Madenciler Geri Döndü: Bitcoin Fiyatı Bunu Göstermeye Başladı

Bitcoin fiyatındaki yükselme, madencilerin sahalara geri dönmesiyle gerçekleşti.

Bitcoin

Bitcoin fiyatı, haftalarca süren düşüş trendi veya konsolidasyonun ardından yeni bir büyümeye tanıklık etti. Bu hareket, yüksek aralığı yeniden test etti ve anlık olarak geri çekildi.

Çin’in kriptopara madenciliği yasaları nedeniyle madenci çıkışının Bitcoin hash oranı, madenciler ve madencilik ekipmanı üreticileri üzerinde büyük bir etkisi oldu. Bununla birlikte, madencilik dostu ülkelere haftalarca süren göçün ardından Bitcoin madencileri sahalara geri dönüş yapıyor. Bu doğrultuda Şanghay merkezli madencilik firması The9, yan kuruluşu NBTC Ltd.’nin Kazakistanlı madencilik ortağı KazDigital ile 2022 yılına kadar 100 megavatlık bir madencilik tesisi inşa etmek için ortaklık kurduğunu duyurdu.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Yine buna benzer bir şekilde, Pennsylvania merkezli bir Bitcoin madencilik şirketi olan Stronghold, 3 Ağustos tarihinde 33 dönümlük Panther Creek Fabrikasını satın alma planlarını duyurdu. Bu gelişme sonrası, madencilik şirketlerinin gelecek konusunda iyimser olduklarını ve Çinli madencilerin teçhizatlarını kapatmasının ardından yaşanan elektrik boşluğundan yararlanmayı planladığını bizlere gösteriyor.

Bitcoin Fiyatı Yükseliş Hareketi Yapmaya Çalışıyor

Bitcoin fiyatı 20 Temmuz’dan 1 Ağustos tarihine kadar %46 arttı ve 42.599 dolara kadar yükseliş kaydetti. Bu yükselişten bu yana, BTC fiyatı %12 geri çekildi ve 40.568 dolardan işlem görüyor. 42.500-42.600 dolarlık direnç engelini aşabilirse, 43.150 dolardan 45.321 dolara kadar uzanan tedarik bölgesini yeniden test etmenin yolunu açacaktır.

Bitcoin

İlginç bir şekilde bu direnç alanı, 10 Mayıs ile 19 Mayıs arasındaki çöküşün %50 Fibonacci geri çekilme seviyesi ile 44.750 dolar seviyesinde çakışıyor. Bu nedenle, yatırımcılar mevcut pozisyondan yükselişin 44.750 doları işaret etmesini bekleyebilirler.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Vitalik, Ethereum

Ethereum 2.0: Yükseltme Başarısı Yaklaşan Birleşme İçin Yeni Umutları Beraberinde Getiriyor

ADA, Cardano

6 Ağustos 2021 Tarihli Cardano (ADA) Fiyat Analizi