içinde ,

MacroStrategy Bitcoin (BTC) İçin Kredi Çekti

Bitcoin

İş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sağlayan bir Amerikan şirketi olan MicroStrategy elindeki Bitcoin’leri (BTC) saklamaya devam ediyor. MicroStrategy’nin yan kuruluşu olan MacroStrategy ise daha fazla Bitcoin almak için 205 milyon dolarlık kredi çekti.

Bu krediyi, MacroStrategy’ye kripto odaklı Silvergate Bankası sağladı. Şirket teminat olarak MacroStrategy’nin sahip olduğu 820 milyon dolar değerindeki Bitcoin’i gösterdi. MacroStrategy’nin hedefi kredi geliriyle ek Bitcoin satın almak ve kurumsal harcamalar yapmak. Bununla ilgili olarak MicroStrategy CEO’su ve başkanı Michael Saylor şunları söyledi:

Krediden elde edilen sermayeyi kullanarak, Bitcoin’imizi verimli bir teminata dönüştürdük ve bu da iş stratejimizi daha fazla uygulamamızı sağlıyor.

İşlem, 2020’de başlatılan ve Bitcoin tarafından teminatlandırılmış dolar kredileri yoluyla sermayeye erişim sağlayan Silvergate Exchange Network Leverage programı aracılığıyla gerçekleştirildi.

MicroStrategy, Ağustos 2020’de yaklaşık 125.051 Bitcoin satın aldı. MacroStrategy ise 2021 haziran ayında kurulmasına rağmen yaklaşık 110.000 Bitcoin’e sahip. Piyasalardaki değişimler göz önüne alındığında firma yaklaşık 2 milyarlık bir kâr oranı yakaladı. Ancak; araştırmacılar, Bitcoin’deki olası büyük bir düşüşte firmanın kredi borcunu kapatamayacağını söylüyorlar.

MicroStrategy’nin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, kurumsal şirketlerin kasalarında nakit yerine Bitcoin tutmanın en ciddi savunucuları arasında yer alıyor. MicroStrategy, 1 Şubat’tan bu yana herhangi bir Bitcoin alımı duyurmadı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümü 4. sınıf öğrencisi, ek olarak Uzay Mühendisliği ile yandal yapmaktadır. Anadalında şehir ekonomisi, bölgesel planlama, akıllı kent uygulamaları ile ilgilenirken 2017 yılında girdiği kripto para dünyasıyla 2021’ de Blockchain ile süreci derinleştirmeye çalışmaktadır.

Trust Wallet’te BEP20 Adresi Nasıl Alınır?

Geojam (JAM) KuCoin’de Listeleniyor: Geojam (JAM) Nedir?