içinde

Luna Foundation Guard (LFG) 80.000 Bitcoin Sattı

Luna Foundation Guard (LFG), 10 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın alma stratejisiyle çıktığı yolda elindeki Bitcoin’leri satarak devam ediyor. LFG, geçtiğimiz hafta UST’nin bozulan dolar sabitini düzeltmek için rezervlerinde kalan 80.394 Bitcoin’in 80.081’ini sattığını bu sabah Twitter aracılığıyla açıkladı.

Resmî Luna Foundation Guard (LFG) Twitter hesabı bu sabah bir tweet serisi yayımladı. Önce 7 Mayıs 2022 tarihinde rezervlerinde bulundurduğu kripto para miktarını açıklayan vakıf açıklamalarında devam etti.

“Kâr amacı gütmeyen misyonuna ve Terra ekosisteminin sağlığına odaklanmasıyla tutarlı olacak şekilde, 8 Mayıs tarihinde, $UST dolar sabitinin fiyatı bir doların önemli ölçüde altına düşmeye başlamasıyla, Vakıf bu rezervi $UST’ye dönüştürmeye başladı.”

LFG, UST değeri düşmeye devam ederken, UST 1 dolarlık sabit fiyatına tekrar ulaşmayı başaramayınca, Terra ekosisteminin geliştirilmesinden sorumlu teknoloji girişimi Terraform Labs, 10 Mayıs tarihinde 1,16 milyar UST karşılığında 33.206 BTC sattığını açıklamalarına ekledi.

16 Mayıs 2022 itibariyle LFG’nin rezervinde bulunan kripto paralar aşağıdaki gibidir.

  • 313 $BTC
  • 39.914 $BNB
  • 1.973.554 $AVAX
  • 1.847.079.725 $UST
  • 222.713.007 $LUNA (bunun 221.021.746’sı validator’lerle stake edilmiş)

LFG son tweet’inde, “Vakıf, kalan varlıklarını, önce en küçük (tutar olarak) sahipleri olmak üzere, kalan $UST kullanıcılarının zararlarını telafi etmek için kullanmak istiyor. Hala çeşitli dağıtım yöntemlerini tartışıyoruz, güncellemeler yakında gelecek.” ifadelerine yer verdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried: Bitcoin’in Ödeme Ağı Olarak Geleceği Yok

Fantom (FTM), Terra (LUNA) Projelerine Çağrıda Bulundu