in , , ,

Manchester City, Socios İle Taraftar Tokeni Serüvenine Katıldı

İngiltere Premier Ligi futbol kulüplerinden birisi olan Manchester City, kayıtlı Cityzen hayranları için ücretsiz token vaat eden blockchain tabanlı bir hayran tokeni piyasaya sürüyor.

Büyük İngiliz futbol kulübü Manchester City, dijital taraftar katılımı için yeni araçları güçlendirmek için kendi blok zinciri tabanlı jetonunu başlatan spor kulüpleri arasına katıldı. Cuma günü yapılan resmi duyuruya göre, Manchester City, Chiliz blok zincirinde CITY taraftar tokenini başlatmak için taraftar etkileşim platformu Socios.com ile ortaklık kurdu. FC Barcelona ve Juventus gibi diğer Avrupa kulüplerine benzer şekilde, Manchester City artık taraftar jetonunu kullanarak VIP ödülleri, kulüp promosyonları, oyunlar, AR özellikli fırsatlar ve anketler sunma seçeneğine sahip olacak. Manchester City FC’nin ana şirketi City Football Group’un küresel ortaklık satışlarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Stephan Cieplik, kulübün Cityzens üyeliğinin katılımcılarının ücretsiz bir CITY taraftar tokeni almaya hak kazanacağını dile getirdi.

Socios

Chiliz ve Socios CEO’su Alexandre Dreyfus, yeni piyasaya sürülen taraftan tokeninin, COVID-19 kısıtlamaları kaldırılır kaldırılmaz hayranlara benzersiz dijital ve gerçek hayat ödülleri ve deneyimleri sağlayacağını ifade etti. İngiliz futbolunun en yüksek klasmanı olan Premier Lig’de yarışan Manchester City, 2019 yılı itibarıyla 2,7 milyar dolar piyasa değeriyle dünyanın en büyük beşinci futbol kulübü. Socios tarafından oluşturulan blockchain platformunun yerel tokeni olan Chiliz (CHZ), son aylarda parabolik bir artış gördü ve 1 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. CoinMarketCap’in verilerine göre, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle CHZ’nin piyasa değeri 3,8 milyar dolar. Mart ayı başında Chiliz, ABD genişleme planının bir parçası olarak 50 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC)

19 Mart 2021 Tarihli Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Morgan Stanley

Morgan Stanley, Güney Kore’nin En Büyük Borsasındaki Hisselerin Peşine Düştü