in

Malezya Bitcoin Madencilik Cihazlarını İmha Etti

Bitcoin BTC

Malezya’daki yetkililer, yasadışı olarak faaliyet gösterdikleri için el konulduktan sonra 1,2 milyon dolardan fazla Bitcoin madencilik teçhizatını imha etti.

Bugün yerel haber kuruluşu DayakDaily’den yayınlanan bir videoda, Borneo adasındaki Miri kentindeki polis ve Sarawak Energy şirketi, 1.069’dan fazla Bitcoin (BTC) madencisini çalıştırmak için bir buharlı silindir ayarladı.

Kulelere, Şubat ve Nisan ayları arasında çalınan elektriği kullanarak kripto para birimini yasa dışı bir şekilde çıkarmaya çalışan Malezya sakinlerinden el konulduğu bildirildi.

Malezya gazetesi The Star’ın Cuma günü yayınladığı bir habere göre, madencilik makinelerinin elden çıkarılması – yaklaşık 1,26 milyon dolar değerinde – bugün Miri ilçe polis merkezinde gerçekleşti. Yetkililer, bölgedeki üç evin yasadışı Bitcoin madenciliği nedeniyle bu yıl yıkıldığını söyledi.

Sarawak Energy Şirketi Operasyonlardan Yaklaşık 2 Milyon Dolar Kaybetti

Malezya’daki yetkililerin, parçalardan bir miktar değer elde etmeye çalışmak yerine madencileri neden tamamen yok ettiği açık değil. İran, Türkiye ve madenciliğin yasaklandığı veya kısıtlandığı diğer ülkelerdeki yetkililer, bir süredir yasadışı kripto madenciliği operasyonlarına baskınlar düzenliyor ve genellikle tutuklamalar, para cezaları ve kulelere el konulmasıyla sonuçlanıyor.

Bununla birlikte, makinelerin bir buharlı silindir tarafından ezildiğine veya bu kadar kapsamlı bir şekilde tahrip edildiğine dair herhangi bir rapor varsa, çok azdır. Çinli yetkililerin, Şubat ayında benzer nedenlerle ele geçirilen 2.000’den fazla cihazı açık artırmaya çıkardığı bildiriliyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Eylül

17 Temmuz 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü

Cardano

Cardano Alonzo White ile Akıllı Sözleşmeler Başlatıyor