içinde , ,

Luna Foundation Avalanche (AVAX) Satışlarına Başladı mı? I Güncel Fiyat Analizi

101 dolar seviyelerinde gerçekleştirdiği tepe sonrası başlayan düşüş trendi içerisinde hareket etmeye devam eden Avalanche (AVAX), negatif piyasa koşullarının da etkisi ile sert düşüşler yaşamaya devam ediyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 37.60 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 37 dolar seviyelerindeki destekten gelen tepki alımlarının etkisi ile hareket ediyor.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

51-55 dolar bölgesindeki desteğin de kırılması ile hızlanan düşüşler, Luna Foundatin tarafından AVAX satışlarının yapıldığına dair haberlerin de gelmesi ile daha da sertleşti. Luna Foundation’ın UST/USD paritesini 1 dolara sabitleme çalışmaları için arayış içerisinde olduğu yüklü miktardaki teminatı sağlamak amacı ile Bitcoin (BTC) satışlarından sonra ellerinde bulunan AVAX’lar ile tamamlamak istiyor olabilir.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde Luna Vakfının 22 milyon dolar civarında bir Avalanche (AVAX) satışı yaptığı söyleniyor. Vakfa ait cüzdan rezervleri de incelendiği zaman 97 milyon dolar civarındaki Avalanche (AVAX) miktarının 75 milyon dolara düştüğü de gözlemleniyor. Ancak Avalanche (AVAX) fiyatındaki düşüşler bu farkı oluşturuyor.

Avalanche (AVAX)’ın 37 dolar desteğinden gelen alımların devam etmesi halinde teknik açıdan 51-55 dolar bölgesini tekrardan test etmesi beklenebilir. Bu bölgenin kırılması aynı zamanda düşen trend direncinin de kırılımı gerçekleşeceğinden dolayı yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

Avalanche (AVAX) Güncel Fiyat Analizi

Ancak, düşüşlerin sürmesi ve özellikle yukarıda bahsetmiş olduğum Luna Foundation tarafından satışların devam etmesi halinde karşılaşabileceğimiz ilk destek seviyesi 25.50 dolar seviyelerinde görünüyor. 25.50 desteğinden sonra ise 14.90 dolar seviyeleri takip edilebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Tether

Stablecoin’ler İçin Tehlike Çanları mı Çalıyor?

KoinSaati ve CoinOxs Güçlerini Birleştiriyor!