içinde ,

Luna Vakfı, 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Satıyor! Luna Sattıkça BTC Düşmeye Devam mı Edecek?

Bitcoin, UST

Luna Vakfı elinde bulundurduğu Bitcoin’lerden 1.5 milyar dolarlık Bitcoin sattığı iddiası ile karşı karşıya kaldı. Ve stablecoin’i olan UST’yi korumak için Bitcoin varlıklarının 1.5 milyar dolarının işlem gördüğü açıkladı.

Terra ve onun lideri Do Kwon tarafından desteklenen UST stablecoin’in istikrarından sorumlu Luna Foundation Guard, stablecoin’in sabit parasını savunmak için tasarlanmış piyasa yapıcılara bir “kredi” duyurdu.

Do Kwon sağlanan fonlarla ne olacağından özel olarak bahsetmemiş olsa da piyasa yapıcılarına verilen “borç vermenin” daha büyük bir satış emri gibi görünmesi daha olasıdır. Vakıf, hafta sonu bir an için sabit değerini kaybeden UST’yi geri satın almaktan elde edilen geliri kullanacak.

Terra topluluğu üyeleri, stablecoin çevresinde ortaya çıkan durumla ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi. LFG, esasen piyasanın dibindeki toplam teminatın yarısından fazlası olan ve ek satış baskısı gerektirmeyen toplam Bitcoin varlıklarının 1,5 milyar dolarını işlem gördü.

Diğer kullanıcılar, Do Kwon’u tüm UST sahiplerini etkilemeye karar verirken şeffaflık eksikliğiyle suçladı ve daha fazla bilgi ve açıklama talep etti. Do Kwon, vakfın ve UST sahiplerinin çıkarlarına göre karar verdi.

Piyasa kargaşası ve BTC’nin hızlı düşüşünden sonra, kripto para piyasasındaki panik ortaya çıktı. UST stablecoin’den büyük bir likidite çıkışına neden oldu. Bu da daha sonra de-pegging’e yol açtı ve stablecoin’in fiyatı 1 doların altına düştü.

Bitcoin

LFG’nin satışları kripto para piyasasının düşüşünü hızlandırabilir. LFG’nin Bitcoin fonlarının ne kadarını sattığı henüz belli değil. Ancak, Anchor Protocol’un büyük çıkışlar olduğunu gösteren 2.3 milyar dolarlık çıkış bildirimi fark edilemeyecek bir miktar değil.

Bu yazı yazıldığı sırada Bitcoin 33,500$’dan işlem görmektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

Bitcoin

Bitcoin Fiyatında Son Durum! Düşüş Ne Zaman Sonlanacak

Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve Polkadot (DOT) Fiyat Analizleri | 09.05.22