in ,

Makro Analisti Lyn Alden’in Bitcoin (BTC) 2022 Yılı Öngörüsü

Makro analisti Lyn Alden, belirli koşullar yerine getirildiğinde Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki aylarda daha da yükselebileceğini söylüyor. 

Bir röportajında ​​Bitcoin’in 2022 yılı içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesini tekrar ziyaret edip edemeyeceği sorulduğunda Alden, Federal Rezerv’in faiz oranlarını yükseltme ve varlık alımlarını gevşetmesi gibi mevcut para politikası önlemlerini tersine çevirmesi durumunda Bitcoin (BTC) fiyatının artabileceğini söylüyor.

Alden, Bitcoin (BTC)’nin fiyatının yönünün aşağısı olduğu konusunda emin olmadığını belirtmiş. Alden’in belirttiğine göre ekonomik veriler dibe vurduğunda Bitcoin’de dibe vurmak zorunda değil. Global piyasalar ile Bitcoin (BTC)’nin korelasyonlu olduğunu fakat küresel bir enflasyonun ortasında beklenildiği gibi korelasyon göstermeyeceğini düşündüğünü belirtiyor.

Bitcoin

Alden ayrıca, ekonomik ortam kötü durumdayken BTC’nin tarihsel olarak kötü performans gösterdiğini de belirtiyor.

Tarihsel olarak ve örneklem büyüklüğü büyük değil çünkü 13 yaşındaki bir varlıktan bahsediyoruz, Bitcoin (BTC) ekonomik olarak yavaşlayan ortamlarda iyi performans gösteremiyor.”

Bitcoin tarihinde ilk kez enflasyonist bir düşüş döngüsünden geçtiğimizi ifade ediyor. BTC bu yazı yazıldığı sırada 29,600 dolardan işlem görmektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Vitalik, Ethereum

Vitalik Buterin Optimism Hakkında Düşüncelerini Paylaştı

Kripto Para Toplam Piyasa Değeri 1 Trilyonun Altına Düşebilir!