in ,

MANA Nasıl Stake Edilir?

MANA, bir proof of work (PoW) token’ıdır. Bu nedenle teknik olarak stake edilemez. Bununla birlikte, bazı popüler kredi (lending) platformları, MANA ödünç vermenize ve token’larınızdan kayda değer APY kazanmanıza imkan sağlar. 

Decentraland, MANA token’ın arkasındaki projedir ve Metaverse kategorisindeki önde gelen projelerden biri olarak kabul edilir. Decentraland, blockchain teknolojisiyle desteklenen bir sanal gerçeklik platformudur. Platform, kullanıcıların içerik veya uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanır.

Daha önce de belirtmiş olduğum üzere, MANA bir proof of work (PoW) token’ı olması nedeniyle stake edilemez. Ancak, ekstra MANA kazanmak için her zaman kredi (lending) platformlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. İşte bu platformlardan öne çıkanlar.

Binance Earn

Binance Earn, mevcut MANA’nızı deposit ederek daha fazlasını kazanmanıza olanak tanır. Binance Earn, kripto para borsası Binance tarafından sağlanan bir tasarruf bankası hesabı hizmetidir.

Binance Earn’de MANA deposit edebilmek için ilk olarak üst menüden Earn’e tıklayın, ardından Binance Earn’e gidin ve MANA’yı arayın.

What is Decentraland: Binance Earn

Binance’de, flexible saving olarak Binance Earn altında MANA token’larınızı deposit edebilirsiniz. 2022 itibariyle tahmini APY %0,50’dir. Minimum deposit miktarı ise 0.01 MANA’dır.

Son olarak Subscribe’a tıklayın ve deposit edilecek MANA miktarını seçin. Ardından Confirm butonuna basın. 

subscribe

Para yatırma işlemi onayladıktan sonra, işlemin başarılı bir şekilde gerçekleştiğine yönelik bir bildirim alacaksınız.

Crypto.com Earn

Crypto.com, bir başka popüler kripto borsasıdır. Ürünlerinden biri, MANA’nızı ödünç vermek için kullanabileceğiniz crypto lending’dir. Bu şekilde dijital varlığınızdan getiri sağlayabilirsiniz.

Öncelikle yok ise, bir Crypto.com hesabı oluşturmanız gerekiyor. Ardından Deposit özelliğini kullanarak MANA satın alabilir veya deposit edebilirsiniz. 

Bu işlemlerin ardından Finance sekmesinden, Earn’e tıklayın ve MANA’yı seçin

“+” simgesine tıklayın ve MANA’yı arayın. MANA ödünç vermek istediğiniz dönemi seçin ve getiri kazanmaya başlamak için MANA deposit edin.

Bu iki platform dışında ekstra olarak ABD merkezli bir dijital varlık borsası olan Gemini’den de yararlanılabilir. Gemini, faiz kazanmak için kripto paranızı ödünç verebileceğiniz bir Earn hesabı sunan ABD merkezli bir dijital varlık borsasıdır. Ancak Gemini’den yararlanmak için ABD’de ikamet etmeniz gerekiyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

ICP

ICP Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Ledger Nano X İncelemesi