in

Malezya’dan Huobi Global’e Kapatma Emri Geldi

Huobi Primelist

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu (SC), lisanssız faaliyet gösterdiği gerekçesiyle Huobi Global’i kapatma emri verdi. 

Düzenleyici, Huobi borsasının kayıt olmadan işletildiği için ülkedeki faaliyetlerini sonlandırmasını talep etti. Bunun yanı sıra hem Huobi’ye hem de borsanın CEO’su olan Leon Li’ye karşı dava açtı.

 

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, kayıtlı olmadan bir dijital varlık borsası işletmenin 2007 Sermaye Piyasaları ve Hizmetleri Yasası’nın 7(1) bölümü kapsamında suç olduğunun altını çizdi. 22 Mayıs 2023’te yapılan açıklamaya göre SC, Huobi’nin ülkedeki web sitelerinden mobil uygulamalarına kadar tüm faaliyetlerini devre dışı bırakmasını ve her türlü reklamı durdurması gerektiğini söyledi. 

Borsanın CEO’su Leon Li’ye de bu emirlerin yerine getirilmesini sağlaması için özel olarak talimat verildiği belirtildi. 

Düzenleyici kurum, borsanın tüm Malezyalı kullanıcılarına yaptığı çağrıda, yatırımlarının tamamını platformdan çekmeye ve hesaplarını kapatmaya davet etti. 

huobi

Malezya yasaları, kripto para birimlerini menkul kıymet olarak ele alıyor. Bu yüzden, ülkede faaliyet göstermek için borsaların üst yönetiminin uygunluğunu kanıtlaması, kara para aklama ve terörün finansmanı konularında risk uyumluluğunu göstermesi gerekiyor. 

Menkul Kıymetler Komisyonu, Mart 2019’dan bu yana 40 farklı borsayı kapattı. Huobi yasağı, kripto yatırımcıların sektöre artan ilgisinin ortasında diğer önemli platformlara göç etmesine neden olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

kripto blockchain

Shimmer EVM Test Ağındaki Son Gelişmeler

Ethereum 1.900 Dolar Seviyesini Hedefliyor