • Bu işlemi de tamamladıktan sonra bridge kullanarak Kusama ağından Dolphin’e belli miktarda test token göndermeniz gerekiyor. Elinizde bulunan tüm test tokenleri gönderebilirsiniz. 

  • Yapılması gerekenler şimdilik bu kadar. Testnet ve proje ile ilgili güncel detayları takip etmek için projenin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Testnet’lerde spam-scam projeler ve içerikler olabilir. Bu yüzden yeni bir Google Chrome profili açıp, üzerine cüzdan eklentisi kurup ve boş bir cüzdan oluşturup testnet’lere katılmalısınız. Bu yazı sadece bilgi amaçlıdır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

kriptopara

Popüler Blok Zincirlerin Güncel Staking Oranları

Bitcoin (BTC) Fiyatı Geri Çekilmeye Devam Edecek mi?