in , , ,

Manchester City Fan Token (CITY) ve AC Milan Fan Token (ACM) Teknik Analizi | 15 Aralık 2021

kriptopara

15 Aralık 2021 tarihine ait Manchester City Fan Token (CITY) ve AC Milan Fan Token (ACM) teknik analizlerini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twittersadececripto

2022 Yılı Dünya Futbol tarihi için çok farklı bir yıl olacak gibi görünüyor. 2022 Kasım ayı içerisinde ilk kez kışın düzenlenecek olan Dünya Kupasına Katar ev sahipliği yapacak. Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Liginde yavaş yavaş gruptan çıkan takımların da belli olmasıyla Ocak ayından sonra aylarca sürecek rekabeti izleyeceğimiz futbolda Fan Token’ler ATH seviyelerinden oldukça uzak seviyelerde fırtınadan önceki sessizliklerini beklemekte.

Sadece Futbol değil bir çok spor dalını da yavaş yavaş içine alan Fan Tokenlerde öncü kuruluş Socios’un ardından ülkemizden Bitci ve Bitexen borsaları, Globalde Binance, Shirtum, Icons gibi kurumlar çıkardıkları fan token’lerle kullanıcılara spor ile ilgili oldukça farklı deneyimler yaratmaya çalışıyor. Bugün $349 Milyon Dolarlık bir MarketCap’e sahip olan Fan Tokenlerde futbol takım token’leri şimdilik daha fazla ön plana çıkmakta.

Nisan ve Mayıs ayları yaklaşırken geçen sene örneğini gördüğümüz özellikle şampiyonluk kotasındaki ve turnuvalarda finalleri hedefleyen takımlar token’lerdeki yükseliş sezonunu tekrar görmemiz oldukça mümkün görünüyor. Bugünkü seviyelerinden yaklaşık 8-10x’lik ATH seviyelerine sahip olan fan token hype’ı geldiğinde hangi coin’ler önde gidecek gelin bunun cevabını verelim.

Manchester City Fan Token (CITY)

İngiltere Liginde ilk sırada yer alan ve oynadığı futbolla herkesin beğenisini kazanan Manchester City’nin fan token’i City Nisan-Mayıs ayları yaklaşırken bulunduğu sırayı korursa şampiyonluk maçlarına kadar ciddi bir artış yakalayacaktır.

Şu anki marketcap’inin $33M olduğunu varsayarsak, özellikle sezon sonuna doğru grafikteki gibi bir hareket sergileyerek bugünkü seviyesinden ortalama 2.5-3x’lik bir yükseliş gösterebilir. $8,53 üzerinde kaldığı süreçte bir çanak yapma potansiyeli bulunduran City için orta vadede $12 aşılmasıyla $15 ve $20 seviyelerini sezon bitmeden görmemiz mümkündür.

AC Milan Fan Token (ACM)

İtalya Liginde lider Inter’in 1 puan gerisinde şampiyonluk iddiasını sürdüren Milan’ın fan token’i ACM tarihinin en düşük seviyelerine gelmiş görünüyor. Majör destek seviyesi olan $5,53’ü aşağı yönde kıran ACM şu sıralarda $5,16 seviyesinden işlem görüyor.

Düşen kama oluşturan ACM için satış baskısının kalkması için kısa vadede en az $6 seviyesinin aşılması şart. Şampiyonluk iddiasını Nisan ve Mayıs aylarına kadar sürdürmeyi başarırsa kullanıcıların da ilgisini çekebilecek olan ACM’de Mayıs ayına kadar %400’lük bir artış görmemim mümkün. $6 aşılmasıyla beraber en önemli direnç seviyeleri olarak $7,48 ve $9,54 öne çıkmakta.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Pollen DeFi Ekibi ile AMA Etkinliği

Battle Saga

TrustFi İkinci Ana IDO’su: Battle Saga