in , ,

Magic Eden Hacklendi! 25 Sahte NFT Satışı Yapıldı

Yaşadığı siber saldırıcı sonucu Magic Eden platformundan iki düzineden fazla sahte NFT satıldı. Magic Eden, satılan 25 sahte NFT’den dolayı mağdur olan kullanıcılara geri ödeme yapacağını aktardı. 

Popüler NFT pazarı Magic Eden, yaptığı açıklamada, Snappy Marketplace ve Pro Trade araçları için yeni devreye aldığı iyileştirme adımındaki hatadan dolayı saldırıya uğradığını aktardı. Bu hata sonucu sahte NFT’lerin doğrulamayı atlayarak orijinal NFT koleksiyonlarının yanında listelendiğini belirtti.

Magic Eden, saldırı sonrası son 24 saat içinde dört koleksiyonda 25 sahte NFT satıldığını ancak saldırının fark edilmesinin ardından diğer NFT’lerin etkilenmediğini aktardı. Etkilenen projelerin ikisinin, yüksek fiyatlı ve popüler Solana tabanlı koleksiyonlar olan ABC ve y00ts olduğu belirtildi.

Her iki aracı da geçici olarak devre dışı bıraktığını ve doğrulanmamış NFT’lerin geçmesine izin veren giriş noktalarını ortadan kaldırarak sorunu çözdüğünü açıklayan NFT platformu Magic Eden, “Ticaret için güvenli ve özellikle bu sorun nedeniyle yanlışlıkla doğrulanmamış NFT’ler satın alan tüm kullanıcılara geri ödeme yapacağız” diye ekledi.

Açıklamanın ardından Twitter kullanıcıları, sahte y00ts NFT’leri konusunda alarm vermeye devam etti. y00ts’in kurucusu DeGods da takipçilerine, Magic Eden platformunda doğrulanmamış NFT’lerin koleksiyonun bir parçası olarak listelenmesine izin veren bir saldırının olduğunu doğruladı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

BONK Nedir? Nasıl Alınır? 

Bitcoin Fiyatında Hedef Neresi?