içinde ,

Manchester United ve Tezos’un 20 Milyon Sterlinlik Sponsorluk Ortaklığı

Manchester United, blockchain platformu Tezos ile 20 milyon sterlinlik bir ortaklık ilan ederek eğitim setlerinin çok yıllı yeni bir sponsorluğunu açıklayacak.

Athletic, tarafların yılda 20 milyon sterlini aşan bir anlaşma üzerinde anlaştıklarını ve United’ın bir duyurudan önce kulübün eğitim merkezinde tanıtım malzemeleri çektiğini söylüyor. Carrington eğitim sahasının kendisi anlaşmaya dahil değildir.

Manchester United’ın Amerikan sigorta şirketi Aon ile önceki sekiz yıllık 120 milyon sterlinlik sponsorluk sözleşmesi geçen sezonun sonunda bitti.

Aon’u The Hut Group ile değiştirme tartışmalarının, Glazer ailesinin kulübün mülkiyetine karşı bir protestonun parçası olarak United’ın ticari ortaklarını boykot etmek için bir hayran kampanyasıyla ilgili endişeler nedeniyle Manchester merkezli şirketin çekilmesiyle çöktüğü bildirildi. Takım bu sezon forma antrenman sponsoru olmadan faaliyet gösteriyor.

Manchester United

Manchester United blokzinciri alanındaki birkaç şirket de dahil olmak üzere diğer şirketlerle görüşmeler yaptı. Ancak şimdi Tezos ile büyük bir anlaşma yapacak.

Tezos Nedir?

Tezos Vakfı tarafından desteklenen Tezos, bir blokzinciri veya Ethereum gibi bir tür merkeziyetsiz bilgisayar ağıdır. Böyle blokzincirler, bilgisayarlı işlemleri mevcut teknolojiden daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilir ve pahalı aracıları süreçten çıkarmak için bir yol olabilir. Dezavantaj olarak, blokzinciri işlemlerinin karbon yayan devasa bilgi işlem gücü gerektirdiğini vurguluyorlar.

Ancak Tezos, kendisini daha enerji verimli bir platform olarak görüyor. Manchester United’ın anlaşmayı kabul etmeden önce gerekli özeni gösterdiği ve ortakların güvenilir olduğunu düşündüğü anlaşılıyor.

United’ın anlaşması kulübe, pandemiye ve sahadaki bir test dönemine rağmen ortaklara yönelik ticari çekiciliğinin güçlü kaldığına dair güven verdi. Manchester United’ın Juventus’tan Cristiano Ronaldo’yu bu yaz transfer etmesi, bu kampanya sırasında ticari fırsatların yönlendirilmesine yardımcı olan bir faktör oldu. Ancak United bu faydaları bir oyuncu olarak potansiyel katkısına ikinci bir etken olarak görüyor.

Tezos

Tezos, doğası gereği kripto trader’larının kâr elde etmek için alıp sattığı kendi dijital token’i $XTZ ile bağlantılıdır. Kripto ticareti oldukça riskli ve değişkendir ve büyük ölçüde düzenlemeye tabi değildir. Tezos token’inin değeri son üç yılda çok arttı, ancak Kasım ayından bu yana düştü.

Tezos’un Spor Sponsorluğu için İlk Yatırımı Değil

Tezos, spor sponsorluğuna yatırım yapıyor. Özellikle Mayıs 2021’de New York Mets’in ilk blokzinciri anlaşması ve 30 Major League Beyzbol takımının herhangi biri için türünün ilk örneği oldu.

Mayıs ayında Red Bull Racing Honda, Tezos ile blockchain’in yarış takımının ilk NFT deneyimini oluşturmak için bir anlaşma sağladığı bir ortaklık duyurdu. Tezos ayrıca Formula 1, Indycar ve Esports genelinde McClaren Racing’in sponsoru oldu.

Ocak 2022’de Fransız e-spor organizasyonu Team Vitality, “Avrupa espor tarihinin” en büyük anlaşmalarından biri olarak tanımlanan ana teknik ortağı olarak Tezos’u seçti.

Ayrıca anlaşmanın Manchester United’ın eğitim setinin ötesinde işbirliğini içerebileceğine inanılıyor, bu da United’ın metaverse ve “web 3.0” dahil olmak üzere teknoloji alanındaki fırsatları en üst düzeye çıkarma girişimlerinde yardımcı olacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Yeni Bir Yükseliş Trendi Başlatabilecek mi?

Walmhore Hack’i Sonrası Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) Fiyat Analizleri